Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Siemano :) 2008/07/21 14:25 #1010

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Skorzystałeś, skorzystałeś - 3xOSC - short3 bodajże ;)

Efektów do patterna nie da się przypisać. Jedynie na kanał w sekwencerze. Pietia zrobił tutorial jak to zrobić =) Proszę bardzo tutaj . W ogóle to polecam Ci przejrzeć zasoby tej stronki. Jest to największe w Polsce kompendium wiedzy o FL.
Temat został zablokowany.

O:Siemano :) 2008/07/21 15:34 #1012

  • Jakub Szczęsny
  • Jakub Szczęsny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Skorzystam jeszcze raz z Twojej wiedzy i spytam: W mikserze mam kanały czy coś. Mam tam przypisane np. Trance Bass. Czy do kanału na którym nic nie ma mogę przypisać jakiś instrument lub coś innego, a potem do tego dorabiać efekty? :)
Temat został zablokowany.

O:Siemano :) 2008/07/21 16:40 #1013

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Poczekaj zaraz Ci to wyjaśnię, tylko zainstaluje PSD =)

EDIT:

Ok jedziem:

Otwórz sobie mikser



Wybierz jeden z kanałów insertowych 1-64. Ja wybrałem 2



Po prawej stronie są sloty efektowe. Kliknij na jeden z nich, wybierz select i wybierz jakiś efekt z listy



Ja wybrałem chorus. Po wybraniu efektu wyświetli Ci się jego okno. W mikserze na wybranym slocie pojawi się nazwa naszego efektu



Teraz na sekwencerze wybieramy kanał, na który chcemy nałożyć nasz efekt



Po kliknięciu w kanał wyświetlą się jego właściwości (sampler)



W górnym prawym rogu jest opcja FX. W mikserze nasz efekt (chorus) jest na kanale 2. Klikasz więc w miejsce, które podświetliłem czerwonym kółkiem i przeciągasz myszką do góry. Ustawiasz nr 2. Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze to masz przypisany efekt do danego kanału. Można to też zrobić na inny sposób. Zaznaczasz w sekwencerze kanał, otwierasz mikser i na jednym z kanałów w mikserze klikasz prawym przyciskiem myszki. Otworzy Ci się menu. Wybierasz z niego Link selected channels to this track



Tak to mniej więcej wygląda w skrócie:



Co do kanałów w mikserze. Kanały wysyłkowe Cię nie interesują. Zostaw je na razie. Będziesz z nich korzystał dużo później przy bardziej zaawansowanych operacjach. Na pojedynczy kanał najlepiej wybrać inserty (1-64). Jeżeli natomiast chcesz aby jakiś efekt działał na wszystkie dźwięki w Twoim utworze, musisz to zrobić na kanale master. To chyba tyle...mam nadzieję, że pomogłem.
Temat został zablokowany.

O:Siemano :) 2008/07/21 17:58 #1014

  • Jakub Szczęsny
  • Jakub Szczęsny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję :)
Temat został zablokowany.

O:Siemano :) 2008/07/22 09:33 #1026

  • EL KOKAL
  • EL KOKAL Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Muzyka Jest Dla Mnie Tlenem
  • Posty: 129
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siemka.Widzę,że masz smykałę do nauczania Mindcrusher.Chcesz "zarazić" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)
początkującego muzyka.Popieram i Pzdr.ELK.
Temat został zablokowany.

O:Siemano :) 2008/07/23 15:17 #1047

  • Jakub Szczęsny
  • Jakub Szczęsny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pytanie kolejne, więc uwaga: Znudziły mnie dźwięki dane przez producenta FL-a :) I tu na pomoc idę wtyczki, ale nie potrafę ich zmusić do pracy, czyli nie mogę ich zainstalować :P Jakby ktoś byłby taki dobry i poinstruował mnie w tym temacie, byłbym bardzo wdzięczny :P
Temat został zablokowany.

O:Siemano :) 2008/07/23 15:49 #1048

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jakub Szczęsny napisał:

Pytanie kolejne, więc uwaga: Znudziły mnie dźwięki dane przez producenta FL-a :) I tu na pomoc idę wtyczki, ale nie potrafę ich zmusić do pracy, czyli nie mogę ich zainstalować :P Jakby ktoś byłby taki dobry i poinstruował mnie w tym temacie, byłbym bardzo wd
zięczny :P

Po pierwsze zajrzyj do działu Tutorials
Po drugie, twórz nowe wątki z kolejnymi pytaniami.
Temat zostaje zamknięty
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena