Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Colours Soundbank 2008/08/17 01:05 #1342

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam! Przymierzam się do stworzenia soundbanku traktującego o kolorach. W większości będą to standardowe barwy:

Czarny - mroczne długie pady, agresywne leady i basy, chore i pokręcone FX'y.

Biały - Bardzo "świeże", delikatne, jasne pady oraz leady z dużym pogłosem. Sekcja basów i FX'ów również przewidziana.

Szary - monotonne, brudne i smutne dźwięki.

Żółty - kolor słońca, złota i bogów. Podobne dźwięki do białego koloru.

Czerwony - Różowe zabarwienia będą oznaczać miłość. Mocne i krwiste barwy będą agresywne.

Fioletowy - Dynamicznie, agresywnie. Sporo efektów.

Zielony - Kolor natury. Będzie spokojnie, ciepło, "organicznie".

Niebieski - Kolor wody i powietrza. Coś na styl białego jednak będą pewne różnice. Będzie sporo szumów i efektów.

Chyba wszystko co najważniejsze. W praniu wyjdzie czy zrezygnuję z jakiegoś koloru. Prawdopodobnie kolory niebieski, zielony oraz żółty podepnę pod biały, ale się zobaczy.

Pozostaje jednak jedna kwestia. Wybór syntezatora. Wiadomo, że powinienem pracować na tym, na którym najlepiej się czuję aby soundbank był jak najlepszy. Ale naprawdę nie wiem jaki synth wybrać. Mam spory dylemat =) Myślałem również aby zrobić bank na jednym synthcie i odtworzyć brzmienia na drugim lub nawet trzecim. Każdy synth brzmi inaczej co daje spore pole do popisu. Np. V-Station świetnie oddaje agresywne brzmienia. Mógłbym na to położyć nacisk. Sylenth1 dobry do padów itp itd. Dlatego zakładam ten temat i pytam się Was: Na jakim syntezatorze chcielibyście zobaczyć ten soundbank? Biorę również pod uwagę wtyczki FLa czyli Wasp, Sytrus, Toxic, TS404, 3xOSC, Sim Synth oraz inne. Czekam na propozycje.

EDIT:

Teraz wpadłem na taki pomysł żeby zrobić ten bank na jakimś mniej oklepanym synthcie. Nie wiem może Synth1 albo Sylenth1, Wasp XT, Sytrus...Vanguardy, V-Stationy i z3ta już mają chyba wystarczająco dużo banków. Może czas pokazać, że te mniej lubiane wtyczki też potrafią dobrze zabrzmieć?

EDIT:

Zdecydowałem się jednak na Vanguard :D Głównie chodzi mi o to, że najlepiej będzie się nadawał do brzmień jakie mam w głowie =)

EDIT:

Duuupa Jasia. Te kolory nie mają sensu. Pozostanę przy czarnym i białym. Reszta kolorów ma bardzo wiele wspólnego z tymi dwoma więc uważam je za zbędne. The Dark and The Light side of Vanguard :D Idę spać wreszcie bo już 8 rano :D

EDIT:

23 presety gotowe =) Jak na razie zapowiada się bardzo udany soundbank. Niedługo demo =)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Colours Soundbank 2008/08/19 03:35 #1378

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Miałem tego nie pokazywać, ale co mi tam =) Zrobiłem na szybko demo banku dla kumpla. Nie wiem czemu, ale słychać trzaski w niektórych partiach :/ Nie chce mi się tego teraz naprawiać. W sumie nie jest tak źle. Pierwsza część dema przedstawia dźwięki z czarnej listy, druga zaś z białej. Są to tylko niektóre presety. Bank powinien zawierać minimum 64 (wiem, niewiele, ale staram się aby były wysokiej jakości). Ile będzie na końcu to się zobaczy. Wszystkie dźwięki pochodzą bezpośrednio z Vanguarda i nie zostały niczym upiększone. Soundbank oczywiście będzie dostępny za darmo i robię go tylko i wyłącznie z myślą o użytkownikach tego forum. Czy będę chciał go pokazać na szerszą skalę to zobaczę w przyszłości. Na razie jest to moja pierwsza publikacja więc nie rzucam się od razu na głęboką wodę =) Przewiduję również w najbliższym czasie soundbank do wtyczki Poizone. Myślę głównie nad basami, ale ostatnio zaczynam się coraz bardziej przekonywać do dźwięków typu lead i gate z tej wtyczki =) Mam nadzieję, że to demo kogoś z Was zainspiruje, a przede wszystkim zachęci do korzystania z soundbanku. Już od tej chwili czekam na Wasze sugestie co do brzmień. Wszelkie pomysły oraz uwagi mile widziane. Z góry dziękuję za zainteresowanie choćby najmniejsze.

Demo download

EDIT:

Jeśli komuś spodobało się demo to proszę, aby nie siedział cicho tylko napisał chociaż jedno zdanie. Zmotywuje mnie to do pracy z czym mam często problem =))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Colours Soundbank 2008/08/19 07:15 #1379

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jeżeli nie miałbyś nic przeciwko temu zamieściłbym Twój Colours Soundbank (oczywiście z odpowiednią adnotacją) w dziale downloads.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Colours Soundbank 2008/08/22 01:39 #1402

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzięki Pietia, z przyjemnością. Tak przy okazji, który to lead Ci się podobał?

Jestem zły...nie, nie jestem zły. Jestem wqrwiony. Tak to odpowiednie określenie. Wiedziałem, wiedziałem żeby przy wyborze wtyki kierować się możliwościami. No, ale trudno stało się - wybrałem Vanguarda, który nie jest w stanie nawet w 50% sprostać moim wymaganiom. Nie myślałem, że będzie aż tak źle. Miałem po prostu zrezygnować z pewnych brzmień. No i tu się okazuje, że nagle muszę zrezygnować z większości gdyż Vanguard nie jest w stanie ich odtworzyć :/ Owszem ma unikalne brzmienie, zwłaszcza jeśli chodzi o overdrive. Z wysokim rezonansem i odpowiednim filtrem, drive potrafi zabrzmieć jak żadna inna wtyczka. Niestety teraz pracuję nad padami do "białej listy" no i dupa blada. Potworna bramka, ubogi matrix i specyficzne dla Vanguarda obwiednie ucinają mi ręce. Trudno, nie będzie tak jakbym chciał. Będzie ciekawie ogólnie, ale niedosyt zawsze pozostanie. Ciekawy przy padach jest efekt essemble\flanger (ilość głosów przy oscylatorach). Przy włączonej opcji retrigger można ciekawe rzeczy uzyskać. Ale ileż do jasnej cholery można to stosować? Właściwie to typowo trancowe pady przy Vanguardzie nie sprawdzają się najlepiej. Znaczy się owszem można fajne brzmienie ukręcić, ale brakuje mu często rzeczy, które są standardowo w niszowych wtykach :/ Z pomocą przychodzą obwiednie oraz kontrolery LFO fruta, no ale nie zapiszę ich przecież w banku =) Ogromna szkoda. Bank już na wykończeniu. Za kilka dni powinien być gotowy jak dobrze pójdzie. Z tego posta oczywiście wnioskować należy, że brzmień nie będzie za wiele. Góra 80. No, ale zawsze coś rajt? Mogłem zdecydować się na Sylentha. Miał być, ale ostatecznie zrezygnowałem bo jest niestabilny pod FL'em. No, ale zawsze można zrobić nowy bank z brzmieniami do Sylentha rajt?? :> Z brzmieniami takimi jak np. to . Vandziu wymięka niestety :(

BTW: Jestem zajebisty :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Colours Soundbank 2008/09/01 01:50 #1440

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Poddaję się. Jak zawsze kochałem Vanguarda tak teraz go nienawidzę. To jest naprawdę przeciętna wtyczka. Ma bardzo charakterystyczne brzmienie (overdrive) i właściwie do tego się tylko nadaje. Wszystko było by pięknie gdyby nie koszmarna modulacja! I to zabija tą wtyczkę jak dla mnie. Dupa dupa dupa! Posortuję to co mam i udostępnię, ale nie mam zamiaru do tego wracać. W sumie dobrze, że tak się stało bo już prawie kupowałem oryginalną wersję, która staniała do 99$. W tej chwili pracuję nad kilkoma innymi ciekawszymi projektami, ale szczegółów nie zdradzę. Cholernie mało czasu mam ostatnio, a jutro...właściwie to dzisiaj =) zaczyna się szkoła więc tym bardziej nie będę miał czasu :( Soundbank, a raczej jego część, wrzucę jutro. Dzisiaj już nie mam siły się z tym bawić.
A teraz coś z czym męczyłem się sporo czasu:

Preset do Waldorfa Q (hardwarowy syntezator) zrobiony przez Manuela Schleisa:

{audio}dodownload.filefront.com/11662532//5b5c5...6ebad5524099c{/audio}

A tutaj moja reprodukcja na softwarowym Sylenth1 !

{audio}dodownload.filefront.com/11662533//5b5c5...6ebad5524099c{/audio}

Lepiej być już nie może. Q ma cholernie charakterystyczne brzmienie. Jutro jak znajdę czas postaram się zrobić to samo na innej wtyczce z lepszym unisonem (prawdopodobnie będzie to Komplexer). I tak jestem cholernie zadowolony z uzyskanego efektu. Pobawię się też Biohazarrdem oraz Korgiem Poly/MS-20 (te dwa ostatnie mają najbardziej tłuste brzmienie jakie słyszałem na sofcie).
Nie wiem czy inni też się bawią w syntezę. Fajnie by było jakiś contest zrobić =) Reprodukcja jakiegoś dźwięku, albo jakiś remix czy cuś. Widziałem newsa na głównej z konkursem, ale to oficjalny organizowany przez IL :/ A z tego co się orientuję mało osób ma tutaj legalną wersję truskawki ;> Pietia? Jakieś pomysły? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Colours Soundbank 2008/09/01 18:38 #1447

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Pomysł z konkursem jest ciekawy, trzeba byłoby się tylko zastanowić, jaki utwór wziąć pod rzemiosło... można by wtedy uploadować pliki na vsti.pl, napisać mały regulamin zawodów, zebrać dać ludziom czas na stworzenie kawałka... a później można już tylko oceniać... i wcale nie musi wiązać się to z jakąkolwiek nagrodą... bo już sama satysfakcja, że coś nam się udało... to wielki plus.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Colours Soundbank 2008/09/01 23:45 #1448

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Eeeee no czy ja coś wspominałem o nagrodach? Chodzi tylko i wyłącznie o dobrą zabawę i sprawdzenie się na tle innych muzyków =)
Trzeba by rzeczywiście dokładnie opracować regulamin i zasady konkursu. Osobiście uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby ograniczenie narzędzi z jakich można by korzystać. Np. podać wtyczki z jakich można/nie można korzystać, sample itp itd. Wrzucić np. paczkę z samplami tak żeby było "sprawiedliwie". Ktoś może np. skorzystać z gotowych loopów, bitów albo z dźwięków z jakiegoś romplera. A tak wszyscy będą mieli ten sam zestaw narzędzi i będzie wtedy widać czarno na białym kto najlepiej się nimi posłużył.
Niedawno myślałem też nad konkursem na najlepszy utwór zrobiony na FL 3.x.x =) Bez dodatkowych sampli itp - czyli czysty, stary, dobry frutek =) Bez tych wszystkich bajerów i udogodnień =) Ale później stwierdziłem, że tylko osoby, które pracowały kiedyś na starych wersjach podjęły by się wyzwania, a tych jest raczej niewiele ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena