Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odtwarzacz plików MIDI w jakości mp3 2012/06/10 14:20 #16322

  • wokulski
  • wokulski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Poszukuje prostego rozwiazania odtwarzania mida jako mp3 dźwiekami profesjonalnych keybordów., lub do tego zb liżonymi.Mam dwie możliwości -moduł brzmieniowy lub coś z vst . W ogromie propozycji zmuszony jestem zdac się na Waszą fachowośc. Wstępnie mida potrafie dostosowac do wlasnych potrzeb .Pozostaje odwtorzenie,gdyż w moim przypadku zakup dobrego keyborda nie wchodzi w gre .

Wypada przynajmniej pochwalic się,że po wielu poszukiwaniach trafiłem chyba na własciwą strone.
Emeryt i wraz z muzykalnymi wokalowo kolegami nie tylko dla emerytek działamy. Nie chcemy byc w ogonie ,dlatego poszukuje wciąż dobrych rozwiązań. Z mp3 kami jakoś sobie radzimy ( nie do końca)problem z midami, więc to moje poszukiwanie brzmienia (korg roland yamaha).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wokulski. Powód: traśc

Odtwarzacz plików MIDI w jakości mp3 2012/06/10 16:43 #16330

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chodzi o darmowe rozwiązania np. programowe czy jest przeznaczony jakiś budżet na zakup sprzętu? Czym jest odtwarzane teraz i w jakim celu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Odtwarzacz plików MIDI w jakości mp3 2012/06/10 16:56 #16332

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Osobiście znam jeden taki program (komercyjny), który do odtwarzania plików MID wykorzystuje profesjonalne sample. Jego nazwa to Bandstand firmy Native Instruments.
Najlepszym przykładem demonstrującym możliwości aplikacji Bandstand, która dostępna jest w wersji VST jak również standalone (czyli aplikacji działającej niezależnie od programu typu host) jest poniższy film:



Swój potencjał aplikacja Bandstand zawdzięcza nie tylko prostocie, znakomitym próbkom, które wykraczają poza typowe brzmienia modułu General MIDI, ale również wbudowanej sekcji efektów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowicjusz w dodatku zielony 2012/06/10 17:28 #16333

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Można na kilka sposobów.
Pierwszy: dobry program oferujący zestaw brzmień GM i podkładać ręcznie każdą ścieżkę. Np SampleTank 2.5 , można pobrać wersję Free i zobaczyć co potrafi, moim zdaniem to rozsądna propozycja i instrumenty w SampleTank powinny wystarczyć na Twoje potrzeby. Oczywiście jest wiele innych instrumentów VST czy zastawów sampli oferujących takie i lepsze brzmienia. Jest w czym wybierać: NI Komplete , QL Goliath , Halion itp itd

Drugi: można korzystać z tego co ma FL wbudowane czy tez ewentualnie dokupić troszkę sampli do DirectWave




Obydwie propozycje są o tyle ciekawe, że są to programy oferujące multitibral , dzięki czemu z jednej instancji możemy od razu 16 kanałów MIDI obsłużyć.

Trzeci: zewnętrzny moduł brzmieniowy np. Ketron SD2 lub Yamaha Motif ES lub wyżej (raczej nic poniżej tysiąca się nie nada). Tu można działać ja na wspomnianym keyboardzie, ale przy pomocy jakiegoś programu DAW.

Czwarty: załadować jakiś bank Sound Fonts .sf2 (jeśli masz kartę SoundBlater do jej pamięci) i potem korzystać z tego zestawy brzmień w programie DAW w odtwarzaczu plików SF, np TEN zestaw.
Można więc działać na wiele sposobów ;) Można w reszcie wysłać plik .mid do znajomego z dobrym instrumentem, niech zgra do .mp3 ,odeśle i po kłopocie :D
Pozdrawiam.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odtwarzacz plików MIDI w jakości mp3 2012/06/10 17:53 #16336

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tylko Directwave jak i większość tych programów jest dosyć skomplikowana - tutaj chodzi raczej o gotowy odtwarzacz w postaci modułu brzmieniowego (bo po co przepłacać za cały instrument) lub wtyczka która odtworzy MIDI zgodnie ze specyfikacją bez żadnego dłubania w przyporządkowanie danych brzmień za każdym razem i podmiana ich w sekwencerze. Sampletank ma mało brzmień i w darmowej wersji na pewno nie pokrywa się z GM.

Bandstand wygląda ciekawie :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odtwarzacz plików MIDI w jakości mp3 2012/06/10 19:32 #16345

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Wiesz co zasugerowałem się zdaniem: Wstępnie mida potrafię dostosować do własnych potrzeb , może niepotrzebnie ;)
Wiem, że takie podkładki są niełatwe, ale się da, heh ;) SampleTank, oczywiście do pracy tylko pełna wersja.
Ale Bandstand - kilka ładnych lat temu (chyba w 2005) jak się pojawił przetestowałem i zapomniałem. Tak to może być to ;-)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odtwarzacz plików MIDI w jakości mp3 2014/02/12 16:24 #21935

  • pawelfest
  • pawelfest Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy mógłbyś mi pomóc i powiedzieć jak wczytać w programie sample tank 2.5 plik midi lub każdą ścieżkę pliku ???

Chciałbym edytować gotowe pliki midi (utwory covery) wstawiając w nich brzmienie sampli.
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odtwarzacz plików MIDI w jakości mp3 2014/02/12 21:17 #21937

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

pawelfest napisał: Czy mógłbyś mi pomóc i powiedzieć jak wczytać w programie sample tank 2.5 plik midi lub każdą ścieżkę pliku ???

Chciałbym edytować gotowe pliki midi (utwory covery) wstawiając w nich brzmienie sampli.
pozdrawiam


Sample Tank jest wtyczką, działa więc pod programem nadrzędnym np Fl Studio, Samego pliku MID nie można wczytać do wtyczki.
Najprostszym rozwiązaniem będzie wczytanie pliku MIDI za pomocą polecenia:

File>Import> MIDI file. Plik ładujemy z domyślnymi ustawieniami wtyczki MIDI OUT, która zapinana jest na każdym kanale zaimportowanym do sekwencera krokowego.
Tak zaimportowany plik będzie grał podstawowymi brzmieniami MIDI.

W celu podmiany instrumentu na dowolny wystarczy skorzystać z opcji Replace, którą znajdziemy w menu kontekstowym, które pojawia się po kliknięciu prawego przycisku myszy na wybranym kanale w step sequencerze.

Opcja Replace pozwala zastąpić aktualny kanał dowolną interesującą nas wtyczką.
Może to być oczywiście Sample tank.

Każdy kanał można zastąpić dowolną wtyczką, bądź taką samą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena