Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wirtualny kontroler MIDI? 2008/08/21 20:58 #1394

  • Zlom0
  • Zlom0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Viva la Progressive!
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. wybaczcie niewiedze ale dopiero zaczynam przygode z produkcja a moje pytanie dotyczy kontrolera MIDI - powoli obczajam o co w tym wszystkim chodzi, ale niestety z racji mojego wieku (16 lat) nie stać mnie na kupno klawiatury, co utrudnia mi produkcję.
Pytanie: Czy istnieje program, który pełni funkcję wirtualnego kontrolera MIDI? tzn. czy widać go jako urządzenie MIDI, ale w rzeczywistości wyciskamy nutki i zapis za pomocą klawiatury?? tak, żebym mogł sprawnie korzystac z vst-ków bez posiadania zewnetrznego kontrolera w postaci klawiatury? jesli tak to jak nazywa sie taki program i czy mozna dostac go na licencji freeware?
Bardzo proszę o odpowiedź, z gory thx za pomoc.
___________
\"Jeśli nie jutro, to kiedy podbijemy świat.?\"
... i tego się trzymaj :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wirtualny kontroler MIDI? 2008/08/21 22:00 #1397

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego. Klawiatura komputerowa to klawiatura komputerowa i nie może służyć jako kontroler MIDI. Większość klawiszy powoduje określone działanie w komputerze. We Fruity'm można grać na klawiaturze, ale nie na wszystkich guzikach. Zaznaczasz instrument, na którym chcesz "grać" i naciskasz klawisze (nie pamiętam rozstawienia, ale cyfry od 1 do 0 i większość liter oraz znaki ,./;'[] ) MIDI to MIDI więc żeby móc grać tak jakbyś chciał potrzebny jest kontroler. Za niewielkie pieniądze możesz kupić zwykły keyboard z obsługą MIDI. Będziesz miał prawie to samo (bez gałek i pokręteł) co kontroler za wiele mniejsze pieniądze. Chociaż z tego co pamiętam jest jakaś firma, która za 300 zł produkuje 49 klawiszowe kontrolery...MidiTech chyba. CME M-Key oraz M-Audio Keyrigger też są bardzo tanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wirtualny kontroler MIDI? 2008/08/21 22:05 #1399

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Znalazłem w sieci program, który nazywa się Virtual MIDI Controller. Można go znaleść tutaj .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wirtualny kontroler MIDI? 2008/08/21 22:11 #1401

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Hehehehe dobreee, dobre! :D Ciekawe, ale chyba z kontrolowaniem VST to będzie ciężko bo z tego co widzę to ten kontroler pozwala grać na...no na zwykłym MIDI =) Zaraz coś pokombinuję =)

EDIT:

Dobra nie widzę sensu w tym w ogóle. Kontrola identyczna jak we frutku. Nawet te same klawisze nie chcą działać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena