Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

kupie keyboard 2020/06/05 09:37 #25496

  • gbr14
  • gbr14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć Wszystkim!
Może zacznę od tego że potrafię grać na pianinie. Planuje kupić sobie NOWY keyboard. Chcę grać również utwory fortepianowe, więc sprzęt musi mieć na pewno dynamiczną klawiaturę, podłączenie do słuchawek, głośników i kompa. Będę chciał nagrywać swoje utwory, jak i wgrywać coś np. sekcje innych instrumentów które zrobię w programie na kompie (właśnie jak coś to możecie też polecić jakiś program do tworzenia muzyki?). Dobrze by było gdyby był również metronom.
Sprzęt musi być jak najprostszy, beż żadnych zbędnych bajerów, dobrze jakby brzmiał jak pianino, ale inne dodatkowe rejestry, brzmienia, podkłady itp. też mogą być. Raczej rzadko będę go targał, ale statyw do niego i pod nuty przyda się. Budżet to max 2000 zł, nie chciałbym przepłacić jak mogę kupić coś tańszego ale również i dobrego jakościowo/brzmieniowo.
Wy znacie się najlepiej na sprzęcie :) Proszę o pomoc i o propozycje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kupie keyboard 2020/06/05 21:43 #25497

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Cześć
Keyboard (nie wymieniam konkretnego) to dobre rozwiązanie do zagrania czegoś na szybko (zaaranżowania pomysłu)
Jego realizacja powinna odbywać się już jednak w komputerze, w środowisku DAW - czyli aplikacji, typu Fl Studio (to oczywiście przykład) - posługuję się jednak tym, gdyż tę aplikację znam (jest to komercyjna aplikacja) ale polecam pobranie wersji demo (około 1 GB) - jest ono w pełni funkcjonalne poza najważniejszym (nie daje możliwości zapisu efektów własnej pracy)
Do tego klawiatura sterująca - koszt od 150 zł w górę - na OLX jest pełno osób, które sprzedają tego typu "instrumenty" - w rzeczywistości są to sterowniki, które same z siebie nie wydawają dźwięków a jedynie służą do sterowania wirtualnymi syntezatorami (zwanymi wtyczkami VST) których w samym Fl Studio znajdziesz ponad 50.
Reasumując
Zachęcam do zakupu klawiatury sterującej (takie porządne z After Touch to koszt rzędu 1100 zł - zobacz AKAI ADVANCED 49 + aplikację typu Fl Studio (koszt wersji Producer edition wynosi około 600 zł)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kupie keyboard 2020/06/06 14:44 #25498

  • gbr14
  • gbr14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wiesz co, poczytałem trochę i jednak potrzebowałbym jak najprostszego sprzętu który ma:
-klawiaturę dynamiczną, metronom, opcję nagrywania jak gram i oczywiście przesłanie tego na komputer; jak się uda to fajnie by było gdybym mógł wgrać coś do niego, puścić to i grać równocześnie z tym. Budżet zwiększam do max 3000 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kupie keyboard 2020/06/06 15:20 #25499

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zatem jednak keyboard. Nie wiem czy w budżecie ale Korg pa700 powinien wystarczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kupie keyboard 2020/06/06 17:11 #25500

  • gbr14
  • gbr14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Trochę za drogi :) coś tańszego?
Jak ja widzę, ile tych przycisków jest do ogarnięcia, to tak trochę kojarzy się to z keyboardem weselnym, ale to takie wrażenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kupie keyboard 2020/06/11 17:30 #25502

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Światła programowania muzycznego wcale nie jest prostszy bym powiedział że jeszcze bardziej skomplikowane przynajmniej na pierwszy rzut oka.
Jednakże możliwości jakie daje nam oprogramowanie muzyczne oraz wszelkiego maści wtyczki ma dużo szersze spektrum zastosowania niż typowy keyboard.

Kwestia przycisków i ich ilości nie ma znaczenia bo i tak chcąc nie chcąc trzeba to rozwiązanie poznać a to wymaga czasu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena