Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2012/05/12 09:42 #16122

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witajcie.
Na stronie producenta można ściągnąć w pełni działającą( z pewnymi ograniczeniami) wersję Presonus Studio one 2 Free,natomiast potem można aktywować na 30 dni wersję Pro z wszystkimi opcjami ,z możliwością ściągnięcia polonizacji włącznie.
Testuję od wczoraj i powiem,że niezła bomba;)
Bardzo prosty i przejrzysty program,łączący cechy takich tuzów jak: ProTools,Cubase,czy Logic ale 100 razy prostszy.
Proponuję przetestujcie sobie i opiszcie Wasze wrażenia.
Ja jestem zachwycony,a działam od jakiegoś czasu na Cubase;)
studioone.presonus.com/
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2012/05/12 12:01 #16123

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co konkretnie zmieniło się w drugiej wersji?

Testowałem kiedyś pierwszą wersję która była jeszcze wtedy podzielona na Artist i Professional. Obsługa wtyczek VST była dostępna tylko w najdroższej wersji :). Generalnie śmiechu warte, bo wbudowanych instrumentów praktycznie nie było, a wersja Artist kosztowała ponad 600zł. Teraz widzę, że VST także nie ma w darmowej i Artist, o instrumentach dalej nic nie wspominają, są tylko efekty natywne. Jeżeli faktycznie tak jest to program właściwie nie nadaje się do produkcji z wirtualnych instrumentów.

Z drugiej strony każda wersja ma nielimitowane ścieżki audio i midi oraz dosyć trochę efektów więc do nagrywania wielośladowego prawdziwych instrumentów może nadawać się świetnie (i za darmo).

Wersji Pro nie komentuje, bo na pewno posiada wszystko, jednak nie testowałem bo i tak bym nie kupił za taką cenę :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2012/05/13 05:51 #16125

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo N.E.X.
Niestety nie miałem okazji testować wcześniejszych odsłon tego programu,więc nie wiem jakie są zmiany względem 1.
Użytkownicy na forach wypowiadają się bardzo pochlebnie na temat 2 i podobno zmiany są bardzo widoczne( na korzyść oczywiście)
Wielu userów Cubase,Sonara,czy nawet Pro Tools ,przeskakuje na Presonusa bez zamiaru powrotu do swoich wcześniejszych DAW.
Wersja Pro jest nawet dobrze wyposażona,mnóstwo wtyk do miksu i mastera,trochę Vsti,ponad 13gb brzmień ,w tym 3GB od Native.
Cena też jest atrakcyjna,,w Audiostacji wersja Pro kosztuje 1200zł brutto.
Co do obsługi.Najlepiej zassaj wersję free i zapodaj demo trial 30dni i przetestuj sobie,myślę że będziesz mile zaskoczony.
Program jest strasznie łatwy ale i "skuteczny",automatyka od ręki jeszcze nigdy nie była taka prosta;)
Poczytaj sobie trochę o tej wersji na stronce:
www.audiostacja.pl/index.php?le=produkty...3&kryterium=Software
Pozdrawiam;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2012/06/11 13:24 #16358

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dla użytkowników wersji free oraz Pro demo trial, w lipcowym wydaniu EiS będzie łatka polonizująca ten DAW.
do 15 czerwca trwa promocja na wersję Pro w cenie 900zł brutto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2014/01/29 13:13 #21863

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Ja sobie przysiadłem nad tą wersją Free,i jestem mega zaskoczony.Są presety w jakości bardzo dobrej,w porównaniu z różnymi darmowymi bankami brzmień jak dla mnie świetnie.Fajnie i intuicyjnie wszystko,wabik niesamowity.Czas na audioboxa od Presonusa z wersją Artist.Nawet ta wersja Free dla mnie jest w zupełności wystarczająca :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2014/01/29 18:07 #21864

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wersja Artist z Audioboxa niewiele Ci da ponieważ także nie posiada obsługi VST, jeżeli brać to tylko wersję Producer, co najmniej, inaczej to nie ma sensu. Nawet jeżeli nagrywasz tylko ślady audio to brak własnych narzędzi jest przeszkodą nie do przeskoczenia. Nie ujmując oczywiście natywnym instrumentom i efektom to cena ~ 400zł za brak wtyczek, jak wspomniałem wcześniej, jest lekko niepoważna na tle równie dobrej, a nawet lepszej w tej cenie konkurencji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2014/01/29 21:51 #21866

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
To zależy też czego się oczekuje od produkcji muzyki,czy wiąże się z tym przyszłość czy robi się z pasji w zaciszu domowym w wolnych chwilach.To czy wygeneruje dzwieki z presetow czy z vst to nie ma dla mnie roznice,a w darmowej wersji daw od Presonusa normalnie sie odpalaja banki Sound Font i SFZ :)Wszystkie instrumenty ktore mi sie podobaja sa zawarte w presetach,i do instrumentalnego hip hopu styknie :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Presonus Studio One 2 Free - alternatywa dla Cubase i innych 2014/03/25 21:39 #22117

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
W poniższym linku można dokładnie zobaczyć porównanie wszystkich wersji Presonus Studio One,i samemu zdecydować która wersja dla danej osoby będzie najbardziej odpowiednia :)

www.presonus.com/products/studio-one/explore/start-free-go-pro
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena