folder Music Tools

tools.jpgW tej kategorii znajdziesz aplikacje, które mogą okazać się niezbędne, aby móc z powodzeniem rozpocząć realizację tworzenia muzyki w środowisku Windows.

Documents

default #1 SpectrumAnalyzer Free od SIR Audio - the best VST tool freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

577 downloads

top25freeware2016SpectrumAnalyzer Free to wielokanałowe narzędzie pozwalające na pracę w trybie pełnoekranowym, z możliwością jednoczesnej analizy sygnałów audio z dwóch różnych źródeł. Narzędzie obrazuje wartość sygnału wejściowego względem częstotliwości.

Dodatkowe informacje: Darmowy analizator widma od firmy SIR Audio Tools VST4Free

Tym, którzy będą czuli niedosyt polecam wersję komercyjną (z zaawansowanymi funkcjami kontroli oraz możliwością jednoczesnego wyświetlania 4 różnych sygnałów audio).

sir-spectrum-analyzer

default #5 Contra Free od Audio Vitamins - the best VST tool freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

635 downloads

top25freeware2016Podjęcie właściwej decyzji podczas pracy nad projektem może być często bardzo trudne. Wszystko z powodu zmęczenia naszego aparatu słuchowego. Jak temu zaradzić? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby odpoczynek, jeżeli jednak ciąży na nas presja czasu proponuję sprawdzić narzędzie Contra Free, które pomoże w wykonaniu ślepego testu, pozwalającego porównać uzyskane efekty.

Dodatkowe informacje: Contra Free od Audio Vitamins narzędzie usprawniające proces miksowa

 contra-free

W darmowym wydaniu znajdziemy 3 sloty pozwalające wczytać 3 dowolne pluginy. Contra zapętli część projektu a my mamy możliwość oceny, która konfiguracja jest dla nas najlepsza (poprzez przełączanie się pomiędzy slotami). Taki tryb postępowania pozwoli nam podjąć właściwą decyzję np. o kolejności zapięcia efektów w łańcuchu na ścieżce insertowej.

default #4 MOscilloscope od MeldaProduction - the best VST tool freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

994 downloads

top25freeware2016MOscilloscope jest prostym narzędziem działającym tak jak na oscyloskop przystało bez konieczności dostrajania czy dodatkowego kręcenia gałkami. Program izoluje jeden cykl próbki waveform pozwalając na analizę wyjściową sygnału. Interfejs możemy dowolnie skalować. Producent dostarcza wtyczkę w pakiecie z innymi swoimi pluginami, przez co rozmiary instalatora są dość spore.

Dodatkowe informacje: MOscilloscope od MeldaProduction darmowy oscyloskop VST4Free

meldaproduction_moscilloscope

default #3 Oscarizor Free od Sugar Audio - the best VST tool freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

939 downloads

top25freeware2016Oscarizor Free to kolejna propozycja narzędzia pomiarowego z naszej listy opracowanego przez firmę Sugar Audio. Plugin dostępny jest w formatach VST oraz AU.

Oscarizor Free łączy w sobie funkcje oscyloskopu, pomiaru widma oraz wizualizera. Zastosowanie grafiki wektorowej pozwala wyświetlić zawartość interfejsu na pełnym ekranie czy oddzielnym monitorze. Producent udostępnia również wersję Pro.

Dodatkowe informacje: Oscarizor od Sugar Audio darmowy oscyloskop VST4Free

sugaraudio_oscarizor

default #2 Youlean Loudness Meter od Youlean - the best VST tool freeware 2016 TOP 25 VST4Free Popular

1317 downloads

top25freeware2016Kolejna propozycja to zwycięzca w ramach konkursu KVR Developer Challenge 2016. Wtyczka Youlean Loudness Meter to kolejny przykład na to, że za znakomite narzędzia nie trzeba płacić ani grosza. Narzędzie służy do pomiaru poziomu głośności. Dane magazynowane są przez wtyczkę w pliku sesji. Te można przywołać w dowolnym momencie.

Dodatkowe informacje: Darmowy analizator widma od firmy SIR Audio Tools VST4Free

youlean-loudness-meter

archive #50 Doppler Dome od Aegean Music the best freeware tool 2015 TOP 50 VST4Free Popular

587 downloads

Na koniec naszego zestawienia pozostawiliśmy dość interesujące narzędzie, które emuluje efekt Dopplera.

aegeanmusic_dopplerefect

archive #49 fx_cutter od Torhelgeskei the best freeware tool 2015 TOP 50 VST4Free Popular

523 downloads

Uwielbiamy eksperymentować z wtyczkami typu slicer. Jedną z ciekawszych jest fx_cutter. Plugin nie pozwala na ręczne przestawianie plasterów. Uzyskane za pomcą wtyczki mogą pozytywniei zaskoczyć.

torhelgeskei_fxcutter

archive #48 DeHarsh od Terry West the best freeware tool 2015 TOP 50 VST4Free Popular

574 downloads

Deharsh jest prostym narzędziem odpowiedzialnym za wygładzanie szczytowych wartości częstotliwości widma w miksie. Narzędzie stanowi połączenie korektora, oraz modułu odpowiedzialnego za ocieplanie sygnału i usuwanie wszelkich niepożądanych częstotliwości.

Interfejs cechuje jedna gałka, co sprawia, że wytyczna jest bardzo prosta w użyciu. Jednakże nie można tego powiedzieć o elastyczności, dlatego też ostateczne rezultaty mogą różnić się w zależności od przetwarzanego materiału.

terrywest_dehash

default #47 Haa5 by Apex Audio the best freeware tool 2015 TOP 50 VST4Free Popular

891 downloads

to40freewareHaa5 firmy Apex Audio Technologies zamieni dowolny sygnał monofoniczny w stereo. Efek szczególnie użyteczy podczas pracy ze ścieżkami gitarowymi, wokalnymi oraz partiami klawiszowymi.

apex_haa5 style=

default #46 Muteomatic od Sound Radix the best freeware tool 2015 TOP 50 VST4Free Popular

571 downloads

Pomimo, iż głównym zadaniem wtyczki Muteomatic jest automatyczne mutowanie kanału, do którego wpięty jest mikrofon, z powodzeniem można ją wykorzystać do innych zadań np. usuwanie ciągnącego się efektu pogłosowego po zastopowaniu projektu. Nie ma konieczności ustawiania wtyczk

soundradix_muteomatic

Zapraszamy do działu download po wtyczkę (sekcja Music Tools)