Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2016/05/03 19:20 #23490

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Posiadasz Rolanda E-A7? Podziel się swoimi spostrzeżeniami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2017/02/17 11:46 #23897

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Za zgodą autora wypowiedzi zamieszczam poniższą wypowiedź zamieszczoną pierwotnie na forum instrumentyklawiszowe.com

Roland EA7 nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej. Mnie udało się kupić go za 3700 zł (instrument praktycznie nowy, z jednomiesięcznym przebiegiem i 23 miesięczną gwarancją – komuś widocznie nie podpasował). Brzmi świetnie, choć pierwsze wrażenie nie jest najlepsze ze względu, że człowiek ma cały czas w głowie brzmienie starszych Rolandów i takiego samego na początku oczekuje od nowego instrumentu. To dopiero po kilkunastu godzinach, po zapoznaniu się ze wszystkimi stylami, barwami i wielu możliwościami (niedostępnymi w starych Rolandach) dociera do głowy, że jest to świetnie brzmiący instrument. Również dwa ekrany uważam za doskonałe rozwiązanie – o wiele łatwiej się operuje niż na jednym. Zdecydowanie wolę 2 ekrany (nawet gorszej jakości) niż jeden. Szczególnie doceniam 2 ekrany przy robieniu własnych styli, czy chociażby szybkie wybieranie styli na jednym a barw na drugim. Myślę, że dwa wyświetlacze to dobry trend na przyszłość. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zakupu mojego EA7  :keyboard:
W niedługim czasie postaram się coś nagrać i zaprezentować. Dokupiłem już sobie zestaw Presonus AudioBox iTwo (interfejs audio, mikrofon i słuchawki), za chwilę dokupię jeszcze monitory JBL LSR 305....i powolutku zaczynam nagrywać  :wokal: :keyboard: Nareszcie nie mam żadnych trzasków podczas nagrywania – kilka lat temu nagrywałem muzykę i wokal korzystając z Emu 0404 USB, który czasami wydawał od czasu do czasu trzaski – obecnie z Presonusem takich problemów już nie mam.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2018/05/04 20:59 #24954

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zachęcam do przeczytania recenzji na temat Rolanda EA-7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2018/05/05 08:08 #24955

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Najnowsze wydanie systemu operacyjnego dla Rolanda EA7 oznaczone jest wersją v2.01

Jak sprawdzić posiadane w instrumencie wydanie OSa?

Naciśnij MENU
Naciśnij P2 (przycisk zlokalizowany z lewej strony ekranu)
Naciśnij UTILITY (przycisk zlokalizowany z lewej strony ekranu)
Nacisnij VERSION (przycisk zlokalizowany z lewej strony ekranu)

Uwaga: nie wolno aktualizować systemu w chwili gdy ten jest już aktualny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2018/10/28 07:51 #25136

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Czy wiesz że Rorand EA7 jest w pełni gotowy w przeciągu 10 sekund?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland E-A7 - newsy, opinie, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2018/11/02 19:30 #25146

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Mało kto wie że dostępne na pokładzie Rolanda EA7 pady są w formie sekwencji audio A nie MIDI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena