Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/10/31 05:34 #17971

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zbliża się data ostatecznego zgłaszania aplikacji do konkursy KVR Developer Challenge (termin zgłoszeń upływa w dniu dzisiejszym),
Kilku deweloperów przekazało KVRaudio, informację o lekkim poślizgu, zatem tradycyjnie już Organizatora przedłuża okres ostateczny okres nadsyłania zgłoszeń do 5 listopada 2012. Dodatkowy czas pozwala na poczynienie dodatkowych szlifów oraz poprawek.

Organizator konkursu dziękuje wszystkim, którzy przekazali pieniążki na poczet nagrody (w chwili pisania tych słów w puli znajduje się 930 dolarów). Przypominamy, że w konkursie mamy również nagrody rzeczowe, których sponsorami są producenci związani ze światem muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/10/31 11:45 #17976

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ech, już się nie mogłem doczekać jutrzejszego dnia, a teraz takie coś, bo ktoś dał ciała. IMHO w takim przypadku zrobienie poślizgu jest mocno nie profesjonalne mając do dyspozycji tyle czasu ile było, na pewno 5 dni nic nie zmieni, chyba, że ktoś zabiera się za pracę tydzień przed to zyska prawie 2x więcej. Dla przykładu Bootsy jak widać miał wyliczone co do dnia i bez problemu wyrobił się z czasem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/11/06 16:23 #18056

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No i zaczęło się. Większość wtyczek nie powala wyglądem ale może nieźle sprawdzą się w akcji. Bootsy zaproponował nam exciter zbudowany w formie equalizera, brzmi świetnie :).

Zabieram się do testowania innych rzeczy, całość zapowiada się lepiej niż kiedykolwiek.

www.kvraudio.com/kvr-developer-challenge/2012/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/11/06 20:29 #18060

  • sikor
  • sikor Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 0
Proszę zagłosujcie na moją wtyczkę.
Hot Robot Vocoder

Wtyczka nazywa się Hot Robot Vocoder i jest to... vocoder.
Bardzo intuicyjny interfejs, pasma przesuwane myszką i rozszerzalne dowolnie. Nie ma czegoś takiego w żadnym innym wokoderze. Jedyny minus... trochę mało wydajna. Nie starczyło mi czasu na optymalizację kodu i trochę może zamulać na słabszych komputerach.

Zagłosujcie na rodzimą produkcję ;)

Pozdrawiam,
Tomek (Design-S)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/11/06 21:22 #18062

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wielkim plusem jest to że znowu będziemy mogli się delektować perełkami całkowicie za darmo, a wybór pośród darmowego oprogramowania będzie jeszcze większy i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/11/07 00:51 #18066

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Testuje wtyczki już od kilku godzin, sprawdziłem już niemal wszystko i pozwolę sobie skomentować niektóre rzeczy warte uwagi :).

Philteroid - Świetna wtyczka posiadająca dwa filtry sterowane automatycznie albo za pomocą komunikatów MIDI. Była tutaj kiedyś na naszym forum dyskusja na temat zewnętrznych filtrów takich jak w syntezatorze, tutaj ta wtyczka tak tez może działać. Brzmi niesamowicie. Napotkałem jednak problem który uniemożliwia korzystanie mi z tej wtyczki. Podczas resetowania ustawień przyciskiem Initialize albo wybrania pustego presetu, wtyczka zawiesza się, następuje zapętlający się hałas. Mam nadzieję, że zostanie to szybko naprawione.

ThrillseekerXTC - Na to czekałem najbardziej i warto było. Połączenie equalizera z trybem saturacji jaki ostatnio Bootsy opracował. Nie sprawdzałem jej jeszcze w konkretnych warunkach, ale na prostych pętlach brzmi świetnie, ładnie ociepla brzmienie żeby nie było takie suche i cyfrowe.

Proximity - Z początku ciężko było mi zrozumieć co ta wtyczka tak naprawdę robi ponieważ jest mocno subtelna w brzmieniu, po przeczytaniu instrukcji okazało się, że to genialne narzędzie do specyficznych poprawek. Wtyczka pozwala manipulować odległością materiału audio. Inaczej mówiąc, symuluje odległość dźwięku od mikrofonu poprzez odpowiednie tłumienie wysokich częstotliwości, lekkie opóźnienia i odbicia. Nie wprowadza żadnego chaosu, po prostu delikatnie poprawia materiał na bardziej subtelny. Jeżeli coś zostało nagrane blisko, bardzo ostro, to potrafi to całkiem skutecznie złagodzić, a nie tylko przyciszyć. Trzeba pokombinować, ale warto bo każdemu może się przydać do innych celów.

Kamioooka - Darmowy syntezator modularny! Praca podobna do tej w ACE od U-HE, tyle że tutaj można dowolne montować moduły i je ze sobą łączyć. Brzmienie całkiem niezłe, u mnie na pewno sprawdzi się do różnych wymyślnych brzmień opartych na szumach i efektów. Interfejs jest bardzo ładnie animowany, sprawia to tylko, że jeszcze lepiej się z wtyczką pracuje. Jest bardzo tolerancyjna dla CPU, przy najbardziej skomplikowanych presetach zjada tylko trochę zasobów. Wtyczka jest autorstwa pewnego Japończyka który stworzył darmowy efekt Autotune, widać, że postępy zrobił ogromne w programowaniu wtyczek :).

Transient - Kompresor działający w prosty sposób przypominający obwiednie. Dzięki temu można bardzo łatwo zmienić długość i atak materiału audio, efekty naprawdę zadowalające.

PTEq-1a - Kolejny equalizer i saturator w jednym, jednak inny w budowie. Brzmi nieźle, raczej do koloryzacji i ogólnych poprawek niż precyzyjnej obróbki EQ.

Space360 - Efekt pogłosu w którym można ustawić źródło z jakiego dochodzi dźwięk, miejsce słuchacza i wielkość pomieszczenia. Ciekawa koncepcja, może się przydać :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/11/07 21:02 #18074

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zwycięzca zgarnie: 1217 dolarów:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KVR Audio Developer Challenge 2012 2012/11/21 18:12 #18276

  • mike_control
  • mike_control Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Tomek (Design-S) - głos oddany :)
pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mike_control.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena