Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

jak zrobic przejscie? 2008/11/03 22:47 #2010

  • Bartkoo
  • Bartkoo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam. mam problem jak zrobic przejscie? po tym kiedy leci bit i chce zrobic przejscie? mianowicie chodzi mi o cos w stylu tego jak zrobil dj v1r00z od 11sek do 13 w utworze funeral song 2208 (link do nutki : patrz.pl/mp3/v1r00z-funeral-song-2008 )
u mnie sytuacja wyglada podobnie - prsty bit po ktorym chce zrobic przejscie i pozniej znowu odpalic bit ktory mialem przed nim lecz z dodatkiem bassu. jednak nie potrafie zrobic przejscia kto powie mi jak zrobic przejscie w takim stylu?(tzn. nie takie samo lecz w takim stylu) z czego je wykonac to znaczyz jakich elementow i jak to wykonac czy obrobic jakos w piano roll czy co?


i mam jeszcze jeden klopot. mianowicie myslalem ze zrobie cos gotowego jako przejscie i wykorzystalem sekwencje icecube... i okazalo sie ze nie pasuje to jako przejscie. chcialem to wydluzyc wiec wrzucilem to do piano rolla i wydluzylem pasek . jednak niezaleznie czy skram go czy go wydluzam on trwa tyle samo co deufaltowo byl! dlaczego sie tak dzieje i jak temu zaradzic?;/ prosze o pomoc. pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak zrobic przejscie? 2008/11/04 00:22 #2011

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
W utworze, do którego podałeś linka na bit nałożony został filtr górnoprzepustowy (HP - High Pass). Twoje "przejście" to zwykłe odcięcie filtra.
Na bit wrzuć sobie Fruity Filter. Ustaw pokrętła jak na obrazku poniżej

[img size=150]media/kunena/attachments/legacy/images/fl_filter_hp.jpg[/img]

Pokrętło zaznaczone na czerwono odpowiada za odcięcie filtra (cutoff frequency). Przy ustawieniu na minimum bit będzie brzmieć normalnie. Przy ustawieniu na maximum uzyskasz efekt potrzebny do Twojego przejścia. W praktyce brzmi to mniej więcej tak:

{audio}images/stories/hp_filter_bit.mp3{/audio}

Co do Twojego drugiego problemu to ja nie wiedzieć o co Ci chodzić bo Ty nie pisać po polskiemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak zrobic przejscie? 2008/11/04 06:56 #2012

  • Bartkoo
  • Bartkoo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
ok sorry postaram sie troszke jasnej bo wczoraj na szybko pisalem. wiec moj 2 klopot. myslalem jak mam zrobic przejscie i postanowilem uzyc uzyc sekwencji defaultowej z FL studio o nazxwie icecube... . no i dorzucilem ta sekwencje do playliscie tuz po tym jak konczy sie moj bit. po odlsuchu tego okazalo sie ze sekwencja icecube... nie pasuje poprostu do mojego bitu. postanowilem ja wydluzyc. w celu wydluzenia tej nutki otworzylem ja w piano rollu i chwytajac za prawa krawedz wydluzylem ja. jednak dlugosc tej nutki dalej byla taka sama. wiec chcac sprawdzic inne opcje skrocilem ja ale dlugosc rowniez byla taka sama! wiec glownie chodzi o to ze czy wydluze czy skroce nutke w piano rollu to ona ma dalej taka sama dlugosc brzmienia jak na ustwieniu defaultowym! i tak w ogole dziekuje za pomoc w pierwszym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak zrobic przejscie? 2008/11/04 22:30 #2025

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ale co to jest ta sekwencja? Plik wav? Midi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak zrobic przejscie? 2008/11/05 21:16 #2036

  • Bartkoo
  • Bartkoo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
ale mowisz o sekwencji ice cube . . . ktorej uzylem? to zadenz tych formatow. sekwencja ice cube . . . jest zawarta w programie FL juz dokladnie nie pamietam gdzie, w jakim folderze. Ale ja poprostu wrzucasz jako nowy channel i juz jest xD


a teraz to co pisalismy na priv tylko tutaj i troszke jasniej. wiec wszytsko wyglada tak:


pattern 1: kick
pattern 2: clap
pattern 3: hi hat
pattern 4: snarekick 2
pattern 5: RD_shaker

i te brzmienia sobie odpowiednio ulozylem w step sequencerze, pozniej ulozylem kosteczki w playliscie. i jak mi pisales co do przejscia trzeba zalozyc filtr z takimi ustawieniami jak pokazales mi na obrazku. jednak jak mam zalozyc ten efekt na wszystkie 5 osobnych patternow i w dodatku tak zeby ten efekt trwal tylko przez jedna "przedzialke" w playliscie i wylaczyl sie po owej jednej "przedzialce"? (jedna przedzialka mam na mysli np. 5-6 ; 8-9 itp.)

jesli mogl bys to opis zmi dokladnie to w tym temacie:D z gory dziekuje bardzo za wszelka pomoc;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak zrobic przejscie? 2008/11/05 21:20 #2037

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
BARDZO BRZYDKIE PRZEKLEŃSTWO!

A co Ci napisałem jeszcze? Że gdzie masz zajrzeć? No? Dzisiaj moja cierpliwość się skończyła. Jutro powinna się już "zregenerować" to Ci pokaże krok po kroku jak to zrobić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak zrobic przejscie? 2008/11/05 21:30 #2038

  • Bartkoo
  • Bartkoo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
no zajrzalem czytalem o automatyzacji. ale nie zakminilem tam nic w zwiazku z tym moim przykladem;/ jesli chcesz to podesle ci nawet plik flp;d zebys zobaczyl dokladnie o co kaman;d a co do przeklenstw;d spoko;d xD ok to regeneruj sie :d i pamietaj ze [oczatki sa trudne xD [pozdro :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jak zrobic przejscie? 2008/12/03 16:24 #2263

  • Schaum
  • Schaum Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
filtr dajesz na Mastera w mikserze i po krzyku. Ewentualnie mozesz wrzucic po kolei na oddzielne kanaly kazdy sampel, a nastepnie skierowac je na inny kanal gdzie dajesz filtr. Potem kierujesz ten kanal z filtrem na mastera.
Co do automatyzacji to klikasz ppm na cutoff freq i wybierasz Create Automation Clip. Sam skumasz o co chodzi dalej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena