Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Opóźnienia w zmodulowanym Wobble bass (Harmless VST) 2011/12/12 15:34 #14626

  • Jan Grajek
  • Jan Grajek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Trudnię się nad projekcją d&b z mocno zmodulowanym wobble bassem za pomocą phasera i LFO. Moim problemem jest to, że gdy już ustawię automation clip na playliście, wobble jest ok i wszystko ładnie się na siebie nakłada. Jednak kiedy kompresuję plik do mp3, jeden pattern działa ok, zaś na następnym (z tym samym lub zmienionym automation clipem LFO) słychać wyraźne opóźnienia w brzmieniu basu, przez co cały utwór traci rytm. Używam wtyczki Harmless. Załączam próbkę tego kawałku, proszę o udzielenie mi rady odnośnie tego problemu :)

Plik załącznika:

Nazwa pliku: NOWY.mp3
Wielkość pliku:2,086 KB
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opóźnienia w zmodulowanym Wobble bass (Harmless VST) 2011/12/12 22:00 #14632

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Traci rytm bo pierwsze wooble jest dłuższy od pozostałych i się spóźnia cały wers. Odsłuchując projekt rób to kilka taktów przed automation clipem, nie na jego początku bo wtedy obwiednia się psuje, tak już ma ten program.

Druga rzecz to synchronizacja LFO z tempem, jeżeli jej nie ma to ją ustaw. Modyfikuj nie filtr a zsynchronizowaną prędkość LFO, np. 1/4, potem 1/8 i znowu 1/4 itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Opóźnienia w zmodulowanym Wobble bass (Harmless VST) 2011/12/20 21:30 #14699

  • Jan Grajek
  • Jan Grajek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za cenne rady, jednak wystarczyło przesunąć swing na patternie i teraz śmiga ładnie :) Jednak czy mógłbyś przybliżyć mi nieco proces synchronizacji LFO z tępem? Chodzi o wyszukanie w zakładce auto. clipu, gdzie znajduje się "fit to tempo"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena