Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

split - rozłożenie różnych brzmień na klawiaturze 2008/11/24 12:25 #2206

  • avarbass
  • avarbass Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!
Startuję dopiero w FL i interesuje mnie jak można ustawić podział klawiatury (split) bo chciałbym pograć na żywo kilkoma barwami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:split - rozłożenie różnych brzmień na klawiaturze 2008/11/26 09:40 #2219

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Istnieje taka możliwość.
Wytłumaczę to na przykładzie dwóch brzmień pochodzących z dwóch wybranych wtyczek.
Pierwsze co należy zrobić to utorzyć załadować do step sequencera kanał Fruity layer a następnie 2 bądź większą ilość dowolnych wtyczek (mogą być to te same wtyczki) wszystko zależy od tego, brzemienia których z nich chcemy wykorzystać.

W moim przypadku wybór padł na wtyczki DSK DreamZ Asian oraz Superwave P8 (obie znajdziesz w naszym dziale downloads ) - wtyczki połączyłem w jedną warstwę za pomocą modułu Fruity layer - o tym jak to zrobić zajrzyj do działu fl tutoriale. (punkt 1 na poniższym screenie)



następnie w oknach ustawień poszczególnych wtyczek (channel settings) w dolnej jej części za pomocą wciśniętego lewego przycisku myszy zaznaczyłem obszar klawiatury (zakres nut) których wyzwalanie na kanale Fruity Layer powodować będzie, iż słyszeć będziemy wyłącznie nuty pochodzące od syntezatora Superwave P8 (2 - na screenie) Taką samą operację wykonuję w oknie ustawień drugiej wtyczki (channel settings) przy czym tym razem zaznaczam inny zakres nut. (3 - na screenie)



Oczywiście od Ciebie zależy iloma nutami będziesz mógł grać z wykorzystaniem jednego kanału w warstwie a iloma z wykorzystaniem drugiego.

Pamiętaj, że nie jesteś ograniczony wyłącznie do 2 instrumentów. Kanał layer możesz zbudować z tylu instrumentów ilu tylko chcesz - i np. każdej oktawie na klawiaturze możesz przypisać zupełnie inne brzmienie.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:split - rozłożenie różnych brzmień na klawiaturze 2008/12/14 20:47 #2341

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Możliwości są więc nieograniczone. Testując opisywany trick, załadowałem 3 instrumenty a klawiaturę podzieliłem tak by jeden instrument nieco "zachodził" na drugi. Świetny efekt. Nawiasem, twórcy Omnisphere Vst, chwalą się między innymi takim właśnie modułem:

Omnisphere - Stack Mode , a my tu mamy nie takie zdaje się możliwości! chociaż nie doszedłem jakby tu wykombinować efekt Fade IN/Out, czyli pogłaśniania się następnego instrumentu(a stopniowym wyciszaniem wcześniejszego) im dalej od punktu połączenia z poprzednim....

Screen, jak ja się bawiłem;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena