Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z wtyczka w Abletnie 2013/11/11 12:01 #21544

  • meo87
  • meo87 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie bo nie wiem jak uzyc wtyczek VST - zainstalowalem wstyczke iZotope Ozone 4 - wszystko ok ableton ja widzi i uruchamia ale spiewajac nie zmienia sie wogole glos:/ Jak sprawić by mozna bylo slyszec dzwiek w czasie rzeczywistym?

PS. Bo nie wiem w takim temacie napisac:
Chcialbym posluchac opinii doswiadczonych uzytkownikow aby wiedziec jakie kroki podjac na poczatku. Tym bardziej ciezko znalejsc cos w necie, bo wszystkie tutoriale opieraja sie na tworzeniu muzyki elektronicznej. Mi zalezy na dobrym nagraniu wokalu i dwoch gitar.
Posiadam interfejs Focusrite Scarlette 6i6 wraz z programem Ableton 9. Potrzebuje paru złotych rad jak zabrac sie do nagrywania. Wiem, ze ciezko to powiedziec jednoznacznie ale jako, ze nie jestem po szkole muzycznej prosilbym o kilka wskazowek. Np nagrywajac cover knocking on heavens door czy inna podobna muzyke ustaw takt na 130 a pare innych parametrow tak i tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wtyczka w Abletnie 2013/11/11 13:53 #21549

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zbyt złożony problem aby na to odpowiedzieć, pewnie wstawiłeś nie do tej ścieżki co trzeba. Poza tym Ozone to nie jest zabawka do wokalu, to procesor masteringowy do "wypolerowania" całego miksu, kompletnie nie nadaje się dla początkujących i do zadania do jakiego go zatrudniłeś. Zapomnij o tym w tej chwili. Nie ściągaj masy pirackich wtyczek bo tak ktoś powiedział że działają cuda, nie tędy droga.

Druga rzecz, szkoła muzyczna nie nauczy Cię nagrywania ani żadnych technicznych kruczków, dziwne to stwierdzenie. Chcesz nagrać wokal i gitary, zakładam więc że prosisz tylko o porady techniczne a nie muzyczne bo wiesz co robisz od tej strony i wiesz co chcesz nagrać.

Zacznij więc od początku, jeszcze raz.

Zacznij od zapoznania się z programem DAW, nie pytaj o proste i oczywiste rzeczy, weź instrukcję i przeczytaj ją od deski do deski. Jest tam wszystko ładnie wyjaśnione krok po kroku. Dowiesz się do czego służy każdy element interfejsu, jak pracować z programem, a ma dosyć specyficzną budowę, jak nagrywać, korzystać z audio i MIDI oraz wiele więcej. Jak kupujesz pralkę nie szukasz "tutorialów" w internecie tylko czytasz instrukcję, tutaj zrób to samo. ;) Masz tam dużo screenów które pomogą lepiej niż cokolwiek innego.

Poradniki oraz naukę technicznych aspektów produkcji możesz zacząć jak opanujesz obsługę programu i będziesz wiedzieć jak wykonać przynajmniej podstawowe czynności. Inaczej mówiąc, najpierw naucz się używać programu i nagrać sygnał audio a dopiero potem przyjdź i ludzie powiedzą Ci jak zrobić aby nagrania były lepsze, jakie procesory zastosować, efekty, jaką zrobić korekcję, kompresję i tak dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wtyczka w Abletnie 2013/11/11 14:30 #21553

  • meo87
  • meo87 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zgadzam się - do wszystkiego trzeba podchodzic tak jak napisales. Tylko ja nie dostalem instrukcji do programu, w internecie tez nie moge jej znalejsc. Pozostaje wiec poprostu uczyc sie metoda prob i bledow.

Jesli chodzi o wtyczki to wyzej opisana czy inne poprostu nie dzialaja. Tzn uruchamiaja sie ale nie ma zadnych zmian ew dzwieku. Wciaz mam pytanie jak sprawic aby uruchomic wtyczke i slyszec dzwiek w czasie rzeczywistym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wtyczka w Abletnie 2013/11/11 15:17 #21555

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wtyczka w Abletnie 2013/11/12 08:08 #21563

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Nie wiem czy dobrze to rozkminiam ale jeśli chodzi o Ozone to tą wtyczkę musisz też uruchomić tzn. dane narzędzie jakie potrzebujesz albo pozostają ci presety...
Ale tak jak mówi N.E.X. to wtyczka masteringowa gdzie kreujesz brzmienie całego utworu, co prawda wersja Ozone 5 ma możliwość użycia wybranego narzędzia w miksie ale każdy program daw posiada takie narzędzia swoje, które działają tak samo w każdym programie po prostu trzeba nauczyć się ich używać...
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena