Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Darmowy DAW 2013/02/07 17:30 #19248

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witajcie, w imieniu mojego znajomego chciałbym się spytać czy moglibyście zaproponować jakiegoś darmowego DAW'a (może być też płatny pod warunkiem że korzystam ile chce tylko nie do celów komercyjnych). Warunki jakie ma spełniać to możliwość obsługiwania VST, VSTi oraz pliki midi.
Z góry dzięki!
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Darmowy DAW 2013/02/07 17:50 #19249

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Cockos Reaper. Wersja Trial działa 60 dni bez żadnych ograniczeń, po tym okresie dalej można "testować", sytuacja podobna jak ze słynnym WinRarem. Licencja kosztuje $60 czyli niecałe 200zł za możliwość zarobienia do $20 000 rocznie czyli jakieś 5000zł miesięcznie. Najlepszy deal na rynku za wielofunkcyjny DAW.

Alternatywą może być Zynewave Podium który posiada darmową wersję z niewielkimi ograniczeniami.

Reszta niewarta uwagi ze względu na małą funkcjonalność albo duże ograniczenia. Mowa o darmowych wersjach oczywiście lub Open Source.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Darmowy DAW 2013/02/07 18:17 #19250

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Ten Zynewave ciekawy. Tak się zastanawiam to może sam przejdę na coś darmowego bo ciągle jestem "beta testerem" FL i testuje najnowsze wersje w demo. Kiedyś korzystałem z Reapera i pamiętam miał gorszą optymalizację pod starsze komputery to zaprzestałem. Co do licencji Reapera, jak po 60 dniach dalej korzystam, to dalej mogę "produkować" i to upubliczniać w celach niekomercyjnych bez żadnych konsekwencji ?
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Darmowy DAW 2013/02/07 18:39 #19252

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie wiem jak było dawniej, ale od wersji 3 którą posiadam, tak mniej więcej w połowie więc bardziej 3.5, optymalizacja jest taka, że przebija FL Studio prędkością działania, pracą procesora, pamięci jak i latencją, na korzyść tego pierwszego.

Deweloperzy idą bardzo na rękę nie tylko tanimi licencjami ale także brakiem zabezpieczeń. Wiedzą, że jak ktoś będzie chciał kraść aplikacje to i tak złamie zabezpieczenia więc nawet wersja demo tego nie ma i po prostu ludzie mogą jej używać w nieskończoność. Liczą po prostu na uczciwość użytkowników. Używać więc możesz jak i gdzie chcesz, nikt nie powinien Ci sprawdzać komputera, twórcy tylko proszą o zakup licencji jeżeli program okaże się przydatny, jeżeli nie to proszą o zaprzestanie jego użytkowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Darmowy DAW 2013/05/30 18:49 #20525

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Nex ja mam do Ciebie drobne pytanko w kwestii Reapera.Czy po zakupie licencji na wersję 32 bitową,płaci się później za przejście na wersję 64 bitową?Wiesz może jak wygląda sytuacja w tym temacie?

N.E.X. napisał: Cockos Reaper. Wersja Trial działa 60 dni bez żadnych ograniczeń, po tym okresie dalej można "testować", sytuacja podobna jak ze słynnym WinRarem. Licencja kosztuje $60 czyli niecałe 200zł za możliwość zarobienia do $20 000 rocznie czyli jakieś 5000zł miesięcznie. Najlepszy deal na rynku za wielofunkcyjny DAW.

Alternatywą może być Zynewave Podium który posiada darmową wersję z niewielkimi ograniczeniami.

Reszta niewarta uwagi ze względu na małą funkcjonalność albo duże ograniczenia. Mowa o darmowych wersjach oczywiście lub Open Source.

bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Darmowy DAW 2013/05/30 18:57 #20526

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Eee, nie ma to znaczenia. ;)

Kupujesz licencję na program a nie jego wersję bitową, takie jazdy to robił kiedyś chyba tylko Microsoft, a teraz w wersji BOX i tak dają obie wersje. W każdym razie nigdy nie słyszałem aby licencja obowiązywała do konkretnej wersji, dostajesz klucz i aktywujesz w tej wersji którą pobierzesz, po prostu i mam tu na myśli nie tylko ten przypadek. Czytam licencje i regulaminy do tego co posiadam i mogę powiedzieć że nie mam jeszcze nic co jest przypisane do konkretnej wersji bitowej, w tym produkty od NI, East West, IL, Cockos, XLN, Toontrack czy Ableton. Także spokojnie, używasz co chcesz na tej samej licencji.
Za tę wiadomość podziękował(a): bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Darmowy DAW 2013/09/27 15:02 #21313

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Dokładnie,z darmowych opcji jedynym sensownym rozwiązaniem jest Podium w wersji Free.Kilka razy do niego podchodziłem,ale warto.Kwestia tylko czego kto oczekuje :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena