2Zanim napiszę coś na temat tworzenia samego zestawu perkusyjnego na bazie wtyczki FPC warto wspomnieć iż Istnieją dwa typy zestawów:

  • Takie, które zawierają typowe brzmienia instrumentów perkusyjnych kick drum, snare drum, hihats, crash, cymbals, shaker) – są to zestawy, które można wykorzystać do produkcji pełnych sekwencji perkusyjnych na jednym kanale. Przykładem takiego zestawu jest preset: Default drum kit
  • Takie, które zawierają różne próbki tego samego instrumentu perkusyjnego (np. wyłącznie próbki Kick) – są to zestawy, których nie można wykorzystać do produkcji pełnych sekwencji perkusyjnych na jednym kanale.

Tworzenie zestawu perkusyjnego drum kit:

Zacznijmy od wczytania presetu o nazwie Empty (patrz poniższy screen):

2

 

Taki preset cechuje się brakiem jakichkolwiek próbek pod poszczególnymi padami. Po wybraniu padu klikamy w przycisk ładowania sampli (Load sample) w oknie właściwości.

2

Pojawia nam się okno z poziomu, którego lokalizujemy interesującą nas próbkę (w formacie Wav):

2

Po wybraniu próbki klikamy otwórz (open). Wczytana próbka zostanie przydzielona do wybranego wczesniej padu.

2

 

Aby zmienić nazwę pada należy kliknąć Klikając prawym przyciskiem myszy na okienko - u nas z nazwą Rim (patrz screen powyżej), po czym wprowadzić nową nazwę. Operację zatwierdzamy wciskając klawisz Enter.

2

Aby przydzielić próbki innym padom należy wybrać interesujący nas pad, po czym postępować zgodnie z opisaną powyżej procedurą. Do dyspozycji są 32 pady.

Uwaga, aby szybko przydzielić próbkę danemu padowi wystarczy ją przeciągnąć i upuścić na dany pad z okna przeglądarki (browser).

Tak utworzone zestawy drum kits zapisujemy wykorzystując polecenie Save preset as… z menu (patrz poniższy screen):

2

Powodzenia.