Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FL Studio - Kolorowanie elementów 2010/10/31 13:49 #10018

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witam, jak w temacie :).

Nie mogę znaleźć nic na temat kolorowania elementów w FL Studio. Szukałem najpierw w helpie, potem na forum i w końcu na youtube, ale nic :). Generalnie rozchodzi mi się o to w jaki sposób nadać kolor kanałom w mixerze i trackom w playliście? Wiem jak to zrobić pośrednio, czyli nadać kolor kanałowi w step sequencerze i dopiero wysłać na mixer poprzez odpowiednią komendę - wtedy kanał w mikserze uzyskuje swój kolor, ale jak to potem zmienić? Albo zrobić ręcznie bezpośrednio? Drugi problem to playlista - też wiem jak to zrobić pośrednio poprzez pokolorowanie patternów, wrzuceniu ich jako clip i nadaniu nazwy automatycznej, ale jak to zmienić ręcznie? Problem może pozorny, ale odczuwam problemy związane z "byle-jakim" robieniem projektów i po paru miesiącach muszę się przebijać przez 40 kanałów mixera każdy o takim samym kolorze i nie pamiętam gdzie kończyła się ścieżka perkusyjna, a gdzie zaczynają sekcje melodyczne, sendy itd.

Da się to w ogólę wykonać ręcznie?

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:FL Studio - Kolorowanie elementów 2010/10/31 14:44 #10021

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj N.E.X.
Aby zmienić dowolnie przydzielony kolor kanałowi miksera należy: z menu podręcznego po kliknięciu prawym przyciskiem na interesującym nas kanale miksera wybrać opcję Rename (ewentualnie użyć skrótu klawiaturowego F2). Wynikiem operacji jest małe okienko, które służy przede wszystkim nadaniu nowej nazwy wskazanemu kanałowi ale również zmianie koloru (patrz poniższy screen):



Dokładnie w ten sam sposób postępujesz w przypadku przydzielania kolorów poszczególnym klipom z poziomu playlisty. Do wywołania menu wykorzystujesz lewy górny róg klipu oraz lewy przycisk myszy.



Wierzę, że właśnie o to chodziło.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:FL Studio - Kolorowanie elementów 2010/10/31 16:50 #10024

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
<wow>

Dokłądnie o to chodziło, nie wierze, że ta funkcja była tak blisko (w okienku rename) i jej nie zauważyłem :D. Dziekuję bardzo, pozdrawiam :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio - Kolorowanie elementów 2010/10/31 23:48 #10033

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
he he o tym zawsze wiedzialem ale jakos podswiadomie ;)
thx

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena