Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Moja nowa wtyczka VST VoiceToMidi, sprawdźcie! 2012/02/20 20:09 #15307

  • sikor
  • sikor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich.
Ostatnio rzadko tu zaglądam... praca, uczelnia, nauka... nawet nie mam czasu na stworzenie jakiegoś kawałka.
Ale zrobiłem za to małą eksperymentalną wtyczkę VST, którą chciałbym zaprezentować :)

Nazwałem ją VoiceToMidi i jak sama nazwa wskazuje zamienia głos na... klawisze MIDI.

Przepuszczony przez nią wokal zamieniany jest na odpowiednią sekwencję klawiszy, która można wysłać przez Wrapper (przypisując odpowiedni port) i odebrać w dowolnym instrumencie (również we wrapperze ustawiając ten sam port MIDI)
Dzięki temu możemy "mówić" dowolnym dźwiękiem, instrumentem.

Inspirowałem się tym filmikiem (pokazywali to nawet niedawno w Teleekspresie) i postanowiłem zrobić to samo tylko w VST

Wizualnie wtyczka prezentuje się następująco:


Posiada dwa tryby pracy:
  • Multi Keys
  • Base Freq
Pierwszy tryb naciska wszystkie klawisze, których poziomy są ponad czerwoną kreską (poziomem czułości regulowanym pokrętłem Sensitivity).


Drugi tryb Base Freq naciska tylko jeden klawisz, którego moduł częstotliwości ma najwyższy poziom.


Pokrętło Dynamics pozwala na lepsze dopasowanie dynamiki klawiszy.
Jeśli jest podkręcone na maxa to każdy klawisz po przekroczeniu czerwonej kreski będzie grany z maksymalną głośnością.
Jeśli będzie ustawione na minimum to te dźwięki które będą dużo wyżej nad progiem czułości zostaną zagrane głośniej a te najbliżej kreski będą grane najciszej.

Wtyczkę napisałem w C# w Visual Studio używając wrappera VST.NET dzięki czemu w łatwy sposób mogłem stworzyć całkiem efektywny interfejs graficzny.
Minusem tego rozwiązania jest to że każdy kto chce ją wypróbować musi mieć na komputerze zainstalowany .NET Framework w wersji minimum 4.0 (czyli na tą chwile najnowszą).
Dodatkowym kłopotem oprócz wgrania 2 plików do katalogu VstPlugins jest przekopiowanie dwóch kolejnych plików .dll do głównego folderu FL Studio. Jest to tymczasowy problem ale jak na razie nie miałem czasu na zrobienie tego w bardziej elegancki sposób (jeszcze nie potrafię :) )
Jeśli ktoś będzie zainteresowany przetestowaniem tego efektu to umieszczę tu link do ściągnięcia :)

Pozdrawiam,
Tomek (Design-S)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sikor.

Odp: Moja nowa wtyczka VST VoiceToMidi, sprawdźcie! 2012/02/21 18:00 #15328

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Czekam na działającą wersje :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena