Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wtyczki VSTI - proszę o pomoc. 2008/08/04 13:51 #1202

  • Drivers
  • Drivers Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Zakupiłem kabel MIDI USB do mojego keyboarda ( mam Casio CTK-591 ). Czy ten kabel służy do wysyłania komunikatów z keyboarda do komputera i z komputera do keyboarda? Czy można go wykorzystać w ten sposób : ściągam wtyczkę VSTI ( np. Pan Flute ), podłączam kabel MIDI USB, konfiguruję program FL Studio 8, naciskam klawisz na keyboardzie powiedzmy D, a w komputerze słychać dźwięk D ( dźwięk z Pan Flute )?

Proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie mam zielonego pojęcia o MIDI i o wtyczkach VSTI.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczki VSTI - proszę o pomoc. 2008/08/04 15:25 #1203

  • KBANASZ
  • KBANASZ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 0
NAJLEPIEJ ZRÓB NA KEYBORDZIE JAKIŚ UTWÓR LUB POJEDYŃCZE ŚCIEŻKII WCZYTAJ GO W FL-a (za pośrednidztwem dyskietki lub USB) I PODKŁADAJ DOWOLNE BARWY, MASZ TAKŻE MOŻLIWOŚĆ OBRÓBKI KAŻDEJ ŚCIEŻKI W PIANO ROLL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczki VSTI - proszę o pomoc. 2008/08/04 22:03 #1208

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zamiast pomóc to jeszcze bardziej mu zamotałeś tym postem.

Oczywiście, że możesz kontrolować instrumenty we Frucie mając keyboard podłączony przez interfejs MIDI. Oczywiście jeśli ten keyboard owe MIDI posiada. W opcjach midi fl-a możesz wszystko ustawić. Wybrać Twój kontroler, port itp itd. Możesz kontrolować do 16 instrumentów (kanałów) na jednym porcie. Możesz grać nuty, nagrywać je bezpośrednio do piano roll. Nie możesz tylko kontrolować pokręteł gdyż podłączyłeś zwykły keyboard, a nie klawiaturę sterującą. Możesz jedynie grać i zapisywać nuty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczki VSTI - proszę o pomoc. 2008/08/05 13:26 #1212

  • Drivers
  • Drivers Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dobrze, ale jak mam skonfigurować Fl-a? W ogóle nie znam się na tym programie :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena