Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dzień dobry. Powitania z Transowego Wrocławia. 2013/03/06 11:14 #19688

  • modeleda
  • modeleda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak w temacie.
Mój nick to Neofita. Urodziłem się w 1990 na podkarpaciu. Aktualnie zamieszkuję we Wrocławiu.
Znalazłem się tutaj po pierwsze z zamiłowania do szeroko pojętej muzyki psychedelic trance- we wszystkich podgatunkach. Jej działanie na ludzką psychikę, a co za tym idzie cały organizm jest po prostu niesamowite! Słuchanie w domu na głośnikach czy w drodze na słuchawkach może dostarczyć wspaniałych przeżyć, a imprezy tematyczne jak we Wrocławiu np "Equinox" to po prostu cudowna sprawa- tego trzeba doświadczyć samemu.
Uwaga jednak- ze względu na działanie psychoaktywne tej muzyki, częste jej słuchanie może prowadzić do uzależnienia! ;)
Po drugie, a zarazem przede wszystkim, odszukałem to forum, ponieważ bardzo pragnę samemu tworzyć tak fantastyczną muzykę.
Rozumiem, że moją niemuzykalność(nigdy nie nauczyłem się grać na żadnym instrumencie) ktoś może postrzegać jako przeszkodę nie do przejścia w tworzeniu jakiejkolwiek muzyki. Jednakowoż ja, uważam, że komputer to instrument muzyczny XXI wieku, a muzyka elektroniczna- jak sama nazwa wskazuje- świetnie się nadaje do tworzenia jej właśnie za pomocą sprzętu elektronicznego jakim m.in. jest komputer.
Znam kilka osób, które amatorsko zajmują się tworzeniem muzyki(na instrumentach żywych jak i elektronicznych) i dj'owaniem właśnie psytrancu, drum'n'bass, techno itp. Są bardzo chętni do pomocy, lecz jestem samoukiem i wolę uczyć się samemu(metodą prób i błędów) z pomocą teorii jaką można otrzymać na tego typu forach. Wiem, że może to doprowadzić do ostatecznego mistrzostwa w każdym temacie, ponieważ już kiedyś nauczyłem się bardzo skomplikowanej czynności właśnie w taki sposób. ;)
Mam nadzieję, że użytkownicy tej strony są czynni, przyjaźni i pomocni. Już na wstępie zostałem mile zaskoczony szybką odpowiedzią na mój pierwszy post. Czuję, że wspólnie, dzięki wzajemnemu wsparciu, możemy dojść do celu jaki każdy z nas sobie obrał(tworzenie jakiegokolwiek rodzaju muzyki elektronicznej).
Na początek mam jeden mały problem natury fizycznej. Miałem bardzo dobry komputer stacjonarny, ale ze względu na potrzebę mobilności i kasy zamieniłem go na słabszy notebook 11'6 cala(1366x768) HP Mini 311. W środku jest dobra karta graficzna, ale tylko 1GB RAM i najsłabszy Atom 1,6GHz. Na dodatek są bardzo duże problemy z zainstalowaniem szybszego Windows XP, ze względu na brak sterowników do obsługi dysku twardego w tym systemie, więc śmigam cały czas na Seven... Podejrzewam jednak, że ten komputerek może wystarczyć na samo zapoznanie się z programem jakim jest Fruity Loops i początkowe poeksperymentowanie z tworzeniem. Dużym ułatwieniem byłby dla mnie spolszczony program, ale chyba aktualnie nie znajdę nic takiego... No cóż- będę miał motywacje do szlifowania języka. :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich czynnych użytkowników!
"Od transu piękniejsza jest tylko cisza." Polecam zainteresowanie się kulturą transu psychodelicznego- wspaniałe imprezy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez modeleda.

Odp: Dzień dobry. Powitania z Transowego Wrocławia. 2013/03/06 14:45 #19689

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witaj, miło że u nas zagościłeś. Na pewno możesz liczyć na pomoc z naszej strony.
Jak pisałeś masz zamiar pracować na notebook'u, może nie jest to najlepszy pomysł (nie wszyscy mają fundusze, znam ten ból), lecz na zapoznanie się ze środowiskiem pracy powinien wystarczyć. Możesz mieć jeszcze problemy z rozdzielczością ekranu ale myślę że jakoś dasz radę.
Polecam na początek kupić jakieś słuchawki (odsłuchy są w twoim przypadku nieopłacalne i drogie) np. Superluxy, Sennheisery (w granicach 100 zł). Jeszcze taka rada z góry abyś nie korzystał z syntezatorów wbudowanych w FLS ponieważ bardzo obciążają procesor, za to polecam wtyczkę Synth1 (darmowa) gdyż ma zerowe wymagania oraz wielkie możliwości (zarazem nauczysz się tworzenia dźwięków i zrozumiesz budowę takiego instrumentu).
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Za tę wiadomość podziękował(a): modeleda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzień dobry. Powitania z Transowego Wrocławia. 2013/03/06 15:04 #19690

  • modeleda
  • modeleda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź i info o wtyczce- przyda się taki trick. :)
Słuchafony mam takie: www.4clubbers.com.pl/recenzje-sprzetu-dj...pioneer-se-m290.html - raczej dają radę.
W kompa zainwestuję jak zobaczę na własnej skórze co i jak.
Pozdro!
"Od transu piękniejsza jest tylko cisza." Polecam zainteresowanie się kulturą transu psychodelicznego- wspaniałe imprezy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena