0aPo licznych wyciekach na temat kontrolera DJ ze średniej półki w końcu został oficjalnie zapowiedziany: model Pioneer DDJ-800 kontroler działający we współpracy z aplikacją Rekordbox DJ (która również została zaktualizowana – aktualne wydanie v 5.5.0). Sterownik DDJ-800 jest uzupełnieniem dostępnych na rynku modeli DDJ-400 oraz DDJ-1000. Kontroler wyceniono na kwotę 900 dolarów (zatem jest on tańszy o około 300 dolarów w stosunku do swego starszego brata DDJ-1000).

ddj-800-top

Ten dwukanałowy sterownik posiada na swym pokładzie szereg funkcjo PRO, znanych użytkownikom modeluDDJ-1000. Kontroler jest o 22% mniejszy (gabarytowo) w stosunku do DDJ-1000 oraz o niemalże 1,5 kg lżejszy.

Posiada wbudowane w JOGi wyświetlacze, prezentujące informacje na temat czasu odtwarzania, BPM oraz waveform.

ddj-800-top

Redukcja sprzężeń, to wspomagana programowo funkcjonalność zarezerwowana wyłącznie dla DDJ-800. Wykrywa sprzężenia na mikrofonie i automatycznie odcina poziom głośności.

Dzięki odpowiedniej gałce zamieszczonej na płycie czołowej mamy możliwość ustawienia oporu pracy JOGów, podobnie jak to ma miejsce w modelach serii CDJ.

Na pokładzie znalazły się funkcje Sound Color wsparte czterema przyciskami oraz 14 różnych FXów.

ddj-800-top

Na płycie czołowej zamieszczono szereg dodatkowych kontrolerów: Key Shift, Funkcja „super szybkiego szukania”, dostęp do opcji Cue Pages, Key Sync, Related Tracks.

Mikser może również działać w trybie standalone (jako niezależny mikser) a to za sprawą dwóch niezależnych liniowych wejść oraz dodatkowego AUXa.

Uwaga: funkcje Color FX oraz Beat FX współpracują wyłącznie z oprogramowaniem Rekordbox DJ.

ddj-800-top

Cena: 3500 zł

Źródło: https://www.pioneerdj.com