Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 09:51 #13036

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Proszę, zobacz stronę myvst.com lub rekkerd.org i powiedz to jeszcze raz. Jeżeli naprawdę nie widzicie różnicy to witki opadają. Na powyższych przykładach widać, że da się wyeksponować treść i wkomponować w nie reklamy na ODPOWIEDNIM miejscu, tutaj mamy sytuację odwrotną gdzie newsy są jeszcze bardziej schowane, nie wiadomo gdzie, forum wywędrowało w małą tabelkę, a wszystko to po to aby treść dostosowała się do reklam w celu omyłkowego kliknięcia.

A ja powiem tak - lepiej narzekać na brak wsparcia i zaspamować nas nieprzemyślanymi reklamami niż postarać się o pogodzenie obu spraw naraz, jak to ma miejsce w powyższych stronach. Generalnie nie więcej jak tydzień roboty na gotowych CMS z także gotowymi skórkami. Trochę zabawy w Inkscape, Gimpie i efekt pewny.

Zasięgnąłem opinii niezależnej osoby, stwierdziła, że nasza strona jest naprawdę dziwna i w porównaniu z powyższymi stronami na tamtych "ktoś mial pomysl żeby to wyglądało i zarazem nie zniechęcało do oglądania". Ciężko się nie zgodzić.

Skoro, jak ich nazywasz, dzieci NEO potrafią sprawnie omijać reklamy to komu i czemu ma służyć taki manewr? Argument zaprzecza sobie, bo pokazuje, że właśnie takie reklamy SĄ bezsensu i bezcelowe, bo prędzej ktoś je zablokuje niż przeczyta.

W tym problem, że stworzył dużo contentu który teraz spuszcza w spamie.

No ale widzę, że jakiekolwiek logiczne argumenty o łamaniu regulaminu Google, braku wyrazistości na stronie głównej i innych nie trafiają a odpowiedź to tylko "nie rozumiem Waszego oburzenia". Być może, jak się spędza kilka godzin tygodniowo na stronie to się nie rozumie bo się przyzwyczailiście, ale na każdego nowego użytkownika drogi Adminie masz 3 sekundy na zrobienie wrażenia, inaczej sobie pójdzie. Proszę, sprawdź wskaźnik odrzuceń, czyli osób które zamknęły stronę bez żadnego kliknięcia, od początku tego roku w statystyce Google.

Przy takiej ilości reklam serwer powinien się spłacić około 3 razy w skali roku, jeżeli tak nie jest to znaczy, że reklama jest bardzo nieefektywna na czym straci KAŻDY z nas. Te 5 reklam na głównej nie funkcjonuje lepiej aniżli jedna dobrze zaplanowana reklama.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 11:10 #13038

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35

N.E.X. napisał: Skoro, jak ich nazywasz, dzieci NEO potrafią sprawnie omijać reklamy to komu i czemu ma służyć taki manewr?


A nie wiem, hehe.
Mam AdBlock+ "od zawsze" ;)
Jednak dlaczego strony Onetu, WP, Gazety, wyglądają podobnie? Tyle, ze zamiast reklam tekstowych, jestem zarzucany golizną i szajsem niewiadomego pochodzenia. Przypadkowe wyrazy podlinkowane. Szkoda gadać. Dzisiejsza sieć, coraz bardziej schodzi poniżej jakiegokolwiek poziomu.
Fajne te przykładowe stronki ;)
Chcesz zmian - i masz do tego prawo :-D
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 13:28 #13039

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
W takim układzie- miło było. Szkoda mi czasu na rozczytywanie się z treści tego portalu i niepotrzebne denerwowanie się. Może czasami sobie coś ściągnę (o ile się dodrapę do właściwego linka).

Życzę powodzenia. Od zmiany layoutu mało kto tu pisuje. Bronienie się "bo kasy brak" to żadne tłumaczenie. Psytrance.pl stoi tak już od dobrych 10 lat, jest wszystko OK, ładnie czytelnie i jakoś się to trzyma kupy. Przykro mi jest czytać takie bzdury...

Żegnam
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 14:26 #13040

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

psysutra napisał: W takim układzie- miło było. Szkoda mi czasu na rozczytywanie się z treści tego portalu i niepotrzebne denerwowanie się. Może czasami sobie coś ściągnę (o ile się dodrapę do właściwego linka).

Życzę powodzenia. Od zmiany layoutu mało kto tu pisuje. Bronienie się "bo kasy brak" to żadne tłumaczenie. Psytrance.pl stoi tak już od dobrych 10 lat, jest wszystko OK, ładnie czytelnie i jakoś się to trzyma kupy. Przykro mi jest czytać takie bzdury...

Żegnam

Nie wiem co dla Ciebie jest bzdurą. Nikt Cię nie zmusza tego by odwiedzać vsti.pl. I ja nie muszę się tłumaczyć. Stronę prowadzę hobbystycznie, kto chce korzysta... kto chce wypowiada się. Oczywiście nikt nikogo nie trzyma. Nie masz ochoty odwiedzać vsti.pl rozumiem. Tak już jest jedni przychodzą inni odchodzą.
Nikt nie każe Ci się denerwować a, że Twoja strona działa od 10 lat - chwała jej za to.. i niech tak działa kolejne 10 lat.


N.E.Xu - wielki szacunek dla Ciebie - masz ogromną wiedzę, którą potrafisz przekazać, i w ogóle za całokształt... musisz wiedzieć, że nie jest to pierwsza burza na forum - tutaj związana z ogólnym wyglądem, tak się składa, że wielkość jak to określiłeś tabelki obsługującej forum się nie zmieniła, moim zdaniem to jest teraz bardziej przejrzyste (ale to tylko moje zdanie).

Strony, które przytoczyłeś postawione są na zupełnie innych systemach zarządzania danymi - wyglądają tak, jak sobie to autor zaplanował, przecież nie chodzi o skopiowanie czyjegoś pomysłu (owszem pewne rzeczy można podpatrzeć). Rekkerg jest stroną większego formatu skupiającą się jedynie na newsach oraz recenzjach znacznie różniącą się od vsti.pl

Niestety nie posiadam umiejętności tworzenia własnych szablonów, dlatego korzystam z tego co daje producent. Musisz wiedzieć, że stronę prowadzę sam. Pochłania wiele mojego czasu... czasami mam już jej dosyć co często wiąże się z licznymi problemami, które związane są z błędami skryptów itp itd. a mimo to działam dalej.

Całą stroną zarządza jedna osoba. Uwierzcie, że nikt tutaj nikomu nie robi na złość, i działa na czyjaś szkodę.
P.s. reklama to nie spam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 15:34 #13041

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tutaj kolega wyżej ma AdBlocka i właśnie tak to wygląda ;). Może jakiś mały biznes plan? Plan rozwoju? Zmiany na lepsze, nowoczesny wygląd (niewielkie zmiany i odpowiednie proporcje przede wszystkim, inny szablon), odpowiednia reklama w odpowiednim miejscu z wyróżnioną treścią i newsami, użytkownicy sami mogli by dodawać poradniki i wiadomości (po akceptacji czy coś w ten deseń). Szczerze tak to sobie wyobrażałem na początku roku kiedy powiedziałeś, że planujesz zmiany ;). Sam bym chętnie pomógł w wolnym czasie, napisał jakiś poradnik nie na forum ale na portal czy newsa, ale teraz ani się nie da, ani to nie ma sensu bo treści nie widać, poza menu na górze i samym widokiem forum reszta jest nieczytelna i generalnie nie ma dla kogo (i pewnie nie będzie tą ścieżką...).

Spam to generalnie niechciane wiadomości więc uznałem to za nadgorliwą reklamę. Na Interii do dzisiaj w każdym mailu użytkowników dodawana jest reklama w stopce, czasami mniej inwazyjna i ujdzie, a czasami bardziej, bo dopasowuje się pod wypowiedzi użytkownika, tak jakby on sam ją napisał - szczytem kiedyś było "Głosuj na XXX" z linkiem. O taką formę mi tutaj chodzi ;). O takie trochę przegięcie... Etyki reklamowej?

Ja się generalnie nie denerwuje, ale zwracam uwagę, bo to ewidentnie jest nie tak. Jak widać zależy mi na tym więc podejmuję dyskusję zamiast po prostu przestać tu przychodzić. Widziałem takie akcje, wiem jak będzie. Prowadziłem kilka serwisów, wiele nieudanych, jeden, dwa nieźle prosperujące więc wiem ile czasami to czasu kosztuje w połączeniu z pracą i innymi sprawami, ale przy włożeniu trochę energii w pewne rzeczy w wolnym czasie wszystko może się zwrócić z nadwyżką. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności. Wiele jest darmowych szablonów, szczególnie pod Joomle, na której stał serwis, Kunea to tylko modyfikacja Joomli, też coś by się znalazło. No a widzę, że masz to mocno ogarnięte, bo jak jakiś problem to naprawiasz od razu.

Sam teraz biorę udział w tworzeniu gry komputerowej z prawie 40 osobami i zerowym budżetem, a mimo to będzie mocna technologia, kilka języków do wyboru i aktorzy podkładający głos, jeździmy, nagrywamy efekty, opracowałem sposób wytwarzania odgłosów broni "bez broni" itd. więc słowa nie da się nie ma w słowniku ;). Profit może będzie kiedyś, ale na początku to tak nie działa niestety.

Będzie dobra rzecz -> będą ludzie i będzie dla kogo pisać -> reklamy będą działać efektywnie -> będzie profit (i zapętlić).

Także no, powtarzam się w sumie ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 15:49 #13044

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ok, Pietia, skoro jedziemy po bandzie no to jedziemy-

phpbb3.pl/

Stronka z forum, i jak mniemam nie tylko (nie zgłębiałem się tam). Hasło że nikt mi nie każe tutaj wchodzić skazuje już Cię na porażkę. Przykro mi, bo lubiłem tę stronę. Jednak ten burdel (inaczej tego określić się nie da) odrzuci 3/4 użytkowników.
Do tej pory nie odzyskałem moderatora a chciałem zrobić porządek na dziale produkcji muzyki i jakoś to regulaminem opatrzyć. Jak widać, niestety do tej pory sprawa w grobie leży. Szkoda mojego czasu :] Lepiej już przy FLS posiedzieć nad nowym trackiem lub chilloutowym lajwem na sobotę.

Tak jak NEX napisał, jest od groma gotowych, estetycznych i stabilnych rozwiązań. Wystarczy poszukać.

Wracam do pracy.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 16:26 #13046

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

psysutra napisał: Hasło że nikt mi nie każe tutaj wchodzić skazuje już Cię na porażkę.

Jak widać chyba nie odróżniasz słowa kazać od zmuszać... bo napisałem zupełnie inaczej... no ale to nie istotne.

Skryptów obsługujących forum jest wiele, jednak nie sztuką jest stworzyć sobie samo forum phpbb3.pl/ (Tobie się podoba, a mnie naprawdę nie). Wybierając skrypt forum, które działa po dzień dzisiejszy kierowałem się pełną integracją z samym CMS-em. Już widziałem wielokrotnie strony, działające w połączeniu z niezintegrowanym skryptem.
Nie mówię że taki skrypt jest zły (na pewno dobry w przypadku prowadzenia wyłącznie forum).

Pisząc burdel - masz na myśli bałagan?
Kwestia moderacji - była mowa, przywrócenia moderacji po aktualizacji skryptów, jednakże temat jak sam twierdzisz dla Ciebie nieaktualny.
Wybierając szablon kierowałem się uniwersalnością, kolorystyką, oraz jego możliwościami zwłaszcza jeśli chodzi o rozmieszczenie elementów co przekłada się na możliwości rozbudowywania strony o nowe funkcjonalności - aktualny daje duże możliwości manewrów, nie jest oparty na tabelkach, w mojej ocenie jest właśnie estetyczny (tutaj jednolity kolorystycznie).

Wiadomo jak to jest ze zmianami, nie znam nikogo, kto w swoich działaniach zmierzałby w kierunku "żeby tylko było gorzej". Prawdą jest zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony....

Apropo proporcji, N.E.X-u proporcje szablonu jak i układ (chociażby na forum) zostały zachowane w stosunku do tych, które mogliśmy oglądać w poprzedniej odsłonie strony. W którymś momencie napisałeś, że wszystko Ci się zlewa, dlatego postanowiłem opisać nagłówkami poszczególne elementy strony (Ostatnio na forum, Reklama, Newsy).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 16:38 #13047

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No i widzisz, tylko nagłówki a już coś, +10 dla Ciebie ;). Nie myślałem, że tylko takie coś rozwiąże problem w jakimś tam stopniu. Teraz mogę powiedzieć, że od góry aż do paska wyszukiwania jest okej. Poniżej jednak dalej rozlane, a newsy nieczytelne. Niedawno były w formie pionowej z obrazkami co było dobre i czytelne, teraz brakuje grafiki i podzielone jest na dwie kolumny, które zachowują się bardzo dziwnie. Być może tylko u mnie? Na wszelki wypadek zrobię screena i pokażę co jest u mnie nie tak, ale to wieczorem dopiero będę online ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena