0aProducent D16 Group udostępnił zaktualizowane wydanie limitera Frontier, w formatach VST, AU, oraz AAX działającego pod kontrolą dowolnej aplikacji typu DAW.

Opisywane wydanie przeszło delikatny wizualny facelift. Jednakże najbardziej zauważalną funkcjonalnością jest możliwość skalowania interfejsu.

Poznaj również : Limted-Z bezpłatna wtyczka limitera w formacie VST produkcji LVC Audio

frontier db16group

Poniżej dla porównania wygląd interfejsu poprzedniego wydania:

samplescienceBrandulator 2.0 to wtyczka procesora dźwięku dostępna w formatach VST2 oraz VST3 działająca z poziomu popularnych aplikacji typu DAW na systemach Windows. Plugin pobiera oryginalny sygnał i dzieli go na 16 interwałów opartych na tempie utworu. Każdy z 16 kawałków może być przetwarzany na szereg sposobów.

Efekt posiada filtry grzebieniowe, bramkę trance, wokoder, modulator pierścieniowy, flanger, phrazer. Wtyczka dostarczana jest z pakietem 106 gotowych presetów. Zachęcam do przetestowania presetu Stereo Simple Chorus oraz tych opartych na filtrach. Te ostatnie sprawdzą się w modulacji ścieżek perkusyjnych. W bazie wtyczki zaimplementowano 300 skal muzycznych.

Kontrolę and wtyczką można sprawować z poziomu klawiatury MIDI

VST-plugin «Brandulator»

 

Pozyskaj wtyczkę Brandulator 2 bezpłatnie – link poniżej.

discodspDziś przypominamy wtyczkę firmy discoDSP OB-Xd działającą pod kontrolą systemów: Windows, macOS, oraz Linux. OB-Xd to emulacja syntezatora Oberheim OB-X, OB-Xa, oraz OB-8. Nie jest to wierna emulacja, a bardziej próba zbliżenia się możliwościami oraz brzmieniem do tego, co oferują pierwowzory. Aktualne wydanie oznaczone jest numerem v2.2

Poznaj również: Martin Luders – PG-8X emulacja OB-Xd

Instrument swoją premierę miał w 2014 roku. Pierwotnie wtyczkę opracowała firma 2DaT. Po dwóch latach projekt przejęła firma discoDSP, która wprowadziła kilka zmian, w tym możliwość wyboru własnej skórki czy wsparcie dla systemu iOS.

ob-xd-2

Aktualne wydanie cechuje się kompatybilnością z systemami Linux, macOS Catalina, wsparciem dla komunikatów MIDI CC, szybszym działaniem, zaktualizowanym pakietem JUCE, nową ciemną skórką. Instrument w bieżącej wersji może działać poza DAWem (jako wersja standalone). Zaktualizowano również część presetów.

Wtyczka OB-Xd to obok wtyczki Martina Lüdersa jedne z lepszych bezpłatnych emulacji.

Pobierz wtyczkę OB-Xd bezpłatnie (link poniżej).

samplescienceFirma SampleScience prezentuje wtyczkę Four EP, z bezpłatnymi brzmieniami piana elektrycznego. Plugin działa w formacie VST w 64-bitowych środowiskach typu DAW na komputerach klasy PC.

Four EP generuje brzmienie w oparciu o gotowe, wcześniej zarejestrowane próbki. Całość oparto na platformie samplera Maize Sampler. Na pokładzie dostępne są 4 brzmienia pierwotnie opracowane z wykorzystaniem syntezatora z syntezą FM oraz syntezą addytywną, które następnie zostały spróbkowane i załączone do tytułowego instrumentu. Jakość brzmienia bardzo dobra. Same barwy przypominają te z legendarnego Wurlitzera e-piano.

Poznaj również: The Grand darmowe brzmienie piana od DSK Music VST4Free

four-ep

Plugin daje możliwość niewielkiej integracji w brzmienie. To za sprawą obwiedni ADSR z możliwością edycji głębokości modulacji, jej częstotliwości oraz poziomu sygnału na wyjściu. Miłym dodatkiem pozostaje wbudowany filtr dolnoprzepustowy oraz efekt typu pogłos.

Ostatnimi czasy Sample Science udostępnił kilka ciekawych wtyczek. Tutaj warto wspomnieć o pluginie Room Piano v3

Pozyskaj Four EP bezpłatnie – link poniżej.

j1000Producent Digital Systemic Emulations zaprezentował bezpłatny efekt pogłosowy Giant Verb, w popularnych formatach VST oraz AU działający na komputerach klasy PC oraz Mac. Całość inspirowana analogowymi jednostkami. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie funkcji modulacji, o którą można wzbogacić przetwarzany sygnał  (rozwiązanie sprawdza się w przypadku obróbki brzmień typu chór bądź próbek wokalnych).

Poznaj również: Katalog VST the best freeware software studio według vsti.pl

giant-verb-vst

Intuicyjny i nie przeładowany zbędnymi bajerami interfejs użytkownika sprawia wrażenie bardzo intuicyjnego. Każdy parametr został jasno opisany. Użytkownik może ustawić czas odpowiedzi, szybkość modulacji, szerokość działania reverbu, pre-delay i inne. Dodatkowym atutem będzie możliwość zapisu własnych ustawień. Na pokładzie znalazło się miejsce na kilka predefiniowanych presetów.

Wtyczkę pobieramy z dysku Google Drive (poniżej link do pliku)

j1000606 Koncept to  bezpłatna emulacja modułu perkusyjnego firmy Roland TR-606 oparta na gotowych próbkach. Instrument udostępniono w formacie VST. Działa wyłącznie pod kontrolą systemu Windows. W przeciwieństwie do oryginału, nie znajdziemy tutaj wbudowanego sekwensera.

 Poznaj również: UltraBasic prosty syntezator wtyczkowy od SampleScience VST4Free

ultrabasic

Na pokładzie 7 kanałów z brzmieniami bass drum, snare, low tom, high tom, open hi-hat, closed hi-hat, cymbal. Każdy z możliwością regulacji poziomów głośności, panoramy czy opóźnienia. Użytkownik może również stroić próbki w zakresie +/- półtonów. Dostęp do większości parametrów uzyskujemy z poziomu górnego panelu wtyczki (znajdziesz tu między innymi filtr LFO, filtr CUT OFF (górno- oraz dolnozaporowy), kontrolę pogłosu, poślizgu. Instrument może pracować w trybach: mono, poli oraz legato.

Pobierz wtyczkę 606 Koncept bez kosztów.

j1000Producent SampleScience, znany z wtyczki Sampescience Player udostępnił UltraBasic syntezator wtyczkowy VST oparty na gotowych próbkach.

Całość oparto na 10 gotowych próbkach waveform. Instrument może pracować w trybie mono, poli oraz legato. W szczególności sprawdzi się w brzmieniach typu pad czy lead. To jednocześnie doskonałe narzędzie do poznawania syntezy oraz rozwoju umiejętności związanych z programowaniem własnych brzmień.

Poznaj również: Syntezator Vital z największą niespodzianką roku 2020 VST4Free

ultrabasic

Na pokładzie znajdziemy moduł do strojenia, filtr (górno- oraz dolnozaporowy), moduł LFO, prosty moduł obwiedni ADSR. W instrument wbudowano efekt pogłosowy, przedwzmacniacz oraz portamento.

Wtyczkę udostępniono na zasadzie, zapłać ile chcesz. Z chwilą odwiedzenia strony producenta (link poniżej) należy w sekcji Price wpisać wartość zero, by pobrać bez dodatkowych kosztów.

Pobierz plugin UltraBasic bezpłatnie – link poniżej:

j1000Producent Full Bucket Music zaprezentował bezpłatną emulację analogowej maszyny perkusyjnej z lat 60-tych. Bucket Pops. Wtyczka działa pod kontrolą aplikacji wspierających format VST oraz AU na komputerach klasy PC oraz Mac.

Instrument pierwotnie przygotowany został z myślą o gitarzystach oraz klawiszowcach. Oferował on gotowe patterny perkusyjne bez możliwości edycji. Wersja zaprezentowana przez Full Bucket Music to 12 rytmów z możliwością edycji. Instrument NIE opiera się na gotowych samplach. Do generowania brzmień wykorzystuje własny silnik brzmieniowy, co da się w szczególności odczuć w chwili strojenia (brak utraty na jakości). Z poziomu panelu istnieje możliwość ustawienia tempa, strojenia czy ustawienia poziomu głośności instrumentów.

Poznaj również: Wszystkie wtyczki firmy Analog Obsession na licencji Donationware

bucket-pops

Istnieje możliwość zaawansowanej edycji sekwencji z poziomu oddzielnych paneli (opisanych jako Settings oraz Sequence – przyciski dostępne w prawym dolnym rogu interfejsu). Skoro mowa o interfejsie warto wspomnieć, iż ten jest w pełni skalowalny w zakresie 50-800% (patrz menu Options)

Full Bucket Music w ostatnim czasie zaprezentował wiele ciekawych wtyczek. Warto tutaj wspomnieć o wtyczkach Fury-800 oraz Tricent Mk III.

Poznaj również: Najlepsze bezpłatne SYNTEZATORY WTYCZKOWE - musisz je mieć!

Wyczkę bezpłatnie pobierzesz ze strony Full Bucket Music (bez konieczności rejestracji)