Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z dBlue GLITCH - próbka utworu 2011/12/22 15:10 #14706

  • k35
  • k35 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pewien problem z tą wtyczką - w utworze słychać takie "pykanie" kiedy ona chodzi, zazwyczaj w momentach kiedy zmienia efekt. To jest takie pyknięcie jakby włączyć w FL jakąś wtyczkę w trakcie grania partii do której się odnosi. Czy to jest normalne w tej wtyczce Glitch, czy jakoś da się tego uniknąć?

Dam Wam przykład. To kawałek nad którym pracuje i w którym mi to trochę przeszkadza ->


wtyczka wchodzi na dłużej w 4:11 - na plumkanie, a potem w 4:30 na linię basową - tu już słychać dość mocno

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z dBlue GLITCH - próbka utworu 2011/12/22 20:41 #14709

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie spotkałem się nigdy z takim problemem w tej wtyczce, tak pod FL Studio jak i pod REAPER. Niestety nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Te błędy pojawiają się losowo czy zawsze w tym samym momencie? Z jakiś konkretnie efektów korzystałeś? Być może są nieodpowiednio ustawione co właśnie powoduje nagłe zmiany sygnału i te trzaski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z dBlue GLITCH - próbka utworu 2011/12/22 20:55 #14710

  • k35
  • k35 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie jest to wina efektów, bo wszystko wyłączyłem i dalej tak jest tu daję próbkę (jednocześnie usuwam cały utwór z soundcloud bo niepotrzebny):


Załącznik ambient_bug.mp3 nie został znaleziony



Próbowałem też zmiany sterowników czy latencji, nic nie przynosi skutku.
A te błędy chyba w tym samym momencie, ciężko stwierdzić
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez k35.

Odp: Problem z dBlue GLITCH - próbka utworu 2011/12/22 23:17 #14713

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Takie coś jest spowodowane nagłym pojawieniem się sygnału zaczynającego się w innym miejscu niż poprzedni się skończył. Robią się właśnie takie trzaski jakie możesz usłyszeć. Takie mieszanie innymi samplami niż perkusyjnymi, które mają mocne transjenty i tego praktycznie nie słychać, może powodować takie artefakty. Ja na to zawsze uważałem i nie mieszałem wszystkiego dlatego nie doświadczyłem takie problemu.

W górnym panelu Glitcha znajdziesz opcję De-Click. Spróbuj pokręcić tym parametrem, prawdopodobnie odpowiada ona za wygładzanie takich artefaktów. Według opisu niskie wartości wyostrzają transjenty co jest dobre do perkusyjnych dźwięków, a wysokie wartości je "zaokrąglają". Myślę, że powinno pomóc.

Wrzucaj też instancję Glitcha na odpowiednie ścieżki, nie na całość. Nie mieszaj krótkich dźwięków jak perkusja z długimi padami i innymi podobnymi, do każdego ustaw osobną instancję na grupę instrumentów i odpowiednio ustaw parametry.
Za tę wiadomość podziękował(a): k35

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z dBlue GLITCH - próbka utworu 2011/12/23 00:18 #14715

  • k35
  • k35 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź, jutro się tym pobawię.
A Glitcha oczywiście nie wrzucam na całość, tylko na pojedyncze ścieżki, ale chciałem uzyskać mały chaos nie w linii perkusyjnej, której w kawałku nie mam, tylko w innych dźwiękach, coś na podobieństwo Coil. Z tym, że te pyknięcia mi przeszkadzają, a wiem z osłuchanej twórczości innych artystów, że da się osiągnąć takie efekty bez tego typu skaz :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena