0aFirma Pioneer zaprezentowała kolejny kontroler DDJ-FLX6 otwierający zupełnie nową serię. Ten 4-kanałowy kontroler zaprojektowano do jednoczesnej współpracy z aplikacjami Rekordbox oraz Serato, o czym przypomina obecność obu LOGO na tylnej ściance kontrolera.

Przeczytaj również: DDJ-800 oficjalnie zapowiedziany świetny kontroler DJ w cenie około 3500 zł

To co rzuca się w oczy to pełnowymiarowe JOGi, jednolita kolorystyka z wydzieloną sekcją efektów. Dodatkowe gałki wprowadzające funkcję Merge FX - umożliwiającą kontrolę jednocześnie do 4 efektów. Kolejność zastosowania efektów można ustalić z poziomu menu Merge FX. Na potrzeby aplikacji RekordBox przygotowano 8 gotowych zestawów efektów podczas gdy na oprogramowanie Serato - 4.

Dzięki funkcji JOG clutter niewprawiony użytkownik otrzymuje narzędzie umożliwiające scratchować za pomocą JOGów bez konieczności używania FADERA. JOGI przypominają te zastosowane w modelu NEXUS2000 - a więc nie posiadają wyświatlacza

Kontroler posiada wiele wspólnych elementów z modelem DDJ-400 jak chociażby niewielkiej wielkości 8 padów na stronę (z niebieskim podświetleniem RGB), takiej samej długości suwaki odpowiedzialne za panowanie nad tempem czy układem samych przycisków.

Uwaga: ponieważ kontroler nie posiada żadnego wejścia, nie można wykorzystać jego miksera jako niezależnej jednostki.

Tytułowy sterownik klasyfikuje się pomiędzy modelami DDJ-400 oraz DDJ-800.

pioneer_ddj_FLX6

Cena około 2600 zł

Źródło: https://www.pioneerdj.com