Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Korg PA 2x i Dynamix 2013/02/08 09:52 #19262

  • greegor
  • greegor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1
Pytanie do posiadaczy Korga PA 2x, 3x itd.

Wszyscy zapewne znają produkty Dynamix.
1. Co dostaję zakupując np LIVE Drums Loops, lub Universal Drums albo coś innego z tej strony? Czy przy Universal Drums są te same bicia i przejścia perkusyjne? Czy można je zastosować do styli itd?

2. Kolejne pytanie to takie czy one się same ładują z dysku twardego po włączeniu instrumentu? Czy brzmią dokładnie tak jak na filmikach? Chodzi mi nawet o rytm.
A tak na marginesie ponad 100 E za 3 style to chyba trochę przesada ... :(

3. Czy KORG MUSIKANT SOFTWARE USB KORG PA 800 / PA2X warto kupić i jakie dokładnie style się tam znajdują?

4. Czy po wymianie diod w MegaMusic długo one wytrzymują? Ile kosztuje taka wymiana jeśli instrument nie jest z polskiej dystrybucji?

5. Czy można jakoś inaczej niż sumą regulować głośnością wokalu?

Tyle tych pytań, bo noszę się z zamiarem kupna Pa2x. - szukam dobrej oferty.
Muzyka to sztuka, której percepcja odbywa się nie tylko za pomocą aparatu słuchu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Korg PA 2x i Dynamix 2013/02/08 17:09 #19269

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Odpowiadając na Twoje pytania:
1. nie znam odpowiedzi, ponieważ nigdy nie korzystałem
2. sample przechowywane są w pamięci PCM, zatem po włączeniu instrumentu są one dostępne, jednakże odłączenie instrumentu od sieci sprawia, że te trzeba na nowo wczytywać do pamięci. Problem ten rozwiązuje bateria montowana w modelu Korg pa3x
3. Również nie korzystałem z tego oprogramowania, jednakże style te są godne uwagi, a i cena takiego pena nie jest wygórowana (warto sprwadzić w Tommanie). Poza stylami (listy nie posiadam) znajdziesz tam również brzmienia, programy performance oraz wpisy songbook
4. Problem diod dotyczył pierwszych modeli Korga, firma zdecydowała się na wymianę bez ponoszenia kosztów przez użytkownika. To ile wytrzymują trudno powiedzieć, póki co - sama wymiana nie powinna Cię nic kosztować
5. Na pewno nie można regulować głośności wokalu z poziomu płyty czołowej (tę możliwość posiadają użytkownicy pa3x) - nie wiem jednak czy nie można dokonać regulacji z poziomu wyświetlacza korzystając w wirtualnej gałki

Mam nadzieję, że udało mi się choć po części rozwiać Twoje wątpliwości.
Powodzenia w realizacji zakupów i dobrej oferty

Diody były fabryczną wadą pierwszych serii, MegaMusic wymienia je za darmo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Korg PA 2x i Dynamix 2013/02/19 10:07 #19425

  • muzyk2006
  • muzyk2006 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jestem posiadaczem Korga Pa 800 ( to prawie Pa2X). Jelsi chodzi o sample z Dynamix Audio to są rewelacyjne. Opłaca się kupić gitary Les Paul Guitar, gitarę basową Musciman Bass oraz pakiet Dynamix Pop Pack. Instrument ożywa jak podłączysz te sample pod poszczególne ścieżki. Jelsi chodzi o perkusje to tez kupiłem (Nashville Drums Exp,Sonor Real Drums) ale mi nie podchodzą, bardziej wolę sample perkusji z Ketrona. Odłączenie instrumentu z sieci rzeczywiście powoduje usunięcie sampli ale tylko z pamięci RAM, wiec przy uruchomieniu instrumentu sample automatycznie załadują się z powrotem. Czas włączenia instrumentu z ładowaniem sampli jest troszeczkę dłuższy ( 10-15 s).
Jeśli chodzi o sterowanie głośnością wokalu to jest kilka sposobów. Masz suwaki specjalnie do tego przeznaczone. Jakby tego było mało możesz dowolny parametr dotyczący wokalu przypisać programowalnym suwakom oraz przyciskom

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Korg PA 2x i Dynamix 2013/02/19 10:23 #19426

  • greegor
  • greegor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1
Kupiłem tego korga :)
Od 3 dni użytkowania zdążyłem już go ogarnąć na tyle, by odpowiedzieć sobie na te pytania.
Spodziewałem się raczej tych bić perkusyjnych (styli) co na stronie Dynamixa niż samych barw.
Posiadam:
Sonor Real Drums, Nashville Drums, Dynamix Grand Piano, Musicman Bas, Percision Bas, Les Paul Guitar, Stereo Riff Guitar oraz kilka barw z Tyros4.
Fajne są te barwy a saksofonik z T4 oraz Musicman Bas, Percision Bas rozwaliły mnie totalnie - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Zobaczymy jak zabrzmi to wszystko na konkretnym nagłośnieniu.

Powiedz mi proszę co dostanę kupując Pop Pack? Czy są to tylko barwy?
Muzyka to sztuka, której percepcja odbywa się nie tylko za pomocą aparatu słuchu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez greegor.

Odp: Korg PA 2x i Dynamix 2013/02/19 12:18 #19428

  • muzyk2006
  • muzyk2006 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli chodzi pakiet Pop Pack to w skład niego wchodzi: Crunch Guitar, Grand Piano,Oil Drums, Precision Bass. Na pewno będziesz zadowolony z instrumentu. Na nagłośnieniu ma niesamowitą selektywność ale żeby poczuć moc to nagłośnienie musi być tez bardzo dobrej klasy. Jeśli chodzi o perkę to jak piasałem wcześniej ta z Dynamixa mnie jakoś nie powalił a w stosunku do używanych wcześniej sampli z ketrona, tam to aż się czuję tą perkusję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Korg PA 2x i Dynamix 2013/02/19 16:16 #19442

  • greegor
  • greegor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1
A nie wiesz gdzie można kupić sety z ketrona?
Muzyka to sztuka, której percepcja odbywa się nie tylko za pomocą aparatu słuchu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Korg PA 2x i Dynamix 2013/02/19 21:38 #19454

  • muzyk2006
  • muzyk2006 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja kupowałem je od jakiegoś gościa na Allegro, pewnie ze 2 lata temu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena