Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Wtyczka Virus Acces 2008/11/02 11:16 #1975

  • ogurez
  • ogurez Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam moze ktos sie orientuje czy istnieje jakaś wtyczka ktora emuluje dzwieki z Accesa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka Virus Acces 2008/11/02 12:06 #1977

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Oczywiście, że jest. Virus Powercore . Niestety do jej działania potrzebna jest karta DSP TC Powercore.

EDIT:

Samo kupno karty to jedno. Virus Powercore trzeba jeszcze dokupić. Ogólnie drogi interes. Jednak sama karta TC dostępna jest w wielu wersjach i standardowo ma kilka naprawdę świetnych wtyczek. Głównie efektowych, ale jest też syntezator - emulator Rolanda SH-101, który brzmi niesamowicie analogowo:

{audio}infobot.pl/r/RvM{/audio}

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka Virus Acces 2008/11/02 19:36 #1988

  • ogurez
  • ogurez Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki pogrzebie w albino moze znajde ten dzwiek chociaż trudno bendzie bez gałek go wykrecić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka Virus Acces 2008/11/02 19:43 #1990

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Albino jest bardzo kiepskim syntezatorem. Z brzmieniem Virusa nie ma prawie nic wspólnego. Potrzebujesz czegoś z szybkimi obwiedniami i LFO np. Sylenth1, Discovery, zt3a+, Toxic 4. Podrzuć próbkę dźwięku jakiego szukasz, postaram się pomóc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka Virus Acces 2008/11/02 19:46 #1991

  • ogurez
  • ogurez Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Spoko wytne troche z mp3 tak bendzie prościej moze jeszcze dzis .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka Virus Acces 2008/11/02 19:54 #1992

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Po co masz to wycinać skoro może da się to brzmienie wykręcić na jakiejś wtyczce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka Virus Acces 2008/11/03 06:51 #1994

  • chuson
  • chuson Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czemu albino jest do dupy ? Ja myslalem ze to dobry syntezator ;/ to lepiej sie go nie uczyc ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka Virus Acces 2008/11/03 14:29 #1996

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
To, że syntezator jest wypchany po brzegi bajerami nie znaczy, że jest dobry. Albino jest typowym chwytem marketingowym. Zwykła zabawka zamknięta w ładnym opakowaniu. Możliwości wypisane na kartce robią wrażenie do tego dochodzi ładny wygląd i każdy chce go mieć. Dlatego też jest tyle soundsetów do niego. Ludzie go po prostu kupują. A dlaczego jest kiepski? Samo brzmienie mówi samo za siebie. Nic specjalnego. Zwykła cyfrówka więc żadnych rewelacji. Obwiednie i LFO nie działają jak powinny. Ja mu x, a on y. Sporo efektów, świetny matrix, rozbudowany sekwencer, całkiem niezłe filtry. Wszystkie te rzeczy nie wpływają jednak na poprawę brzmienia. I nie wiem czego się tam uczyć. Zasada działania jak w każdym substraktywnym syntezatorze. Osobiście wolę darmowy Synth1.
Wracając do tematu emulatora Virusa - przypomniałem sobie o Reaktorze od Native Instruments. Jest kilka syntezatorów zrobionych na podobieństwo Virusa. Z jednego nawet miałem okazję korzystać - Suriv A oraz B. Brzmieniowo bardzo dobry, jednak obwiednia filtra robi dziwne psikusy. No i potrzebny jest mocny komputer do niego. Jest jeszcze kilka podobnych syntezatorów, ale nie miałem z nimi styczności. Reaktor jest bardzo ciekawym narzędziem. Jednak cena odstrasza. Za 1600 zł dostajemy naprawdę sporo. Jednak ilość nie przekłada się na jakość. Osobiście za te pieniądze kupiłbym coś innego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena