Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

drums d&b dubstep break 2011/10/28 20:37 #14147

  • factoryofsound
  • factoryofsound Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak w temacie potrzebuje jakieś darmowe wtyczki perkusyjne w klimatach d&b, dubstep, break. Co polecacie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: drums d&b dubstep break 2011/11/01 08:54 #14182

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, poniżej kilka banków brzmień dla konkretnych wtyczek zaprogramowanych na potrzeby poszukiwanych przez Ciebie typowych barw d&B oraz dubstep break

Bank brzmień Dubstep DnB dla wtyczki Roba Papena Predator


Kolekcja brzmień Xenos Dubstep and Dnb: All-In-One dla wtyczki Predator
{audio}xenossoundworks.com/resources/Xenos+Dubs...l.+3+Demo.mp3{/audio}

Kolekcja brzmień Xenos Damnation Dubstep and DnB dla wtyczki Massive/b]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: drums d&b dubstep break 2011/11/01 15:34 #14184

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pytanie tutaj było raczej o wtyczki perkusyjne. Odpowiem, że takich właściwie nie ma. Są samplery perkusyjne i niektóre są dostarczane z pokaźną kolekcją brzmień jednak w większości są to akustyczne nagrania. Jeżeli potrzebujesz czegoś specjalistycznego to zakup odpowiednie paczki brzmień (nie loopy, tylko sample, one shot itd.) w takich firmach jak np. Loop Masters. Licencje to royalty free czyli po zakupie masz licencje na dowolne korzystanie z wyłączeniem kopiowania i udostępniania w pierwotnej formie jednak oczywistym jest, że próbki i tak lepiej zmodyfikować aby nie używać tych samych próbek co inni. Chodzi tutaj o dowolne używanie we własnych produkcjach bez kopiowania oryginalnych plików.

Innym ciekawym źródłem są sample z czasopisma Estrada i Studio które są licencjonowane z brytyjskiego czasopisma Computer Music. Nazbierało mi się tego trochę, nigdy nawet nie słuchałem co to jest bo nie mogłem znaleźć wyraźnej licencji na komercyjne wykorzystanie, a na co komu sample z których może sobie tworzyć do szuflady i blokować swoją twórczość, jednak jak się okazało parę dni temu sample mogą być wykorzystane prywatnie jak i komercyjnie :). Dla pewności napisałem do redakcji aby potwierdzić tą informację, czekam na odpowiedź (weekend i święto). W międzyczasie poprzeglądałem ten zbiór i znalazłem masę perełek. Czasami są to słabe nagrania, ale w większości można znaleźć dużo wysokiej jakości próbek, np. w najnowszym numerze gdzie próbki stworzył Stonebridge. Generalnie nie mój styl, ale po chwili zabawy stworzyłem kilka naprawdę profesjonalnie brzmiących sekwencji klubowych :).

Najlepszym źródłem jednak są własne nagrania, czy ktoś to lubi czy nie ;). Każdy w domu ma pełno rzeczy które wydają dźwięki i z powodzeniem można je użyć jako perkusjonalia albo dodatkowe warstwy na stopę czy werbel aby doprawić brzmienie. Grzechotki, metale, puszki, nawet zapałki :). Trzeba tylko mieć to czym nagrać i mam tu na myśli dobry rekorder albo mikrofon pojemnościowy podpięty do interfejsu. Dynamikiem na jacka wiele się nie zdziała, właściwie to nic, wiem bo nagrywałem tak chwilę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: drums d&b dubstep break 2011/11/01 19:18 #14185

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Pytanie tutaj było raczej o wtyczki perkusyjne.


Słusznie N.E.X - moje niedopatrzenie a właściwie niedoczytanie: Factoryofsound - może jednak pośród powyższych barw znajdują się również syntetyczne brzmienia perkusyjne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: drums d&b dubstep break 2011/11/06 19:48 #14239

  • factoryofsound
  • factoryofsound Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 0
a co możecie jeszcze polecić z dobrych vsti do tworzenia barw d&B oraz dubstep, break (automaty perkusyjne, syntezatory itp) ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: drums d&b dubstep break 2011/11/06 20:33 #14240

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zainwestuj w NI Massive i wykręcisz za pomocą tego wszystko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena