Fl Studio 9 co nowego? Fl Studio 9  kompletne środowisko produkcyjne bądąco swego rodzaju kulminacją 10-letnich doświadczeń jakie posiada za sobą producent jednego z najlepszych programów do tworzenia muzyki - firma Image Line jest już dostępne. My już dzisiaj prezentujemy wszystkie najważniejsze aspekty najnowszego kombajnu muzycznego jakim jest Fruity Loops 9. Instalator urósł nam do 181 MB!  Producent wprowadził ponad 370 poprawek.


Czym jest zatem Fl 9? To potężne środowisko, w którym jedynym ograniczeniem przy kreowaniu muzyki jest nasza wyobraźnia. W pełni otwarta architektura dostęna wyłącznie dla użytkowników komputerów typu PC. Posiadając tylko i wyłącznie Fl STudio 9 jesteś w stanie wyprodukować muzykę w dowolnym stylu muzycznym. Fl Studio to ogromny pakiet pluginów, narzędzi, dzięki którym możemy tworzyć kompletne utwory, pojedyńcze ścieżki czy pętle.

Nasze produkcje możemy eksportować do jednego z następujących formatów: WAV, MP3, OGG, MIDI. Program obsługuje również format ZIP oraz natywny format *.flp

Na pokładzie Fl 9 znajdziemy 30 wirtualnych syntezatorów a wśród nich generatory gitarowych brzmień akustycznych/elektrycznych, sumulatory maszyn typu string, piano, odtwarzacze próbek, czy maszyny odpowiedzialne za integrowanie w brzmienie pętli perkusyjnych.
Dla tych, którym instrumenty Fl nie są sprzyjające zawsze można pokusić się o napisanie własnych wtyczek - a to wszystko za sprawą w pełni modularnego środowiska Synthmakera umożliwiającego budowanie włąsnych wtyczek w postaci instrumentów czy efektów VST, któymi z powodzeniem można dzielić się z innymi użytkownikami Fl Studio 9.
Tworzenie wtyczek bez programowania?? - tylko z Synthmakerem.
{mospagebreak}
Program posiada ogromne możliwości edycji oraz nagrywania sygnału audio. Dzięki Fl 9 istnieje teoretycznie możliwość jednoczesnej rejestracji 99 ścieżek audio. Okno playlisty posiada nieograniczone możliwości co do ilości jednocześnie użytych w projekcie ścieżek audio. Dzięki narzędziom wykorzystującym możliwości time-stretch, pitch-shift, beat-slic, plasterowania czy edycji możemy dowolnie wpływać na sygnał audio. Dodatkowe możliwości edycji jaje nam Edison będący jednocześnie rejestratorem sygnału audio.

Fl Studio 9 co nowego?

FL Studio 9 to połączenie sekwencera patternowego jak i sekwencera opartego o ścieżki audio. Który z nich wybierzesz zależy od Ciebie. Możesz pracować na obu jednocześnie.

Fl 9 to najszyszy sposób na przeniesienie muzycznych myśli na głośniki Twojego zestawu komputerowego.

W Fl Studio 9 największy nacisk położono na playlistę. W przeciwieństwie do konkurencji edytor playlisty jest bardzo elastyczny, pozwalajacy na jednoczesne przetrzymywanie danych dotyczących automatyki, klipów audio oraz pojedyńczych nut ulokowanych w patternach.

{mospagebreak}
Mikser, jaki znajdziemy w Fl Studio 9 posiada jeszcze większe możliwości. Teraz mamy do dyspzycji aż 99 kanałów, na każdym z nich może rezydować do 8 efektów, a dodatkowe możliwości kierowania sygnału do pozostałych 99 kanałów oraz 4 dedykowanych kanałów typu Send dają niemalże nieskończone możliwości.
44 efekty w postaci wtyczek a wśród nich limitery, kompresory, delaye, przestery, equalizery, filtry, phrazery, flangery, efekty typu chorus, vokodery czy pogłosy.

Fl Studio 9 co nowego?

Każdy, kto wcześniej dokonał zakupu Fl Studio  dobrze wie co to znaczy "Lifetime free updates" - tyko zarejestrowanym użytkownikom aplikacji przysługują darmowe aktualizacje!!!. Przykładowo jeżeli jesteś klientem Fl Studio 8 będziesz uprawniony do skorzystania z darmowej aktualizacji do Fl Studio 9, 100.... za darmo!
{mospagebreak}
Jak już wcześniej wspomnieliśmy w nowym Fl Studio 9 znajdziemy aż 350 zmian (pełną historię zmian znajdziesz tutaj , do najważniejszch zaliczyć należy:

 • mocno rozszerzone możliwości okna Playlist ze zintegrowanym przyciskiem "play"
 • nowe możliwości grupowania, wyciszania nazywania ścieżek z systemem ikon
 • zwiększona ilość ścieżek w mikserze
 • wbudowanie funkcji Sidechaining w mikser
 • opcja wielowątkowego przetwarzania efektów
 • generator sekwencji Riff Machine (z poziomu okna Piano Roll)

Fl Studio 9 co nowego?

 • rozbudowane możliwości grupowania nut
 • przycisk Play z poziomu step sequcera

Fl Studio 9 co nowego?

 • zwiększone możliwości linkowania kontrolerów hardwarowych
 • FL Studio 9 teraz w jeszcze większym stopniu wykorzystuje przetwarzanie wielowątkowe
 • producent zdecydował się na wącznie wtyczek SimSynth Live, DrumSynth Live, DX-10, WASP and WASP XT do pakietu Fl Studio (nie dotyczy Fl STudio Express)
 • dwa nowe syntezatoryOgun (demo) & Autogun (free). 4 billiony presetów!!!

Fl Studio 9 co nowego?

 • Gross Beat znakomity efekt służący manipulacji sygnałów audio

Fl Studio 9 co nowego?

 • Stereo shaper

Fl Studio 9 co nowego?

 • Vocodex czyli zaawansowany vokoder (wersja darmowa w pakiecie Producer Edition)

Fl Studio 9 co nowego?

 • Poprawione wtyczki Fruity Limiter, Wavecandy oraz możliwości wtyczki Fruity Reeverb 2
 • Plugin Database wyświetla teraz pluginy według kategorii
 • Sakura nowy syntezator wtyczkowy odpowiedzialny za fizyczne modelowanie brzmienia typu string

tudio 9 co nowego?