0aWykorzystanie instrumentu w charakterze odtwarzacza plików midi/mp3 jest dość powszechnie wśród użytkowników Korga serii pa. Nadal są pośród nas osoby, które mają z tym kłopot, stąd pomysł na powyższy tekst.

Wbudowany odtwarzacz czyta pliki z rozszerzeniem *.MID, *.KAR oraz*.MP3.

Korg pa700 posiada na swoim pokładzie jeden odtwarzacz plików, w modelach pa1000 oraz pa4x znajdziemy już dwa „plajery”:). Sposób ich działania jest identyczny.

W poniższych krokach przedstawię procedurę, którą należy wykonać, aby z powodzeniem odtworzyć dowolny plik.

Dowiedz się również: Jak skopiować (wgrać) pliki (MIDI/mp3) do instrumentu marki korg na przykładzie modelu Korg pa700? (Korg pa tutorial)

Przełączamy się w tryb Song Play – w tym celu naciskamy przycisk SONG PLAY, zlokalizowany na lewo od wyświetlacza w sekcji MODE.

korg pa4x tutorialKlikamy na wyświetlaczu w okienko opisane jako SELECT SONG, zlokalizowane w lewym górnym rogu.

korg pa4x tutorial

Alternatywnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dedykowanego przycisku w sekcji sterowania odtwarzaczem (PLAYER) opisanego jako SELECT.

korg pa4x tutorialWybieramy interesjący nas utwór – na potrzeby poniższego przykładu wykorzystam: LoveSong [1]. W przypadku, gdy ten znajduje się np. na zewnętrznym nośniku typu pendrive, przechodzimy na interesujący nas nośnik korzystając z rozwijanej listy Urządzeń [2].

korg pa4x tutorial

 

W ramach listy [2] możemy wbierać z następujących pozycji:

  • DISK - pamięć wewnętrzna
  • SD - opcjonalna pamięć microSD
  • USB-R – wpięty do instrumentu pendrive

 Do przeglądania listy z utworami możemy wykorzystać kółko VALUE

korg pa4x tutorialKiedy już załadujemy utwór, wystarczy wcisnąć przycisk PLAY

korg pa4x tutorialTeraz już nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć ucho czy zająć się śpiewaniem.

Chciałbyś lepiej poznać możliwości instrumentu Korg pa3x/pa4x/pa1000/pa700? Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnego kursu obsługi Korga pa4x/Korga pa3x/Korga pa2x/Korga pa900/Korga pa1000/Korga pa700.