Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Brzmienia perkusji elektronicznych 2015/10/20 22:47 #23179

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam Was serdecznie. Tak jak w tytule interesują mnie sample bądź też banki dźwięków do - o ile takowe istnieją - wtyczek VST imitujących dźwięki perkusji elektronicznych. Jednak by skonkretyzować cel moich poszukiwań chodzi mi o sample perkusji czy też automatów odnoszących się do lat 80 tudzież 90 - "magiczne" przejścia, które słyszeliśmy w takich chociażby przebojach jak DAJ MI TĘ NOC. Wczesna twórczość zespołu KOMBI oraz podobnych - informacja dla tych, którzy wiedzą już o co mi chodzi :) Te specyficzne dźwięki elektronicznych perkusji słychać jeszcze w co niektórych szlagierach telewizji TVS. Jak dostać się do tych dźwięków ? Jakie syntezatory wtedy nadawały muzyce ten ton ? Jakieś podpowiedzi ? Cały czas zasypuje gogle zwrotami takimi jak - synth drums samples, synthwave, electronic drums - ale nie mogę się w tym jakoś odnaleźć. Może jakaś dystrybucja ? Gdzie to kupić? Gdzie i jak tego szukać ?

Pozdrawiam i czekam na wskazówki :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brzmienia perkusji elektronicznych 2015/11/25 10:59 #23253

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Witam.
Ja zostałem oczarowany jeśli chodzi o brzmienia z tamtych lat (które osobiście bardzo lubię) zestawem xlnaudio z instrumentu Addictive Drums, mianowicie Reel Machines . POLECAM! :-)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brzmienia perkusji elektronicznych 2015/11/28 19:01 #23261

  • tomek7337
  • tomek7337 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! Polecam wtyczkę hexagon 85 - emulacja perkusji elektronicznej simmons - tej, której używali Kombi w latach 80-tych. Brzmi wręcz identycznie jak ta perkusja. Parę dni temu, dla zabawy, zrobiłem piosenkę "Linia Życia" z użyciem tej wtyczki i bardzo fajnie wyszło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena