Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sposób na odzyskanie utrycanych danych 2017/04/05 09:14 #23961

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich.
Parę dni temu zdecydowałem się przeinstalować swojego Windowsa aby go trochę odświeżyć po 6 latach.... i już tego żałuje bo na razie lepszy on nie jest a doszły inne problemy...

Od paru lat bawię się w FL'u. Jak wiemy folder docelowy zapisu plików w tym programie jest w dysku C. Zawsze kopiowałem swoje projekty na D. Od ok 2 lat rzadko co pracuje w programie ze względu czasowych a przede wszystkim ograniczeń jak brak dostępu do komputera czy dobrego stanowiska do pracy. Nie ważne ale przez te 2 lata miałem z 2-3 projekty nie wspomnę już o edycji poprzednich, które czasem wprowadzałem. Z racji tego, że rzadko pracowałem nie przekopiowałem sobie plików do D i zostały na C...a system został przeinstalowany... W dodatku ok 30GB z dysku C posłużyło mi na utworzenie nowego dysku E.

I teraz problem. Najgorsze jest to, że dysk C został sformatowany i ponownie zainstalowany na niego Windows a jeszcze gorsze jest to, że zainstalowałem już na nim z 5 programów (w tym też FL'a) zanim się zorientowałem, że nie mam danych...
Wiadomo, nadpisywanie plików zmniejsza możliwość ich odzysku z danego nośnika więc wiem, że szanse są marne. Jestem z tym pogodzony, to nie były aż tak ważne pliki...ale szkoda stracić dane z 2 ponad 2 lat... teraz tylko mam pliki z ostatnią datą z początków 2014 roku co mnie przeraża...

Próbowałem skany EasyRecovery jednak nic to nie dało. W DMDE znalazło po skanowaniu inne programy, które wcześniej miałem z ich zawartościami ale na złość z FL tylko folder "Image-Line [194]" jednak nic w nim nie ma... Wiem, że jest jakaś metoda z plikami MFT (bo miałem dysk NTFS) i zamiany miejsc klasterów itd.. jednak nie potrafię tego zrobić.

Jak na razie nic nie instaluje na dysku, coś próbuje skanować i żyje jeszcze nadzieją :D Będę jeszcze skanował wspomniany nowy dysk E bo być może tam jakieś pozostałości zostały.

Czy ktoś miał podobny problem, może mi jakoś pomóc jak to rozwiązać i odzyskać dane? Oczywiście mówię o domowych metodach bo skanowanie magnetyczne w laboratoriach raczej nie wchodzi w grę :) Oczywiście zdaje sobie sprawę, że po wszystkim co zrobiłem już szanse na odzyskanie są baardzo nikłe.

Z góry dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sposób na odzyskanie utrycanych danych 2017/04/18 13:58 #23993

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam raz jeszcze.

Udało mi się jakimś cudem odzyskać pliki (za pomocą skanowania całego dysku w DMDE).

Problem po ich wyszukiwaniu jest wiadomy - żadnego pliku nie mogę otworzyć. Oprócz plików .flp miałem również projekty zapisane w fliku .zip razem z zawartościami których też mi nie otwiera...
Wiem, że trudno będzie "naprawić" te pliki bo pewnie gdzieniegdzie są jakoś nadpisane.
Program FLdiagnostic też nic nie daje (wiem, że była o nim wzmianka kiedyś na forum).

Czy ma ktoś pomysł jak naprawić te pliki? Odzyskałem pliki projektowe i po backup'ach.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena