Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/23 11:58 #17051

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
No ostatnio źle sformułowałem zdanie dotyczące darmowego softu którego w sieci jest całe mnóstwo, sam mam i korzystam z kilku free pluginów ,sampli itd. nieraz są nawet lepsze niż ich płatne odpowiedniki i często wykorzystywane przez profesjonalistów a na waszej witrynie w dziale download można znaleźć dosłownie to co jest najlepsze... vsti.pl/index.php/downloads.html

-Dużo tego muzycznego softu już przetestowałem a na ulubionej wtyczce, umiem już wykręcić dość ciekawe pady...
-Teraz przymierzam się do kupna muzycznego softu...no wiecie do produkcji muzyki w gatunku trance...a trance jako gatunek znam od 1998 roku i ta muzyka od kilku lat traci na jakości...jest znaczącą prostsza taka jakby była robiona z gotowych loopów i za bardzo wolna i słodka...te współczesne brzmienie tego trancu to takie pierdzący hause który można znależć w wielu współczesnych pluginach i ich presetach...ale cóż taka jest ta muzyczna ewolucja...

-Obecnie chcę przeznaczyć kwotę do 2 tyś na kupno tego legalnego i w miarę najlepszego softu pod gatunek trance...

ostatnio pisałem o Native Komplete 8...ale po zapoznaniu się z kilkoma świetnymi programami a i większością na ich stronie.. ale uważam że to nie dla mnie...no jest kilka perełek które mi se podobają jak Absynth 5, FM8, Massive, Reaktor, czy Razor ale jest też potężna wtyczka Spectrasonic Omisphere która obecnie posiada w swoim banku ok. 8000 brzmień hehe robi to wrażenie i jakby bardziej mi pasuje pod ten trance...podoba mi się tez i Zebra 2,Z3TA+ 2 I Predator ...-Dlatego teraz rozważam zakup tej Omni razem w komplecie z Fl studio producer 10 bo to kawał dobrego Dawu i wtedy zmieszczę się w kwocie jaką chcę przeznaczyć na zakup muzycznego oprogramowania...-proszę o jakieś rady ..co mam brać i dlaczego to..liczę na was bo się teraz waham...

-pozdrawiam wszystkich z forum i ekipę Vsti.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/23 13:40 #17054

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli lubisz FL Studio i pracę na nim to nie będę polecał nic innego, bo to kwestia gustu, a ten DAW akurat do takiej muzyki nadaje się dobrze. Mogę dodać tylko, że nie warto inwestować w wersję Signature Bundle. Ja kupiłem kiedyś tą wersję i może nie tyle co żałuję bo trochę czasu minęło od tego czasu, ale po prostu nic mi się z tego pakietu nie przydaje. Jest to ta sama wersja FL Studio Producer tylko z dodatkowymi pluginami. Oto ich lista:

DirectWave (FL/VSTi) - Jedyna przydatna rzecz, ale głównie po to aby stworzyć własne brzmienia jak coś nagrywasz, pakietów multisampli na to raczej nie ma.
Hardcore (FL/VST/AU) - Słabe, Guitar Rig w wersji darmowej ma lepsze efekty.
Maximus (FL/VSTi) - Niby potężny plugin do maksymalizacji głośności, ale przestałem go używam, zbyt sztucznie brzmi, lepiej nauczyć się robić dobry miks i podbić lekko limiterem niż robić ścianę dźwięku.
Sytrus (FL/VSTi) - Można go lubieć, można i nie, ja uważam że to trochę słaba wtyczka. Można wykręcić ciekawe brzmienia ale klasyki trance ciężko na tym uzyskać.
Soundfont Player (FL Only) - Sounfontów praktycznie się nie używa, a jak już to jest pełno darmowych wtyczek i to znacznie lepszych.
VideoPlayer (FL Only) - Beznadziejne, nie przydaje się do niczego, bo w FL Studio ciężko cokolwiek zsynchronizować, to nie DAW do takiej roboty.
FL Studio Producer Edition - Wiadomo, sam DAW.

No więc według mnie nie warto.

Co do instrumentów. Te wszelkie nowoczesne pluginy jak Massive pozwolą Ci stworzyć właśnie taką sieczkę. Jeżeli nie lubisz współczesnego cyfrowego brzmienia wyceluj w coś bardziej analogowego z charakterem. Nie dosłownie, ale jakieś dobre emulacje. Świetnie nadaje się do tego www.adamszabo.com/jp6k/.

Z innych propozycji tak naprawdę wcale nie musisz wydawać wiele kasy, wybierz sobie jeden a porządny syntezator i na nim większość zrób. Z3ta+ nie polecam, niby ma taki analogowy charakter ale brzmi dosyć słabo, nie ma tego bogatego brzmienia jak inne wtyczki. Godne polecenia może być właśnie Zebra 2, Diva, Sylenth1 czy Dune.

Prawdę mówiąc nawet nie musiałbyś nic kupować, z darmowymi Synapse Dune CM/BE, U-HE ZebraCM i Zebralette, do tego kilka innych i po prostu nie ma szans żeby nie zrobić czegoś dobrego.

Chodzi mi o to, że pieniądze lepiej byłoby zainwestować w lepsze odsłuchy :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/23 14:36 #17059

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jeżeli szukasz brzmień poniżej 2004 powiedźmy to Sytrus nada się bardzo z swoim startowym bankiem(dużo brzmień 1999-2004), darmowy ilosynth tez ma b.dobry startowy bank tak powiedźmy brzmienia około 2000 , firebird ma 3 banki też znakomite. Dune Le - startowy bank idealny. Toxic, Vanguard i Genesis to samo .

Tak jak Nex napisał Sytrusa trzeba polubić a raczej zmusić sie do tego, bo ma prawię totalnie inną filozofie działania niż prawie wszystkie synthy - ALE WARTO. Jeżeli szukasz czegoś monstrualnego to chyba wybór powinien pasć na zebre 2. Jest jeszcze ultra promowany sylenth z tonami packów-jednakże toxic jest prawie identyczny a ma dużo większe możliwości syntezy, jedyny minus to dużo większe obciążenie procka.

Jednak tak jak Nex napisał odsłuchy to podstawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/23 14:50 #17060

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co do obciążenia procesora - biorę teraz udział w KVR OSC Dune CM. Mam teraz w projekcie (REAPER) 19 instancji Dune CM, często z trybem unison i fat który powiela oscylatory. Do tego efekty, łącznie 54 wtyczki. Komputer to notebook z Core i3 350M z 2GB ramu, obciążenie procesora to jakieś 40-50% w momentach gdzie gra najwięcej brzmień. Wydajność jak dla mnie na ten sprzęt niesamowita, wtyczka jest lekka jak piórko więc można szaleć :D. Zebra 2 już na tylu instancjach się nie odpali dlatego warto dać szansę darmowym pluginom. Darmowym dlatego, bo wersja LE czyli Beat Edition jest okrojona tylko z efektów które można przecież zastosować zewnętrznie na sendach i jest to nawet skazane. Ponad $100 w kieszeni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/23 21:04 #17075

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
THX all za sugestie i wypowiedzi....co do sprzętu pc to posiadam dość mocne podzespoły zarówno w piecu jak i lapku...

bardzo mi sIę podoba zebra 2...koszt to 199 dol i chyba też tyle w euro...ale jak mam ją nabyć skoro nie mam karty ni paypalu...może znacie jakiś inny sposób zakupu bądz sklep....póki co korzystam z darmowych wersji zebry i innych podobnych wtyczek...

kusi mnie też ta potężna wtyczka omnisphere hehe...plus FL Studio Producer bądz Reaper na którym dalej jadę...

Może ktoś z osób zajmujących się produkcją trancu mi doradzi co lepsze ta wypasiona wtyka omni ,zebra 2 bądz inne bo komplete 8 to tylko kilka interesujących mnie produktów...póki co jadę na darmówkach ale i tak coś kupię,,,tylko co? haha

-pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Genex.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/24 05:32 #17077

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Genex napisał: bardzo mi sIę podoba zebra 2...koszt to 199 dol i chyba też tyle w euro...ale jak mam ją nabyć skoro nie mam karty ni paypalu...może znacie jakiś inny sposób zakupu bądz sklep....


Paypal jest usługą darmową, wcale nie jest wymagana konieczność posiadania karty kredytowej aby móc kupować z wykorzystaniem tego systemu. Aktualnie istnieje możliwość doładowania konta paypal środkami z własnego konta bankowego (procedura bardzo prosta a doładowanie nie jest związane z pobieraniem żadnych dodatkowych opłat).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/24 06:14 #17079

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
PayPal jest niesamowicie wygodny i darmowy, nie ma co się bać. Na pewno posiadasz konto bankowe. Po założeniu w PP konta łączysz rachunek z kontem PayPal dzięki czemu możesz robić przelewy na konto PP i potem płacić ze środków zgromadzonych. Jednak jest to beznadziejne rozwiązanie i długo trwa, jedno z najgorszych.

Zapytaj w swoim banku o kartę przedpłaconą wirtualną Visa. U mnie kosztuje 20zł i jest wydawana na dwa lata, dalej nie są pobierane jakiekolwiek opłaty. Założenie przez bankowość internetową to kilka kliknięć i już się pojawia na systemie bez żadnych wniosków. Jest to po prostu karta którą można płacić w internecie, której nie posiadasz fizycznie ale działa jak rachunek bankowy. Przelewasz pieniądze na tą kartę i już możesz nią płacić, nie można zrobić kwoty ujemnej, nikt Cię nie oszuka.

W tej opcji podpinasz tą kartę pod konto PayPal co też trwa tylko chwilę. Po akceptacji masz gotowy sprawy system płacenia. Który wygląda tak - przelewasz kasę na kartę, wchodzisz na dowolny sklep z dowolną walutą, kupujesz i przechodzisz na logowanie PayPal. Logujesz się, wybierasz płatność zainstalowaną w PP kartą, akceptujesz i... już. Za kilka sekund przyjdzie mail z pozytywnym powiadomieniem transakcji i pewnie klucz, faktura itd. już z samego sklepu.

PayPal ma taką zaletę, że pozwala zakładać spory i robić tzw. chargebacka. Jeżeli zapłacisz za coś czego nie dostaniesz i chcesz zwrotu gotówki zakładasz spór na PP. Masz ileś tam dni żeby dogadać się ze sprzedawcą. Jeżeli nie odpisują przekazujesz sprawę do wyjaśnienia PayPalowi. W ten sposób za każdym razem odzyskałem kasę, a problem miałem tylko z jakimiś Chińczykami w dealextreme. Nie odpisywali na pocztę ani na spór. Zgłoszenie poszło dalej i w kilka dni miałem pieniądze na koncie, prawdopodobnie nawet się ich nie pytali tylko cofnęli kasę z konta :).

Co do Zebry 2 - tak, kosztuje 199$, ale wyraźnie jest zaznaczone, że w Europie doliczany jest VAT. Jest to stawka 19%, bo liczy się zawsze ta kraju w którym ma działalność sprzedawca (to on płaci VAT, ale jak wszyscy wiemy każdy sprzedawca przerzuca to na kupującego). Jest jeszcze jakiś "domyślny" VAT w EU i być może to to, bo jest dosyć nisko, ale nie mam o tym pojęcia. No więc wygląda to tak - PLN 671.17 (bez VAT) PLN 798.69 (wraz z podatkiem VAT). Na dzień dzisiejszy tak to wygląda.

No i jest coś jeszcze co powinieneś wiedzieć. U-He oferuje Crossgrade sprzętowym instrumentów na Zebra 2. Jednak nic nie musisz im oddawać :). Szczegóły tutaj - www.u-he.com/cms/zebra2-dinosaur-crossgrade

Drukujesz kartę i stawiasz ją na jakimś instrumencie. Jak możesz zobaczyć w galerii biorą to trochę humorystycznie i nawet dawali kupony zniżkowe na 50$ za zabawki ;). Jak będziesz kreatywny to pokryje to prawie koszty VAT i będzie taniej. Jak jesteś dobrym grafikiem to możesz zabawić się w fotomontaż jakiegoś zdjęcia z internetu. Zauważ, że niektóre kartki są nienaturalnie postawione ;]. Przykład - trzeci rząd od góry, trzeci obrazek od lewej. Synthex, widać, że coś z tą kartką jest nie tak...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/08/26 20:53 #17105

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za tak obszerne objaśnienie z czym to się je hehe... założyłem już konto na paypal a w tygodniu zajmę się tą kartą...

póki co testuje poszczególne wtyki i ciężko mi się zdecydować na kupno tej jedynej konkretnej...no trochę to jeszcze potrwa...

co do zebry to ciekawa ta akcja z kartką hehe...taka z humorem

...może ktoś korzysta bądz korzystał z omnisphere...no nie mam możliwości jej przetestowania...a każda opinia jest ważna...

-pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Genex.
Zasilane przez Forum Kunena