tracktionTracktion po raz kolejny udostępnia bezpłatnie oprogramowanie tracktion T7 DAW działające w środowiskach: Windows, MacOS, oraz Linux.

T7 został zaprezentowany w 2017 roku. Wtedy wyceniono go na kwotę 60 dolarów. Należy podkreślić, iż opisywana wersja nie jest w żaden sposób okrojona funkcjonalnie. Otrzymujemy pełne wydanie platformy Tracktion! Jedyne ograniczenie to brak wsparcia technicznego ze strony producenta. Pamiętajmy jednak, że to można znaleźć korzystając z forum czy FAQ dostępnego na stronie producenta.

Przeczytaj również: The best free host apps czyli najciekawsze darmowe aplikacje do uruchamiania wtyczek VST

Historia z udostępnianiem kolejnych wydań Tracktiona rozpoczęła się w 2014 roku (wtedy to producent udostępnił bezpłatnie czwarte wydanie aplikacji – T4). Od tamtego momentu co roku otrzymujemy aplikację bezpłatnie. Tutaj informacje o Tracktion 5 a tutaj o Tracktion 6.

Aktualnie flagowym wydaniem producenta jest Waveform.

tracktion-t7-daw-free

Co nowego w T7 w stosunku do poprzedniego wydania?

Producent wprowadził szereg zmian i usprawnień do samego interfejsu. Najbardziej zauważalną jest sekcja efektów (Clip Layer) – moduł pozwalający na edycję materiału audio na poziomie klipów. Aplikacja oferuje ponadto pełne wsparcie dla wtyczek VST oraz AU. Pojedyńczy panel sterowania zoptymalizowany został do szybkiej pracy z nagraniami (brak konieczności przełączania się pomiędzy oddzielnymi panelami). Wszystkie najistotniejsze parametry kontroli znalazły się w jednym oknie.

Poznaj: Fl Studio 20 już jest - warto było czekać!

Aby cieszyć się aplikacją T7 DAW wystarczy ją pobrać (link poniżej). Uwaga wymagane posiadanie bezpłatnego konta na stronie producenta (przy zakładaniu, którego, nie obejdzie się bez podania ważnego adresu mailowego). Adres ten posłuży do zarejestrowania aplikacji.

Jeśli poszukujesz bezpłatnego oprogramowania do kreowania muzyki, T7 DAW jest aktualnie najlepszą alternatywą dla komercyjnych odpowiedników. Na jego pokładzie znajdziemy wszystkie niezbędne narzędzia do nagrywania oraz produkcji ze wsparciem dla wtyczek VST oraz AU.

Alternatywy dla Traction 7? SONAR Platinum oraz Studio One Prime (te jednakże NIE oferują wsparcia dla VST/AU).

T7 DAW pobieramy bezpłatnie przchodząc na stronę Tracktion (Wielkość pobieranego pliku 19.5 MB)