Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2010/01/16 08:49 #6950

  • mari
  • mari Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 0
ale robiłeś ten kawałek na eja-u czy w fl studio? tak mi się wydaje ze chyba w fl-u

muzyka jest super ale podkład wokalu wg. mnie trochę mizernej jakości ale za to fajny tekst

Ciekaw jestem kto to śpiewa?




Z tego co pamiętam był to ejay dance 4, fl-ka jeszcze wtedy nie posiadałem.
Jak zauważyłeś wokal mizerny, wstyd się przyznać ale głos jest mój, chyba nagrywałem go z poziomu ejay-a przez najzwyklejszy mikrofon. Robiłem jeszcze jeden kawałek z wokalem robiony na ejay którego nigdy nie ukończyłem trwa 34 sekundy po czym ze śpiewem dałem sobie spokój
hostuje.net/file.php?id=56c0ba74d4af15c1623b4a9ef03ccca3

około roku 96-98 bawiłem się programikiem Protracker robiony pod amigę 500.
Cztery ścieżki,kilka dzwięków ile bym dał aby odnaleźć stare kasety z tamtych czasów i się pośmiać.

a to początki robione już na fl studio- niedokończone projekty(chyba sam sytrus):

breakbeat: hostuje.net/file.php?id=ba64bc5411ac4566fad145bfa93727c5

dance: hostuje.net/file.php?id=7530f90caebb1bcf3ac08ce814c319ee

inne: hostuje.net/file.php?id=a83b93b3a205e9a568af91aa6452cc92
hostuje.net/file.php?id=db44ed7eadbaa689920716ee9d2f65b3

i znalazłem jeszcze coć z ejaya miało być w stylu da hool-a:
hostuje.net/file.php?id=816106bf7ff056fee2f7f20e83a472b6

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2010/01/16 09:09 #6951

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
No, Kapitan Szok wymiata ;D
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2010/01/16 14:11 #6954

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar
  • Gość
  • Gość
mari napisał:

ale robiłeś ten kawałek na eja-u czy w fl studio? tak mi się wydaje ze chyba w fl-u

muzyka jest super ale podkład wokalu wg. mnie trochę mizernej jakości ale za to fajny tekst

Ciekaw jestem kto to śpiewa?




Z tego co pamiętam był to ejay dance 4, fl-ka jeszcze wtedy nie posiadałem.
Jak zauważyłeś wokal mizerny, wstyd się przyznać ale głos jest mój, chyba nagrywałem go z poziomu ejay-a przez najzwyklejszy mikrofon. Robiłem jeszcze jeden kawałek z wokalem robiony na ejay którego nigdy nie ukończyłem trwa 34 sekundy po czym ze śpiewem dałem sobie spokój
hostuje.net/file.php?id=56c0ba74d4af15c1623b4a9ef03ccca3

około roku 96-98 bawiłem się programikiem Protracker robiony pod amigę 500.
Cztery ścieżki,kilka dzwięków ile bym dał aby odnaleźć stare kasety z tamtych czasów i się pośmiać.

a to początki robione już na fl studio- niedokończone projekty(chyba sam sytrus):

breakbeat: hostuje.net/file.php?id=ba64bc5411ac4566fad145bfa93727c5

dance: hostuje.net/file.php?id=7530f90caebb1bcf3ac08ce814c319ee

inne: hostuje.net/file.php?id=a83b93b3a205e9a568af91aa6452cc92
hostuje.net/file.php?id=db44ed7eadbaa689920716ee9d2f65b3

i znalazłem jeszcze coć z ejaya miało być w stylu da hool-a:
hostuje.net/file.php?id=816106bf7ff056fee2f7f20e83a472b6





No tak tak myślałem, że to Ty śpiewasz, tekst jest niezły ale muzyka jeszcze lepsza:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2010/05/12 21:50 #8220

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Ech. Łezka się zakręciła w oku... Wygrzebałem stary zakurzony dysk, podłączyłem do kompa (o dziwo działa) i znalazłem między innymi swoje stare przeniesione z Amigi mod'y. Ten kawałek jest dla mnie szczególny. Pamiętam, że dumny byłem z niego i często ale to naprawdę często go odtwarzałem na tzw. ile fabryka (ze wzmacniacza) daje. Szyby z okien wylatywały nawiasem mówiąc. Dlatego, jak potem się dowiedziałem, qmple z osiedla mieli fajny tekst na tą okoliczność: "darson znowu zarzyna prosiaka" (to chyba przez ten wstęp hyhy).
Troszkę podretuszowałem efektami i wrzucam do "sentymentów" (Nie śmiać się proszę) ;-)


{audio}darson1974.wrzuta.pl/sr/f/3h3lTh2B281/pr...a_darson1.mp3{/audio}

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2012/07/30 17:44 #16839

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Kto pochwali się jeszcze swoim pierwszym wykonaniem a fl studio czy to w innym programie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2012/07/31 15:24 #16841

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ciekawy temat, dobry pomysł z przypomnieniem ;).

No to ja pierwszy po długiej przerwie w temacie zarzucę swoimi pierwszymi.

Plik załącznika:

Nazwa pliku: TheBeatIsComing.mp3
Wielkość pliku:5,425 KB


Jest to najstarszy utwór jaki posiadam w kolekcji i jednocześnie pierwszy który powstał na trackerze Psycle. Rok 2005, doświadczenie i wiedza niemal zerowa, euforia za każdym razem kiedy wyszła jakakolwiek melodia :D.

Plik załącznika:

Nazwa pliku: DistantWorld.mp3
Wielkość pliku:5,151 KB


To "coś" powstało trochę później jak już przerzuciłem się na bardziej łamane rytmy, pierwszy kawałek po porzuceniu równych rytmów. także Psycle, 2006-2007 rok lub coś koło tego.

Plik załącznika:

Nazwa pliku: N.E.X.-The...loor.mp3
Wielkość pliku:4,657 KB


To już pierwszy kawałek zrobiony na FL Studio 8, wielka chwila po rozpakowaniu zamówionego pudełka i zabraniu się do roboty na nowym DAW :D. Rok chyba 2008.

Jak tak tego teraz słucham to pewien sentyment jest do tamtych czasów, robiłem takie potworki a na forum po mnie jeździli ludzie od orkiestry, drum'n'bass czy klubowej muzyki, że to sensu nie ma, słabe brzmienia i brak konkretnego kierunku :D.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2012/08/01 13:44 #16843

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
No N.E.X. słychać pewien styl: wszystkie utwory są bardzo podobne stylistycznie. Barwy nie są może najwyższych lotów, basik delikatny ale i tak słychać już pewne obeznanie z programem miałeś.
Co ciekawe już w pierwszym utworze słychać jak automatyzujesz filtr. Zdecydowana fascynacja arpegiatorem (utwór pierwszy) - i na pewno wiele frajdy. Pewnie gdy słuchasz swoich pierwszych utworów uśmiechasz - ja tak mam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: sentymenty - czyli nasze pierwsze kroki w muzyce 2012/08/01 17:00 #16845

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, jest wesoło :). Niestety nie wszystko zachowałem. Dawno dawno temu jeszcze za małego dziecka bawiłem się programem eJay w różnych wersjach. Wiele czasu nie minęło aż zorientowałem się, że nie tak powstaje muzyka, że to coś więcej niż gotowe pętle. Przesiadłem się wtedy na tracker zwany Buzz. Coś tam podłapałem, ale nie było łatwo. Potem odnalazłem takie coś jak Psycle. Także tracker, ale z opcją używania wtyczek VSTi - to było to :D. Od tego momentu mam archiwa. Darmowy program, darmowe wtyczki. Od zawsze miałem takie przekonanie, że wolę wycisnąć co się da z tego co mam, albo z tego na co wykupię licencję, żeby potem pewnego dnia kiedy złapię okazję na coś poważnego, nie okazało się, że z większości narzędzi muszę zrezygnować, bo "oficjalnie bym ich nie miał" i tak naprawdę wszystko na nic. Po latach mogę powiedzieć, że była to trochę długa droga, ale bardzo owocna, bo dzisiaj nie potrzebuję miliona narzędzi na których przełączam presety tylko po kilka z danej kategorii które znam na wylot, często właśnie darmowe. Jakby ktoś miał konkretne plany z muzyką związane polecam zrobić tak samo, solidna podstawa jest lepsza niż tony narzędzi których nie wiadomo jak używać.

Wracając jednak do Psycle. Jakakolwiek automatyka parametrów była tam niesamowicie skomplikowana, każdą zmianę trzeba było nanosić na siatkę. Brr. Jednak jak wyżej, wyciskałem co się dało. Zapisywanie co 2 minuty bo się sypało i do roboty. W tym pierwszym kawałku z tego co pamiętam używałem presetów z Superwave P8.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena