Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/07 11:19 #19699

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich :)
Wiem że moje pytanie jest dość banalne i powinienem je zadać prawie że na samym początku mojej przygody z muzyką, ale zadaje je dopiero teraz gdyż chciałbym coś zagrać na kontrolerze który niebawem zamierzam kupić, a moje zasoby presetów jak i sampli nie są dla mnie wystarczające. Poszukuje jakiegoś pakietu wtyczek, może być i płatny, który będzie zawierał kilka podstawowych instrumentów nadających się do produkcji bitów hiphopowych, np. jakaś gitara, pianino, organy akordeon, flety itp itd :) Jest to dla mnie jeszcze zbyt obszerny temat :) Dodam że zależy mi aby wtyczki były łatwe w ustawieniach, nie coś w stylu jak np Sytrus, gdzie aby wykręcić dźwięk trzeba trochę nad posiedzieć o ile ma się taką wiedzę :) Mile będą widziane tanie pakiety, korzystam z FL Studio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hiphop14.

Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/07 11:24 #19700

  • anders11
  • anders11 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 2
Z darmowych polecam syntch1 ,mało wymagalny co do komputera,sporo banków i łatwy w obsłudze
Z komercyjnych sylenth2 Lennar digital ,zalety jak wyzej a ładniejsze brzmienia gotowców

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/07 12:12 #19706

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli pakiet wszystko w jednym to tylko Native Instruments Komplete 8. Gigantyczny zestaw wszystkich instrumentów i flagowych produktów oraz dużo płatnych bibliotek. Można zakupić już za 1550zł (na Thomann.de), przy czym oficjalnie jest warty prawie 2000zł. Masz tam wszystko, od samplera Kontakt w którym znajdziesz nagrane prawdziwe instrumenty, gitary, trąbki, smyczki i tak dalej, aż po syntezatory Massive, FM8, Absynth czy sampler perkusyjny Battery 3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/07 22:58 #19713

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Siema
Czytam ten twój post i jak widzę cos typu "Wtyczki do Hip Hopu" to bez kitu nóż mi się w kieszeni otwiera.

Weź pod uwagę fakt iż Hip Hop to nie muzyka a Kultura (ale to pozostawmy milczeniem)

Co do tematu Wtyczek

To po pierwsze nie istnieją wtyczki typowy pod dany gatunek w tym przypadku Rapu.
Jak masz pojęcie wiesz co chcesz osiągnąć i jak się do tego zabrać to na domyślnych wtyczkach FLsowskich
wykręcisz takie brzmienie ze tylko pokłony składać.

Po drugie nie wiem jaki jest sens w kupowaniu kontrolera jak ty na piano rollu nie umiesz wykręcić czegoś porządnego
(co wnioskuje z postu ze wtyczki łatwe w obsłudze nie jak sytus itp)

Wiec odpowiedz jest taka jak nie umiesz wykręcić brzmienia to na razie korzystaj z presetów !

Układaj w piano rollu i eksperymentuj aż coś wyjdzie (przydatna jest tu funkcja Ghost)

A co do wtyczek to N.E.X. jak zawsze staną na wysokości zadania co trzeba tu podkreślić.

I Komplete 8 fakt jest zajebistą biblioteką wtyczek ale trzeba też brać pod uwagę wymagania tych wtyczek

Jeśli masz stary komputer jak np, Ja który ma już z 10 lat to nie polecam ci tego bo wystarczą dwa Kontakty i masz pozamiatany projekt

Ale co do wtyczek to ja myślę że
- Nexus (choć większość twierdzi że to typowa wtyczka pod gatunki jakies techno trace itp. to ja ci powiem ze jest kozacka nie znajdziesz leprzych choćby Brassów
niż posiada Nexsus
- Fajna jest paczak od Cakewalk_Studio_Instruments_v1.0 któą zawsze wszedzie polecam bo masz tam 4 wtyczki
takie jak :Skrzypce,Bebny,Bass,Elektro pianino...Ogulnie brzmienie tych wtyczek jest kozackie ale te wtyczki też są wymagające wiec tez nie polecam
za dużo ich w jednym projekcie jeśli ktoś ma słaby komputer.
- Jeśli szukasz brzmienia psycho, elektro czy konkretnych elektrycznych bassów to kozacka jest
MaxSynths_Latte_Free
- Co do wtyczek samplerów to Fl posiada tak jak FPC ale ogulnie chocją ogarniam dla mnie jest nie wygodna
i z takich wtyczek najlepszą jest dla mnie POISE jest to dosłownie kopia MPCetki

Ale jeśli robić rab to moim zdaniem najlepiej Samplować.
Ale jak kto tam uważa wszystko wedle gustu

Tyle ode mnie jak byś potrzebował jakieś jeszcze godne polecenia to pytaj.

Elo! 5!
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/14 13:49 #19817

  • Marcin1111151
  • Marcin1111151 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
A znajdzie się coś takiego jak Native Instruments Komplete 8 tylko, że darmowe? tzn. wiem, tu się płaci z szerszy zakres, ale coś takiego się znajdzie jeszcze, że wszystko w jednym? A jeśli nie to moglibyście podać wtyczki z osobnym: Pianinem, Saksofonem, Skrzypcami, Kontrabasem i takimi innymi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/14 14:19 #19818

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Raczej nie. Osobno wiele nie znajdziesz, coś tam z darmowych jest ale ekstremalnie słabej jakości, brzmią jak dzwonki polifoniczne. Spróbuj darmowego Kontakt Player, Reaktor Player oraz Magix Independence Free. Zawsze to parę więcej instrumentów będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/14 16:38 #19820

  • Marcin1111151
  • Marcin1111151 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok, sprawdzę, Wielkie Dzięki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski. Powód: Nie wspieramy warezu!

Odp: Instrumenty wtyczkowe VST na potrzeby hip-hopowych beatów 2013/03/15 13:12 #19836

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1

Czytam ten twój post i jak widzę cos typu "Wtyczki do Hip Hopu" to bez kitu nóż mi się w kieszeni otwiera.


Nie chodzi mi o wtyczki do hiphopu, tylko o instrumenty nadające się do produkcji takiej muzyki, a dokładniej o paczkę najczęściej wykorzystywanych instrumentów do tego rodzaju muzyki, bo wiadomo nie wszystkie się sprawdzają.

Weź pod uwagę fakt iż Hip Hop to nie muzyka a Kultura (ale to pozostawmy milczeniem)


Słucham rapu odkąd tylko pamiętam i naprawde wiem czym różnią się te pojęcia, poprostu czasem nie przykładam zbytnio uwagi na to co pisze, ważne że jest to zrozumiałe.

Po drugie nie wiem jaki jest sens w kupowaniu kontrolera jak ty na piano rollu nie umiesz wykręcić czegoś porządnego
(co wnioskuje z postu ze wtyczki łatwe w obsłudze nie jak sytus itp)


W piano rollu niczego się nie wykręca ale to na pewno wiesz he no jeśli chodzi o sytrusa to wiem ( nie wszystko ) na jakiej zasadzie produkuje się brzmienia, tyle że wielokrotnie próbowałem coś wykręcić i przeważnie powstawała jakaś płytka polifonia :( Macie jakieś pomysły na produkcję brzmień? Znajdzie się dla mnie jakiś ciekawy temat w dziale Sounds and Audio Samples?

Wiec odpowiedz jest taka jak nie umiesz wykręcić brzmienia to na razie korzystaj z presetów !


Za większość standardowych presetów FL mogę serdecznie podziękować, nawet po modulowaniu większość z nich po prostu nie nadaje się, potrzebne mi instrumenty a nie jakieś " ing jong ". No chyba że ja źle je moduluje lub wgl się nie znam.

Jeśli chodzi o mojego PC ( a właściwie laptop ) to nie mam co się ograniczać, projekty nie mają prawa się mulić, domyślam się że te wtyczki są na pewno dobre, ale jak narazie nie na moją kieszeń :D Zamiast samplera dobrze używać Slicera? Czy to też sampler?

Dzięki dla N.E.X a i dezlera

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena