Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Arp oraz pad/smyczki 2012/08/23 10:43 #17049

  • mitix90
  • mitix90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, poszukuje wtyczki/-ek na których mógłbym uzyskać takie dźwięki jak na poniższym filmiku

Mam na myśli 1:00 (pady /smyczki ?)oraz od ok 1:46 (arp)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mitix90.

Odp: Arp oraz pad/smyczki 2012/08/23 11:46 #17050

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witaj.
Tutaj wygląda raczej na to,że wykonawca korzysta z gotowych pętli,które wcześniej sobie przygotował(np. powycinał z jakiś utworów i poddał edycji)a potem odpala jeden po drugim.Brzmienia smyczków można uzyskać z różnych źródeł(najlepiej mieć biblioteki multisampli,brzmią wirygodniej niż emulacje na VSTi,np. z samplera Native kontakt,lub z dostarczanych w prasie branżowej darmowych próbek na płytach DVD np. w Estrada i Studio.O ile pamiętam chyba w fl też są jakieś sampelki smyków;)Arpegio jest proste zagrasz samemu,barwę znajdziesz podobną w presetach darmowych wtyczek,albo samemu sobie wykręcisz.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arp oraz pad/smyczki 2012/08/23 13:41 #17055

  • mitix90
  • mitix90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zdaje sobie sprawę że jest to mashup (połączenie wielu utworów w 1 spójny) tylko mi chodziło o takie sztuczne smyczki jak tam bo korzystam z pewnego banku prawdziwych smyczków. Arp jak powiedziałeś popróbuje sam ukręcić na Sytrusie lub czymś podobnym wraz z efektami. Jak ktoś ma jeszcze inne propozycje chętnie poczytam. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arp oraz pad/smyczki 2012/08/23 13:44 #17056

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Więc tak - zrobisz to na każdym syntezatorze, nie potrzebujesz żadnej specjalnej wtyczki. Pad to zwykły saw pewnie a jakimś square, odpowiednie proporcje, obwiednia, może jakieś dodatkowe efekty i bajery z lekkim FM.

Madeon współpracuje z Image Line i bardzo często korzysta z wtyczek Harmless i teraz Harmor. Zacznij poszukiwania od tego, poczytaj tutoriale, IL zamieszcza filmy instruktażowe na YouTube. Zrobisz tam wszystkie dźwięki takie jakie i on robi w swoich remiksach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arp oraz pad/smyczki 2012/08/23 14:03 #17057

  • mitix90
  • mitix90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wiedziałem że Madeon korzysta z FL'a lecz nie wiedziałem z jakich wtyczek. Jeszcze tak na boku ktoś wie jakiej paczki sampli używa to tych snare'ów i tych kick'ów (nie jestem pewien czy to są na pewno kicki).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arp oraz pad/smyczki 2012/08/23 14:54 #17061

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie mam pojęcia co to za sample, podobne znajdziesz na pewno w internecie, za darmo oczywiście. Warto przejrzeć także wydania Estrady i Studio jeżeli takie posiadasz. Od kilku lat zamieszczają co miesiąc te same sample co są w Computer Music z licencją na komercyjne wykorzystanie, a same sample brzmią naprawdę porządnie. Po prostu tak jakby wyjęte od loopmasters czy innych katalogów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena