Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

pocketBlakus - Emotional Cello Freebie - Polecam 2012/10/12 08:34 #17724

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Znalazłem nie lada gratkę dla wszystkich zainteresowanych komponowaniem muzyki symfonicznej na komputerze. Jest to całkowicie darmowa emulacja wiolonczeli solo, stworzona przez Blakusa (usera forum v.i. control, również ze świetnym kanałem na youtubie) przede wszystkim do wolnego, ekspresyjnego grania. Posiada dwa tryby: legato oraz poly..... Sądzę, że nie ma co opisywać. Wystarczy posłuchać dema i kliknąć w linka poniżej, aby przekonać się jak to cudo brzmi i jak znakomite opinie zbiera od użytkowników wspomnianego forum, gdzie swoją drogą roi się od profesjonalnych kompozytorów.

Przykład jak blakus pocket cello sprawdza się w kontekście całej orkiestry (którą stanowią oczywiście inne sample z najwyższej półki):


No i tutaj pełen opis z przykładami i linkami do pobrania:
vi-control.net/forum/viewtopic.php?t=276...64e4347238c2eb0b79a5
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL, N.E.X.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: pocketBlakus - Emotional Cello Freebie - Polecam 2012/10/12 09:22 #17726

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Świetne, dzięki za informację! Sprawdzę to w najbliższym wolnym czasie.

Szkoda tylko, że jest na Kontakt, posiadam tylko wersję darmową Player. Taka mała ciekawostka - support odpisał mi, że bez problemu można wykorzystywać komercyjne i darmowe biblioteki brzmień w trybie DEMO Kontakt Player także do celów komercyjnych. Licencja dotyczy samej biblioteki i jeżeli mamy na nią papiery (albo jest darmowa, wiadomo) to nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać także komercyjnie w trybie DEMO. Jeżeli nie przeszkadza nam to ograniczenie 30 minut oczywiście.

Cytując fragment: "In this case the EULA (end user license agreement) of the library´s manufacturer is relevant, please contact them directly."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: pocketBlakus - Emotional Cello Freebie - Polecam 2012/10/12 11:27 #17729

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Przydatna informacja z tym że z darmowego kontakta można używać komercyjnie. Mam takie pytanko a jak wygląda sytuacja z demo FL studio (czy tylko do celów prywatnych)?
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: pocketBlakus - Emotional Cello Freebie - Polecam 2012/10/12 13:59 #17734

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie mam pojęcia, trzeba by zapytać IL o to, każdy pewnie inaczej ma. Chociaż tutaj jest trochę inaczej, bo Kontakt Player nawet po załadowaniu czegoś w demo dalej jest Kontakt Player i nie zmienia się w pełną wersję Kontaktu, nie można edytować brzmień itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena