Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Tłumienie stacji roboczej. 2012/12/20 09:43 #18648

  • V G
  • V G Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 117
  • Otrzymane podziękowania: 5
@darson
Ty mi proponujesz żebym wymienił wszystkie podzespoły :) mi chodzi o wytłumienie a nie o kupno nowego kompa, wiadomo że nowy komp (najlepiej pasywny) byłby najlepszym rozwiązaniem bo raz że chodzenie jest prawie bezgłośne a dwa nie wymaga to zasilania. Niemniej jednak aktualnie nie mogę sobie na takie rozwiązanie pozwolić, co innego gdyby w moim ogrodzie rosło drzewko z kasą...

@N.E.X
tak wentylatory dostosowują się do pracy procesora, widać (a raczej słychać) to, gdy włączam chociażby DAW. Wentylator zaczyna wchodzić na wyższe obroty, w dodatku zaczyna powstawać wtedy ledwo słyszalny pisk, który po jakimś czasie bardzo irytuje.
Procesor Core 2 DUO ( z tych starszych), planuję wymienić ten podzespół oraz płytę główną również.

Co do karty GFX, jest gigantyczna i zajmuje aż 2 sloty PCI express (właśnie głównie przez chłodzenie), nie posiadam zintegrowanego układu graficznego ale myślę że można spróbować pokombinować coś w ustawieniach i maksymalnie ograniczyć jej działanie, przez co będzie cichsza.

Najwięcej hałasu robi rzeczywiście wentylator od zasilacza. Co to za model który posiadasz i jaka jest moc Twojego zasilacza?

Obudowa (Chieftec) jest potężna, solidnie wykonana i stoi na 4 nóżkach z gumowymi podkładkami więc "w obroty" nie wchodzi prawie w ogóle. Stanowisko pracy jest dość odsunięte od ściany i stoi na osi pomieszczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tłumienie stacji roboczej. 2012/12/20 11:04 #18649

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Możesz też zastosować największe wiatraki jak to jest możliwe- im większy wiatrak, tym mniejszy hałas generuje.

A jeśli chodzi o akwarium zapełnione olejem mineralnym- najbardziej radykalny, ale może się okazać, że skuteczny pomysł. :)

Poszukaj na forum Estrady i Studio. Tam tych tematów przewalono dość dużo, więc może znajdziesz rozwiązanie dla siebie.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez psysutra.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena