Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Jak zrobić taki efekt? 2013/02/19 20:09 #19452

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Bez przesadyzmu N.E.X. Układanie nutek myszką nie jest takie nudne... znaczy jak ułożysz ok 30 sekund, to dalej trochę idzie jak krew z nosa, ale jak się zna troszkę teorii i ma się wyobraźnię muzyczną to efekt może być zadowalający.

Uwaga: Spoiler!
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak zrobić taki efekt? 2013/02/19 20:42 #19453

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiesz, chodzi o kreatywność. Jak jest już porządny pomysł to zaprogramowanie tego kursorem nie stanowi problemu. Jednak żeby ten pomysł zdobyć to instrument jest bardzo pomocny a czasami niezbędny. Zaprogramowanie partii fortepianu to katorga, zagranie z łapki wręcz czysta przyjemność, dynamika robi się sama, pełna kontrola. Przykład pierwszy z brzegu, zawsze szukałem dobrej biblioteki gitary elektrycznej aż w końcu zainwestowałem w prawdziwą i nie mogę się nadziwić jak wygodna stała się praca z tym. Koniec sztucznych brzmień, klikania i programowania godzinami tej idealnej partii, gitara w ręce i gramy aż jakiś pomysł wpadnie. Tak samo klawiatura, kilkanaście minut jakiejś improwizacji i można skomponować kilka motywów na cały utwór, potem tylko nagrać albo przepisać jak ktoś gorzej gra. Nie przesadzę jak powiem, że opanowanie gry na czymkolwiek, najlepiej na klawiaturze do takiej elektroniki, usprawnia pracę nawet z 1000%.

PS Dobry spojler. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Jak zrobić taki efekt? 2013/02/20 09:01 #19457

  • Marcin1111151
  • Marcin1111151 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam Keyboard.. Może być? ;p Chociaż bym wolał takie pianinko, ale nie wiem czy jest coś takiego, że to jest piano, a mogę sobie nawet na nogach położyć :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak zrobić taki efekt? 2013/02/20 10:59 #19458

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Koledzy dobrze Ci radzą, więc słuchaj i się ucz ;-) Klawisz podłącz do kompa poprzez kabel MIDI i graj, graj i graj.
Jednak dla zachęty, na szybko skleciłem coś na wzór, o którym pisałeś na wstępie (FLStudio v.10.0): SZKIC
Pozdr.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: Jak zrobić taki efekt? 2013/02/20 13:15 #19462

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
I ja zgadzam się z większością.Układanie dźwięków za pomocą myszki jest dobre w sytuacji gdy działamy z loopami,albo układamy frazy niezłożone (oczywiście są sytuacje,że nawet bardziej zaawansowane fragmenty wręcz wymagają korzystania z myszki,ale nagminne korzystanie tylko z tej opcji prowadzi wręcz jak ja to mówię do "twórczego kalectwa" i wówczas pojawia się poważny problem typu:dlaczego wszystko jest takie same i nudne?)-dotyczy to głównie prostych zagrywek np. linie basu,przebiegi arpegio zamiast automatu,akordy padów,perkusja,partie stringów itp.itd ale w sytuacji gdy chcemy nagrać realistycznie pianino,gitary albo solówki instrumentów akustycznych,elektrycznych gitar a nawet syntezatorów,to bez kontrolera ani rusz,zabrzmi to bardzo sztucznie i płytko,natomiast mając nawet najprostszy kontroler,można wiele zyskać i można się nauczyć grać nawet na poziomie zaawansowanym(czas nauki i poziom jest indywidualny i nieokreślony).Dobrze jest również próbować uczyć się gry na innych instrumentach,jak wspomniał N.E.X.u fajnym instrumentem jest gitara,można tanio i szybko nauczyć się na niej grać,ale profity z tego tytułu są ogromne,faktycznie feeling,dynamika oraz zagrywki na gitarze zawsze będą o niebo lepsze aniżeli grane wirtualnie czy to za pomocą różnych symulacji tych instrumentów,a nawet na profesjonalnych multisamplach kończąc.Jednym zdaniem:Nauka gry na instrumentach na pewno Ci nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie spowoduje to, że muzykę będziesz odbierał w inny niż dotychczas sposób.
Nie zastanawiaj się zatem zbyt długo tylko graj live,masz keyboard to wykorzystaj go,a z czasem będziesz miał coraz to lepsze wyniki,a co ważne nie będziesz musiał szukać plików midi lub prosił kogoś o "przysługę",bo sam sobie to zagrasz i tyle w tym temacie;)
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena