Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sample snare&kick 2012/09/12 18:01 #17287

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witam poszukuję sampli jak w poniższym utworze mogą być gotowe albo jakieś porady jak można przerobić jakoś podstawowe z fl'a wyjątkowo nie mam pomysłu jak uzyskać takiego snare'a (fl compresor?).
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sample snare&kick 2012/09/12 19:21 #17289

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Sample jak sample, typowe dla D'n'B. Najlepszym źródłem darmowych sampli jest Music Radar. Na stronie znajdziesz archiwalne paczki z czasopisma Computer Music. Innym tanim rozwiązaniem jest właśnie to czasopismo lub Estrada i Studio gdzie zamieszczają sample właśnie z CM. Jeżeli masz jakieś archiwalne numery to przeszukaj płyty. W ciągu kilku lat były dodawane kilka razy sample właśnie takiego typu. Moim zdaniem miażdżą system, jedne z nich nie odstawały jakością od tych oferowanych z Loopmasters i posiadały właśnie takie uderzenia jak w tym przykładzie.

Tworzenie własnych sampli to trudna sprawa, trzeba na to poświęcić masę czasu. Dlatego też nie jest to tania zabawa i Sound Designerzy sobie cenią swoją pracę. Zazwyczaj sample powstają z połączenia syntetycznych brzmień i tych nagrywanych w realnym świecie. Mówię tutaj bardziej o skomplikowanych przykładach, bo prosty kick czy snare można zrobić w kilka minut. Potem obróbka, obróbka i jeszcze raz obróbka. Zabawy tyle, że mimo posiadanego sprzętu i wiedzy jak to robić po prostu nie mam na to czasu, lepiej skorzystać z gotowych rzeczy kogoś kto poświęcił na to więcej czasu. Także nie polecam ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sample snare&kick 2012/09/13 06:13 #17293

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Znaczy Music Radar'a to już kiedyś patrzyłem i gównie znalazłem loopy lecz jeszcze poszukam, a jak nic nie znajdę najwyżej spróbuję pociąć na sample jakieś loopy.
P.S
Takich czasopism nie kupuję to tak na przyszłość ;)
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sample snare&kick 2012/09/15 16:00 #17323

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Czasami warto wydać te ~15zł na CM w wersji wirtualnej czy papierowe EiS które zamieszcza te same materiały z opóźnieniem. Większość rzeczy nie jest warta specjalnej uwagi poza nieliczną grupą do której dane materiały są skierowane, warto jednak obserwować co jest w danych miesiącach.

Jedne z lepszych jeżeli chodzi o D'n'B to CM VIP Series - Nookie. Były dostępne w EiS 03/2012 - www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=2408

Jeżeli Ci zależy to warto zamówić za grosze numer archiwalny z płytą.

O, nawet aukcja jest po niższej cenie - allegro.pl/estrada-i-studio-3-2012-186-d...dvd-i2633365789.html

Kolejny i myślę, że nawet bardziej warty uwagi to numer EiS to 06/2011. Jest to nic innego jak CM 24-Bit Series - DnB Collection. 1,55GB, 1902 pliki. Jest tam 960 one shotów po 200 dla kicks i snares oraz hihatów. Loopów jest 310 w tym gotowe pętle i tzw breaki jako warstwy do cięcia. Reszta to jakieś melodie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sample snare&kick 2012/09/15 16:59 #17324

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Już znalazłem nie koniecznie taki jaki chciałem dźwięk ale zadowalający mnie z loopermana. Lecz jakoś nie jestem napalony wydawać 15 zł (szkoda oszczędności gdyż nie pracuję :P) na 1 sampla bo i tak większość jakich potrzebuję znajdę na internecie albo z fl'a mi wystarczają.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena