Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Vocoder. Problem. 2011/10/24 17:11 #14112

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć wam!
Mam drobne pytanko. Zacząłem się troszkę bawić wokalem w związku z tym drobne pytanko.


Wszystko proste. :) Ale jak przekształcać, modulować nagrany głos ale już wcześniej? Tzn. Wrzucam gotowy wokal na 1 kanał, na 2 wrzucam wokal, na 3 3x osc (tak się domyślam) i co dalej? Zaznaczam co trzeba w mixerze... I dalej właściwie nie wiem co. :P W każdym bądź razie tak jak na filmiku się tego zrobić nie da. :D
Oświecicie mnie? :D

Jeszcze jedno pytanko. Mam problem z mikrofonem w FL. ;/ Ni jak nie mogę go skonfigurować. Robiłem oczyszczanie kompa, załączyłem kombo :P I praktycznie wszystko sie rozregulowało. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vocoder. Problem. 2011/10/24 21:16 #14114

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
O kurde, padłem. Na filmiku masz wyjaśnione krok po kroku, a Ty jakieś 3 kanały wymyślasz ;). Jakim cudem chcesz walnąć wokal na 1, wokal na 2 a na trzecim modulator jak masz tylko dwa kanały (lewy i prawy), bo wokoder jest monofoniczny i w ogóle po co taka koncepcja?

Wokoder moduluje jeden sygnał drugim sygnałem. Najczęściej wokal jako źródło (pierwszy kanał) i brzmienie syntezatora jako modulator (drugi kanał). Przekierowujesz jako L i R no i równocześnie odgrywasz oba kanały.

A co do mikrofonu nie napisałeś nic jaki to mikrofon i jak go podłączyłeś, na 99% to wina złego podłączenia i ustawienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vocoder. Problem. 2011/10/26 17:53 #14131

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co Ty wygadujesz? Czytasz chociarz czy tylko 2 pierwsze zdania?
Chodzi o to, że Masz Insert (no te kanały choć tutaj to inaczej sie nazywa ale w polskich fimikach często na to tak mówią ) 1 2 3 dajesz jak na filmiku 1 wokal tzn swój głos z mikrofonu. 2 3x.osc i jakiś tam dźwięk, 3 vocoder. Koleś jak gada to mu zmienia głos. WIDAĆ.
Ale mi chodzi o to jak zrobić coś takiego z nagranym już dźwiękiem. Tzn na filmiku facet gada i mu zmienia ten głos "na żywo"
Jak zrobić tak by dźwięk wokala nagranego dajmy na to X czasu temu przekształcić podobnie. Próbowałem tak samo jak koleś na filmiku jednak coś nie wychodzi. Niby działa a nie działa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotor.

Odp: Vocoder. Problem. 2011/10/26 20:13 #14133

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Czytam całą wypowiedź, zobacz sam, napisałeś, że na 1 wrzucasz wokal a na drugi wokal :). Być może pomyłka, ale skąd mam wiedzieć, że faktycznie tak nie uważasz i ten drugi wokal to vocoder miałeś na myśli? Czytam to co pisze, nie w myślach :).

Co do problemu - sposób dalej ten sam. Jeżeli masz Kanałna wokal, kanał na syntezator i oba idą na kanał vocoder to zamiast przypisywać źródło nagrywania w kanale wokal wrzucasz po prostu do projektu nagrany klip audio i przypisujesz mu numer tego kanału wokal :). Wszystko dalej to samo, wystarczy wysłać "coś" na odpowiedni kanał. W obu mogą być klipy audio czy midi które operuje instrumentami.

Ustawiasz wtedy klip z wokalem na playliście i w tym samym miejscu nagrywasz jakąś partię syntezatora który jest podłączony z tym vocoderem. Generalnie proste ale jakby coś to mogę screena zrobić z opisem, ale myślę, że sobie poradzisz :). Tak jak pisałem, wszystko to samo tylko zamiast przypisywać wejście w kanale na wokal to przypisujesz tam audio klipa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Vocoder. Problem. 2011/10/30 10:37 #14158

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
no kurcze Ci powiem, że to zagmatwane troche... Się pogubiłem. Za moment będę z tym walczył.
Ale jeśli znajdziesz czas to opis i screeny byłt by mile widziane. Zawsze może się to przydać innym.
Biorę się do roboty. Dzięki. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vocoder. Problem. 2011/10/30 12:12 #14160

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nagrywa instrumental do wokalu. ALe mi chodzi o to by go zniekształcał dźwięk z syntezatora. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vocoder. Problem. 2011/10/31 16:53 #14172

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jest. :D udało się połowicznie. Nie mogę tylko pozbyć się dzwięku syntezatora. Głos jest zniekształcony acz kolwiek słychać gdy naciskam klawisz na klawiaturze. Jak to wyregulować. Na filmiku wyżej głos jest zmieniony ale czysty. Mi to nie wychodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vocoder. Problem. 2011/10/31 17:17 #14173

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No jest tam mikser przecież. Mod to źródło modulacji czyli w tym przypadku głos, CAR to carrier czyli syntezator a WET to głośność całego sygnału po obróbce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena