Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Może strona na facebooku? 2011/05/12 06:11 #12390

  • Emes
  • Emes Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ostatnio bardzo dobrym narzędziem do promocji stał się portal Facebook. Tak sobie myślałem że fajnie by było gdyby vsti.pl miało swoją stronę na fb (tylko stronę, nie konto)

może ktoś pomyśli o założeniu takiej strony ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Może strona na facebooku? 2011/05/12 08:52 #12393

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie ogarniam tego facebooka, żałosne jest kiedy poważne firmy mają odnośniki do facebooka i zapraszają do "lubienia" a już totalną porażką dla mnie są promocje jeszcze poważniejszych firm tylko na facebooku za kliknięcie lubię to. No lifów rozumiem, że zbierają takie "cegiełki", ale instytucje? Konkurują kto ma więcej? Poważnie pytam ;).

Wydaje mi się też, że promocja taka z tego jak znajomi na tym serwisie - jest ich setki a 90% ma to gdzieś i tylko nabija sobie statystyki :). Jak jakiś muzyk będzie chciał znaleźć forum to znajdzie w google, chyba nie będzie szukał konta na facebooku. Mam kilku znajomych którzy też "promują" się na facebooku. Efekt jest taki, że ponad 100+ lubień a przy każdym newsie i nowym utworze komentuje tylko jeden znajomy, ciągle ten sam, bo reszta to tylko klikacze i dodawacze do znajomych ;P. Promocja z tego taka, że nie mam czego szukać w electro :).

Nie mam tam konta i nie będę miał więc być może mam inny punkt widzenia, ale co do tej promocji to opisałem czystą praktykę jak to wygląda stawiając na przeciwko statystyki. Mój film, na koncie facebookowym do promocji electro i w ciągu kilku miesięcy kilka wyświetleń, w tym 3-4 znajomych, którzy śledzą tak czy inaczej.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Może strona na facebooku? 2011/05/12 12:58 #12398

  • Emes
  • Emes Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Nie ogarniam tego facebooka, żałosne jest kiedy poważne firmy mają odnośniki do facebooka i zapraszają do "lubienia" a już totalną porażką dla mnie są promocje jeszcze poważniejszych firm tylko na facebooku za kliknięcie lubię to. No lifów rozumiem, że zbierają takie "cegiełki", ale instytucje? Konkurują kto ma więcej? Poważnie pytam ;).

Wydaje mi się też, że promocja taka z tego jak znajomi na tym serwisie - jest ich setki a 90% ma to gdzieś i tylko nabija sobie statystyki :). Jak jakiś muzyk będzie chciał znaleźć forum to znajdzie w google, chyba nie będzie szukał konta na facebooku. Mam kilku znajomych którzy też "promują" się na facebooku. Efekt jest taki, że ponad 100+ lubień a przy każdym newsie i nowym utworze komentuje tylko jeden znajomy, ciągle ten sam, bo reszta to tylko klikacze i dodawacze do znajomych ;P. Promocja z tego taka, że nie mam czego szukać w electro :).

Nie mam tam konta i nie będę miał więc być może mam inny punkt widzenia, ale co do tej promocji to opisałem czystą praktykę jak to wygląda stawiając na przeciwko statystyki. Mój film, na koncie facebookowym do promocji electro i w ciągu kilku miesięcy kilka wyświetleń, w tym 3-4 znajomych, którzy śledzą tak czy inaczej.

Pozdr.


źle do tego podchodzisz. Facebook to wspaniała promocja, zaczyna wypierać powoli strony internetowe gwiazd przez to że mają bezpośredni kontakt z fanami.
Fb świetnie może służyć jako subskrypcja tej strony. Na fb ludzie wchodzą praktycznie codziennie, mając stronę vsti.pl w ulubionych ktoś mógłby być na bieżąco informowany o nowościach z działów NEWS, nowych postach na forum itp...
Przez wbudowany odtwarzacz muzyczny na fejsbuku można by było promować np najlepsze nagrania z tego forum itd
Popatrz ilu ludzi coraz częściej wchodzi na tą stronę. Ci którzy dodaliby zakładkę vsti.pl na fb do swoich profili i "lajkowali" posty umieszczane na tablicy automatycznie pokazywało by się to na wszystkich tablicach znajomych takich ludzi (o ile oczywiście nie mają tego zablokowanego) zakładając że ci znajomi też siedzą w temacie wchodziliby na tą zakładke fejsukowską i jeżeli by się im spodobało automatycznie odwiedzaliby tą stronę i promocja jak znalazł :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Może strona na facebooku? 2011/05/12 15:27 #12399

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wszyscy "lajkują", informacje płyną, ale ile w tym jest ludzi, którzy naprawdę przyjdą tutaj na forum i będą pisać a nie tylko "lajkować"?

Nie zgodzę się, że strony internetowe wypiera facebook - chyba tylko dla no-lifów, którzy nie odwiedzają nic innego jak facebooka i lubią mieć znane zespoły w znajomych ;). Biznes załatwia się inną drogą, a znane zespoły nie mają czasu odpisywać na wiadomości. Poszukaj swoich ulubieńców na google - co wyskoczy pierwsze? Strony internetowe ;).

Może Admin się tym zainteresuje ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Może strona na facebooku? 2011/05/12 18:15 #12402

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witajcie, osobiście nie posiadam konta na facebooku i nie zamierzam posiadać, swego czasu myślałem o promocji strony właśnie poprzez portale społecznościowe, jednakże stwierdziłem że nie ma to większego sensu - kto będzie chciał i tak znajdzie vsti.pl czy inną podobną tematycznie stronę, która jeśli przypadnie mu do gustu pozostanie na niej dłużej.

Weźmy pod uwagę KVRAudio - fakt znalazłem ich na Facebooku, ale nie wydaje mi się by szczególnie pielęgnowali to konto - liczba znajomych (ponad 400) nie powala biorąc pod uwagę potężną oglądalność KVRAudio.

A co do wypierania stron - no właśnie patrząc jak Facebook, który wypiera strony gwiazd i nie tylko dochodzi do tego, że takim stronom... spada oglądalność, bo w końcu po co wchodzić na stronę mojego ulubionego aktora skoro wszystko mam w jednym miejscu.
Znacznie szybciej widziałbym promocję strony na Twitterze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena