Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Komponowanie melodii i inne nurtujące mnie kwestie 2012/04/23 20:37 #15998

  • skuterpl2
  • skuterpl2 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
, prawie cały refren polega na meloddi AVICII-ego
1.Czy do skomponowania tej melodii, trzeba zaawansowanie poslugiwac sie syntezatorami itp.
2.Jak zrobić efekt jakby takiego slabnięcia dźwięku jakiego tu slychac.
3.Jak mixuje sie dobrze ręcznie machając myszką w fl ,a nie ustawiac myszka tych ,,wzniesien'' na liniach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komponowanie melodii i inne nurtujące mnie kwestie 2012/04/23 22:08 #16000

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Trzeciego pytania zbytnio nie rozumiem. Robisz tak jak chcesz, jak masz wprawną rękę to możesz robić wszystko live, jak nie to programujesz od zera linia po linii.

Drugie nie wiem w którym miejscu, ale jeżeli chodzi o zakończenie refrenu jest to po prostu lekkie ściszenie dźwięku i pogłębianie się pogłosu czyli po angielsku efekt się nazywa reverb.

Pierwsze pytanie najlepsze. Nie pytaj co jest trudne a co nie tylko sam próbuj :). Tu nie ma nic trudnego, liczy się tylko doświadczenie. Jak nauczysz się programować większość typów syntezy to szybko załapiesz jakie brzmienie z czego się składa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komponowanie melodii i inne nurtujące mnie kwestie 2012/04/24 09:18 #16003

  • skuterpl2
  • skuterpl2 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
W tym sciszaniem głosu mi chodzi jak AVICII gra na syntezatorze, i w koncówce melodii , nie na końcu melodii ścisza-słabnie głos, ostatnio takie coś sie czesto to robi.
A z tym doświadczeniem , to masz jakiś dokładny poradnik dotyczący tej syntezy, wiem mniejwiecej na czym polega.
3. Pytanie polega na tym, gdy fl ustawiasz już te patterny to pod spodem możesz se dodawać rózne efekty, sciszenie zglosnienie, i to trzeba myszka te wzniesienia robic na tej linii, a ja bym chciał myszką live przy nagrywaniu, to nagrywa mi tylko do jednego patternu i pauzuje całe nagrywanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komponowanie melodii i inne nurtujące mnie kwestie 2012/04/24 11:09 #16004

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
AVICII nic nie gra, live tego typu polega zawsze na tym, że ma całą masę sprzętu dla DJ, nie muzycznego, z którego w dodatku nie korzysta, udaje że coś robi kręcąc pokrętłami miksera czy EQ, pozerstwo po prostu, wszystko jest wcześniej idealnie wyeksportowane z programu muzycznego :). Muzyka sama leci z płyty, on tam stoi i macha, a ludzie się cieszą :).

Jest na forum przyklejony temat do darmowego ebooka - www.vsti.pl/index.php/forum/20-tips-and-...tezatory-e-book.html

Nagrywając automatykę musisz właśnie wybrać pattern, jeżeli nagrywasz wszystko do jednego to nie dziwne, że robi się chaos. Wybierz jakiś nowy osobny dla każdego i będzie ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena