Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

"Programowanie brzmień" przy pomocy wtyczki DirectWave 2011/11/30 05:29 #14478

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej prezentuję króciutki film obrazujący ingerencję w brzmienie w oparciu o sampler DirectWave oraz kolekcję sampli Nucleus Soundlab

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Programowanie brzmień" przy pomocy wtyczki DirectWave 2011/11/30 12:54 #14479

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Osobiście bardzo lubię Direct Wave. Prosty, a jednak dający duże możliwości kreowania brzmienia i obróbki sampla.
Sporo niesamowitych brzmień niejako za free, można co miesiąc znaleźć na DVD w EiS. Wystarczy poukładać sampleki w odpowiednie miejsca w oktawach i brzmienie gotowe. Kilka FXów i brzmienie potęga. A obciążenie CPU niewielkie! Same plusy :D
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: "Programowanie brzmień" przy pomocy wtyczki DirectWave 2011/11/30 13:23 #14480

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak na dzisiejsze czasy trochę temu samplerowi brakuje jak za tą kasę - ma wiele problemów z formatem Kontakt, brak warstw i innych. Jest wiele pięknych brzmień z darmowych bibliotek właśnie do Kontaktu jednak na DW odpalenie tego poprawnie jest niemal niemożliwe.

W czasach kiedy powstał ten sampler miażdżył wszystko, niestety dalej nie jest rozwijany z wiadomych względów, śmiertelny wypadek autora wielu dobrych wtyczek, w tym DW. Na forum IL wyczytałem, że DW jest następny w kolejności do usprawnienia na miarę dzisiejszych czasów, miło że w końcu albo Gol albo Maxxx dobiorą się do tego kodu. Oby jak najszybciej, mam nadzieję że ten film jest tego zapowiedzią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: "Programowanie brzmień" przy pomocy wtyczki DirectWave 2011/11/30 15:01 #14481

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Osobiście lubię proste, sprawdzone rozwiązania. Dzięki temu zabawa z kreowaniem brzmienia sprawia przyjemność i daje szybkie efekty.
Ja akurat nie brałem nigdy kwestii zakupu pod uwagę, bo jest w wersji Signature Bundle i już ;-)
Podoba mi się też opcja mapowania instrumentów VST :D

Zapewne produkt doczeka się nowszych wersji. Stada dodatkowych opcji i kontrolerów, których obsługa będzie znana niewielu, hehe. Ale tak to już jest - częściowo wymusza to potrzeba, a częściowo marketing ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena