Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/21 15:09 #18268

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich ! :)

Ostatnio zainteresowałem się wtyczką wymienioną w temacie. Zawsze chciałem wykręcić perkusję na jednej wtyczce. Zanim odkryłem w niej kilka podstawowych funkcji, nasunęło mi się kilka pytań jak i problemów, z którymi chciałbym się z Wami podzielić. :)

Do tej pory perkusję wykręcałem na kilku wtyczkach: Drumpad, drum synth live, fruit kick. W drum synth live zawsze miałem do wyboru w zakładce WAVE snare, kick, hihat, crash, ride itp. co pomagało wykręcić mi określony instrument. I tu pojawia się mój problem, gdyż tego w Drumaxxie znaleźć nie mogę. Próbowałem wykręcić hihat, nawet wzorowałem się na presetach i ustawiałem tak samo wszystko, ale i tak zamiast hihatu wychodził kick/drum.

Mam jeszcze kilka pytań.
Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o produkcję muzyki, ale zawsze staram się nie iść na łatwiznę i wszystko mieć " po swojemu ". I tu nasuwają mi się dwa pytania:
- czy Drumaxx może zastąpić Fruit Kick? Zauważyłem że drum a kick to są inne intrumenty, dlatego pytam czy na Drumaxxie wykręce też kick;
- czy Drumaxxem wykręce wszystkie instrumenty perkusyjne?

Z góry dzięki za pomoc :) Jak nasunie mi się więcej pytań ( a myślę że tak będzie ), to będę pytał :)
Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/21 16:09 #18271

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, jak masz te pady od 1-8 to nad nimi masz ... i obok pisze C0. Klikasz na C0 wybierasz z listy dźwięk i już go modulujesz.
1 Teoretycznie powinieneś mieć możliwość ale przeważnie korzystam z sampli, a drum to dosłownie tłumacząc bęben , a kick to jest stopa jak zapewne zauważyłeś
2 Znaczy przez wszystkie to masz na myśli wszystkie czy "podstawowe" ponieważ instrumentów perkusyjnych jest naprawdę dużo :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/21 16:35 #18272

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35

hiphop14 napisał: - czy Drumaxx może zastąpić Fruit Kick? Zauważyłem że drum a kick to są inne intrumenty, dlatego pytam czy na Drumaxxie wykręce też kick;
- czy Drumaxxem wykręce wszystkie instrumenty perkusyjne?


Zasadniczo TAK, odpowiadając na obydwa pytania. To zaawansowany sonicznie i dość prosty w obsłudze instrument. Jednak fakt, że zadajesz tego typu pytania, sugeruje, ze warto poszerzyć wiedzę na temat terminologii (nie zaniedbujmy nauki angielskiego!), ale to zapewne z czasem.....

Nie zapominajmy również, że mamy obszerną instrukcję do FL Studio (podałem link z translatora) i sporo materiału video : video , polecam!
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/21 18:27 #18278

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To ja podpowiem tak ogólnie, że instrumentami które tworzą perkusję za pomocą syntezy generalnie da się zrobić dźwięki które będą właśnie tak brzmiały. W jednych gatunkach to jest na plus (elektronika) w innych nie (np. breakbeat).

Najlepsze efekty można uzyskać nagrywając własne rzeczy i czasami łącząc to z syntetycznymi próbkami. Sample powstają wtedy 100% oryginalnie i jednocześnie nabierają niesamowitej jakości. Obróbka potem mocną kompresją daje świetne rezultaty. Do tego polecam darmowy Rough Rider przeznaczony właśnie pod takie zadania.

Chodzi o to, że właśnie syntetyczne dźwięki nadają niski ton i dobrą podstawę do dźwięków perkusyjnych. Stopa i werbel będą niezastąpione. Jednak całe to "brzmienie" w górnym paśmie najlepiej oddają dźwięki nagrywane w świecie rzeczywistym. Dla przykładu syntetyczny werbel daje ton podstawowy i to niskie uderzenie a mokry ręcznik strzelony o stół daje to "mięcho" w górnym paśmie, z odpowiednią obróbką oczywiście. Do tego może jakiś szum, sprasowana kompresja i gotowe. Można eksportować i dołączyć do kolekcji :).

Przykłady:

- Nagranie kilkanaście klaśnięć dłońmi. Wycięcie fragmentów i nałożenie ich wszystkich na siebie w jeden dźwięk składający się z różnych podobnych przebiegów. Można dodać syntetyczny Clap. W efekcie powstaje coś co znajduje się w typowo klubowych paczkach sampli.

- Plastikowe lub papierowe pudełko wypełnione ryżem, powstaje grzechotka, shaker i tak dalej. Brzmienie zależy od inwencji i techniki używania takiej samoróbki.

- Wszelkie dźwięki otoczenia. Uderzenia w poduszkę, stół, strzelanie linijką, destrukcja owoców, uderzanie mokrym ręcznikiem w podłogę/ścianę, uderzanie w błoto z wody i mąki, łamanie gałązek, dźwięki maszyn, przybory kuchenne, garnki jako metalowe bębny do grania rękoma albo pałkami perkusyjnymi, drgania gumy nagrywane z bardzo bliska (soczysty basowy dźwięk), membrana naciągnięta na garnek, butelka, puszka aluminiowa napełniona wodą zmienia wysokość dźwięku.

I tak dalej. Wbrew pozorom wcale nie wychodza jakieś dziwne eksperymenty a często można tak uzyskać znane brzmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/22 16:46 #18294

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Ja ci powiem ze jeśli chcesz wtyczkę z kozackimi bębnami to polecam

O nazwie : SI-Drum Kit
Firmy : Cakewalk Studio instruments

Na prawdę jakościowo i brzmieniowo jest kozacka

Pozdrawiam
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14, bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/28 14:36 #18444

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
dzięki wszystkim, przyda sie : )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/29 13:06 #18458

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
jeszcze raz poruszę ten temat, co jeśli zmieniam w danym padzie instrument np z CO na acoustic snare, a i tak dalej słychać drum?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Drumaxx VST - kilka pytań 2012/11/29 13:37 #18459

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Niestety u mnie jest to samo. Nowa przeglądarka presetów nie działa, na starym systemie jak i na nowej instalacji, ciągle to samo - wybranie czegokolwiek nie powoduje żadnej zmiany. Dotyczy to nie tylko Drumpad, Drumaxx ale też np. Sakura i tak dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena