Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2008/07/24 13:46 #1064

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kranky napisał:

ryhard napisał:

żeby było śmieszniej to Ci napiszę że jeszcze wczesniej pracowałem na Athlonie 1800+ 512MB RAM również ta wtyczka nie sprawiała mi
żadnego kłopotu nawet na starym SB Live 5.1(K&K ASIO)
bez problemu odpalałem 3 Nexusy na raz + inne wtyczki i wszytko chodziło ok bez zacięć


No to żeby było śmieszniej, to ja mówię: nie wierzę ci.

Mam Athlona 1800+ oraz 768 MB RAM.
3 Nexusy + z3ta+/Vanguard/V-Station/coś_podobnego, powoduje "Showtek -Fuck The System", że tak powiem ;)


problem tkwi w braku zrozumienia tematu, czasmi z niewiedzy ale człowiek się uczy całe życie nikt od Ciebie nie wymaga abyś wierzył w to co piszę
moja konfiguracja komputra różniła się znacząco od Twojej obecnej i nie chodzi tylko o cyferki typu Athlon 1800+ itp...

pozdrawiam

Ps. więcej pokory i wiary w ludzi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2008/08/01 09:35 #1162

  • bartshack
  • bartshack Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na twojego kompa polecam wtyczki

Synth1
V-Station
3xOSC :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2008/08/01 10:20 #1167

  • Kranky
  • Kranky Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z V'ką jest ten dynks, że wiesza mi kompa po załadowaniu jej do proja :P

...ale 2x Vanguard + z3ta+ ciągnie bezproblemowo ;) [img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2008/08/01 15:58 #1174

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Co do tych ostatnich wtyczek (SuperWave: SW Performer, SW Trance PRO,SW Professional) miałbym wątpliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2008/08/01 19:48 #1176

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dokładnie. SuperWave jest bardzo niestabilną wtyczką, zwłaszcza Performer.
Wczoraj ściągnąłem wtyczkę Hypersonic 2 od Steinberga. Tylko po to by wypróbować moduł syntezatora. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Twórcy bardziej kierowali się pod kątem stworzenia romplera niż syntezatora. Fakt biblioteka brzmień robi wrażenie i uważam, że pod tym względem bije Nexusa na łeb na szyję. Ja jednak dokładnie przyjrzałem się modułowi syntezy o nazwie US1 (Ultra SYnth). Dość ciężko zacząć z nim pracę. Okienko jest małe, większość miejsca zajmuje okno z partami. W dodatku pracuję w rozdzielczości 1600x1200...musiałem łeb wsadzić prawie do monitora. Ale nie zraziłem się mimo to. W tak małym okienku jeszcze nie widziałem takiej ilości opcji. 3 oscylatory, kilka próbek waveform (w sumie standardy) + próbki wavetable, których jest całkiem całkiem. Potężny matrix, obwiednie ADSR + kilka zakładek z dodatkowymi kontrolkami. Naprawdę mogę śmiało stwierdzić, że kontrola i modulacja brzmienia jest jak w z3ta+. Ogromne możliwości. Jakby tego było mało to opcje midi zwaliły mnie z nóg. Chyba każdy parametr można edytować w midi....gratka dla posiadaczy kontrolerów =) Obok filtra (który też mnie pozytywnie zaskoczył) jest ciekawa opcja "analog". Różnicę czuć, ale trzeba się wsłuchać no i potrzebne jeszcze odpowiednie brzmienie (polecam basowe sawy do sprawdzenia). 16 częściowy multitribal też robi swoje. Nie trzeba odpalać kilku wtyczek na raz co przekłada się na komfort i wydajność pracy. Ale po co ja o tym tutaj piszę? Ano posłuchajcie tego multisawa....przepraszam za wyrażenie, ale czuć analog jak skurwisyn! Mało, która wtyczka potrafi tak dobrze zabrzmieć. Na moim athlonie 1.7 ten multisaw zabiera max 7% mocy. Przy zabawie z pokrętłem odcięcia filtra potrafi skoczyć do 17. Dokładnie tyle samo mam przy multisawie z z3ta+. Z tą różnicą, że z3ta brzmi znacznie gorzej =) Jedyny minus to ram. Wtyczka na dzień dobry chrupie 200 mb. Dla kogoś kto ma mniej niż 512 mb ramu to może stanowić problem, ale wątpię żeby dzisiaj ktoś tyle miał (ram niedługo będzie kosztować tyle co fajki :D). Naprawdę polecam wszystkim nie tylko tym ze słabszymi komputerami tę wtyczkę. Jest to mój nowy faworyt i podejrzewam, że za niedługo będzie to moja ulubiona wtyczka. Stabilna, ze świetnym analogowym brzmieniem, genialną biblioteką brzmień, potężną kontrolą midi, ciekawymi modułami brzmieniowymi, ładnym GUI =) i masywną ilością opcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2008/08/02 23:48 #1190

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hypersonic 2 od Steinberga to flagowy produkt tej firmy więc nie dziwoto że tak dopracowana
zresztą 1 wersja tej wtyczki jest też bardzo udana i ceniona w świecie muzyków

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2009/03/22 17:59 #3707

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ja ze swojej strony polecę cały bundle od MDA jako efekty i producenta zarówno TAL, jak i GTG- dobre brzmienia, mały apetyt na CPU
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wtyczki vst i vsti --- na slabsze komputery. 2009/03/22 18:03 #3708

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
z serii DSK też nie są wymagające a poza tym nieźle brzmią i są za free

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena