Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Presonus Studio One 2 wer 64bit problem z wtyczkami VST 2014/03/28 18:02 #22142

  • Rotation
  • Rotation Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie
Na wstępie witam wszystkich użytkowników i pragnę się przedstawić w swoim pierwszym poście.
Nazywam się Marcin Mann mam 29 lat produkcją zajmuje się od 10 lat. Głównie na Fruity Loopie i trakerze Jakola buzz. Po kilkuletniej przerwie w muzyce ( sprawy rodzinne przeprowadzka, ślub itp. ;) ) chciałem zacząć tworzenie na nowej platformie DAW. Wybór padł na Studio ONE które jest dla mnie rewelacyjne. Nauka podstaw trwała w nim ok. 1-2 dni. Wszystko było ok. do momentu zmiany systemu z 32bit na 64 bit. Zmieniłem presonusa Studio ONE na wersje 64bit i …. Pojawił się problem z starszymi wtyczkami vst w moim przypadku wszystkimi. Po zasięgnięciu opinii wtyczki 32 bitowe zostały mostkowane przez bardzo fajny program jBridger, który odpala wtyczki 32bitowe w wersji 64 bez naszej ingerencji. Odpalamy S1 wybieramy wtyczkę i jest ok., Wtyczki nic nie tracą na jakość a procesor nie jest zbędnie obciążany.
Problem natomiast pojawia sie w momencie wykreowania automatyki danej wtyczki. Użytkownicy Fruity Loopa wiedza o co chodzi. Klikamy prawym przyciskiem myszy na dane pokrętło, suwak ( parametr) wybieramy „ utwórz automatykę” i w programie możemy płynnie zmieniać dany parametr poprzez manipulacje wykresu w głównym oknie programu ( ścieżka )
Mój problem polega na tym ze gdy odpalam wtyczki poprzez jBridgera tej opcji nie ma ! Żaden z parametrów wtyczki czy to syntezatora czy efektu nie da się edytować i utworzyć automatykę ! Dla mnie jest to bardzo potrzebne przy płynnych przejściach czy wejściach…
Zwracam się z ogromna prośba do użytkowników, którzy używają jBridgera lub presonusa S1 w wersji 64b czy jest inna możliwość tworzenia automatyki czy trzeba jakoś skonfigurować jBridgera ?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Presonus Studio One 2 wer 64bit problem z wtyczkami VST 2014/03/28 21:11 #22143

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witaj na forum. :)

Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie. Aktualnie korzystam z Cockos Reaper który ma wbudowaną natywnie możliwość mostkowania wtyczek, każdą wtyczkę można tam uruchomić w kilku trybach, w tym jako osobny proces, nawet 32 bitową na 32 bitowym DAW jeżeli mamy jakieś konflikty, albo jak coś z GUI nie tak. Tym samym też nie ma problemów z wyciąganiem parametrów do automatyki.

Z tego co wiem Studio One nie posiada takiej opcji. jBridge to zewnętrzne narzędzie i może powodować konflikty. Szukając chwilę po internecie znalazłem podobne problemy, jednym działa innym nie, ale nikt nie zna rozwiązania. Tym ciężej mi tutaj cokolwiek poradzić.

Spróbuj uniwersalnego rozwiązania, odinstaluj wszystko i zainstaluj ponownie w najnowszej wersji, w tym jBridge, wiem że jest z tym trochę zabawy ale takie porządki naprawdę czasami pomagają. Zwróć uwagę na aktualizacje, pobierz najnowsze wydania jakie tylko możesz.

Jeżeli nie pomoże to poszukaj 64 bitowych wersji wtyczek z których korzystasz lub ich odpowiedników. Przyzwyczajenie to dobra rzecz ale zrobienie porządku od czasu do czasu i uzupełnienie swojej palety barw sprzyja kreatywności. Sam mam parę starych wtyczek ale nie bazuję tylko na tym co miałem 10 lat temu. ;) Technologia się rozwija i w przeciwieństwie to prawdziwego sprzętu, szczególnie analogowego, to im nowsze algorytmy tym lepsze, nie ma żadnych argumentów za nie aktualizowaniem wtyczek.

W ostateczności pamiętaj o tym że architektura 64 bitowa radzi sobie także z 32 bitami. Oznacza to tyle że w systemie Windows bez problemu uruchomisz aplikacje 32 bitowe. Jeżeli już musisz pracować tylko z wtyczkami 32 bitowymi zainstaluj Studio One w wersji 32 bitowej na tym systemie 64 bitowym jaki masz, będzie działać jakby nigdy nic ale oczywiście z ograniczeniami charakterystycznymi dla architektury 32 bitowej. Z tego miejsca uruchomisz wszystkie wtyczki 32 bitowe bez mostkowania.
Za tę wiadomość podziękował(a): Rotation

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Presonus Studio One 2 wer 64bit problem z wtyczkami VST 2014/03/30 16:14 #22145

  • Rotation
  • Rotation Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wielkie dzięki N.E.X.
Jednak znalazła się inna metoda na mój problem. Chodź nie powiem ze już myślałem, żeby zainstalować Presonus S! w wersji 32bit na systemie 64bitowym i mieć problem z głowy. Proste i prawdopodobnie by zadziałało.
Pytanie to zadałem także na kilku innych forach. Większość nie mogła mi na to pytanie odpowiedzieć albo po prostu pisali ze nic się z tym nie da zrobić i musze albo przesiąść się z powrotem na system 32 bitowy albo tak jak pisałeś pracować na wtyczkach 64bitowych lub zainstalować program w wersji 32bitowej.
Moja nieznajomość programu sprawiła ze umkła mi opcja Presonusa która jest podstawą w tworzeniu na tym programie. Okazuje się ze prócz dodawania automatyki poprzez prawym kliknięciem myszy na dane pokrętło można to zrobić także w oknie ścieżek ;)
Niejaki Pan SOWA pięknie i łatwo pokazał mi jak to się robi.
Wystarczy z poziomu okna ścieżek kliknąć na okienko Automatyka które jest po lewej stronie ścieżek kliknąć na szare okno „niewidoczna” z menu wybrać „ dodaj/usuń” pokaże się okno gdzie po lewej oknie mamy efekty które już maja automatykę a po prawej lista samych efektów przypiętych do danego dźwięku. Z listy tej wybieramy interesujący nas efekt/ syntezator ( wtyczkę vst ). Pokaże nam się lista parametrów które możemy zautomatyzować. Wybieramy interesujący nas parametr dajemy dodać … i mamy to co szukałem :D. Niewygodna w tej metodzie jest taka, że musimy znaleźć po nazwie parametr który nas interesuje ;)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Presonus Studio One 2 wer 64bit problem z wtyczkami VST 2014/03/30 18:28 #22146

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dobrze że udało się znaleźć rozwiązanie. Świetnie też że dzielisz się to wiedzą dalej, zawsze pozostanie taka informacja dla innych osób które będą szukać rozwiązania na podobny problem, forum małe bo małe ale na Google czasami złapie. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena