Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Omnisphere Spectrasonics - ktoś już nabył(?), opinie. 2009/01/09 22:13 #2625

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
kaziorkaski napisał:

1300 Omnisphere, 200 dysk USB (na bibliotekę brzmień), 560 E-MU Tracker Pre, 5 hub USB - bo brakło mi portów, hahah!!!

Maleńka próbka: ot taka
I jeszcze mniejsza;) : mini


Bardzo ładnie to brzmi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Omnisphere Spectrasonics - ktoś już nabył(?), opinie... 2009/03/08 18:43 #3529

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
2 godzinna instalacja to trochę przesada bo u mnie trawało to niespełna 35 min !

2GB RAM 800Mhz Dual Chanell Intel Quad 6600 2880Mhz MAYA44 3ms i można spokojnie odpalić 5 barw na raz w Omnisphere obciążenie na poziomie 40% procesora...

syntezator to prawdziwy pożeracz procesorów !! lecz dźwięki jakie się z niego wydobywają to prawidziwa poezja więku

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Omnisphere Spectrasonics - ktoś już nabył(?), opinie... 2009/03/08 22:28 #3537

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Cóż, sczytanie 6 DVD DL trwa. Chyba,że ktoś posiada jakiś "magicznie" szybki napęd... ehh
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Omnisphere Spectrasonics - ktoś już nabył(?), opinie... 2009/04/18 11:38 #3989

  • Mariush
  • Mariush Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli chcecie posłuchać możliwości tej wtyczki zapraszam na strone konkursu firmy Spectrasonics. Znajdują się tam zwycięskie w swej kategorii utwory w których wykorzystywana była ta wtyczka. Brzmią na prawde świetnie!

Co cieszy, wśród zwyciężców znalazł się polak Henryk Iwan, jego utwór "No Place To Hide" wygrał kategorię Best Video Game Score a stworzył ją z myślą o grze Metal Gear Solid (swoją drogą świetna seria) do której co ciekawe prawdziwe podkłady muzyczne stworzył znany kompozytor muzyki filmowej Harry Gregson-Williams wykorzystując równierz produkt firmy Spectrasonics. We wszystkich tych utworach starano się wykorzystywać tylko wtyczki firmy tej a więc oprócz Omini można uslyszeć w akcji wtyczki Trilogy i Stylus RMX (oraz poprzednika Ominisphere czyli Athmosphere).

Biorąc pod uwagę liczbę nagród które otrzymała firma za swoje produkty i również ilość filmów w których można je uslyszeć (np. Stylus RMX w "Slumdog. Milioner z ulicy" który dostał oskara za m.in. właśnie muzykę) nasuwa się wniosek ze warto wydać te pieniądze na produkty można powiedziec światowej klasy w tej dziedzinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariush.

O:Omnisphere Spectrasonics - ktoś już nabył(?), opinie. 2009/12/12 17:55 #6423

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
kaziorkaski napisał:

1300 Omnisphere, 200 dysk USB (na bibliotekę brzmień), 560 E-MU Tracker Pre, 5 hub USB - bo brakło mi portów, hahah!!!

Maleńka próbka: ot taka
I jeszcze mniejsza;) : mini

Po załadowaniu 4 barw, i zagraniu na nich naraz komputer się "zatyka". Ramu 2GB spokojnie starcza, ale procesor CoreDuo 1,8 nie wyrabia. Cóż - nowe zakupy będą się szykować :D Natomiast jeśli nie gra się naraz wszystkimi, to spokojnie można załadować barwy do każdej z ośmiu "komórek" i nie ma problemu
.



Obecnie zmieniłem konfigurcję sprzętową. Tracker Pre, okazał się pomyłką, więc zamieniłem na 1212m. Procesor Core 2500 (docelowo będzie i7, ale kiedy....) 4GBRam, Win7 x64. Spokojnie ładujemy Omnisphere po brzegi, w każdy z 8 kanałów i gramy!

Zachęcam również do zakupu grudniowego numeru Estrada i Studio, znajdziemy tam test Omnisphere(dostępny również on-line).
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Omnisphere Spectrasonics - ktoś już nabył(?), opinie. 2009/12/12 19:07 #6425

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
to czego brakuje mi w tych mini produkcjach to głębia dźwięku... brzmią trochę zbyt plastikowo

i nie jest to krtytyka a moje spostrzeżenie

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Omnisphere Spectrasonics - ktoś już nabył(?), opinie. 2009/12/12 19:41 #6427

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
co innego mini produkcje zaprezentowane przez koziorkaskiego co innego spasowanie swoich barw i ustalenie czego szukamy w omnisphere i określenie pod jakim kątem szukamy, ponieważ ten kapitalny vsti jest najpotężniejszym i najbardziej rozbudowanym instrumentem przez twórców -praktycznie w każdej produkcji używam omni (mam od ponad pół roku) i co jest najważniejsze pod względem brzmieniowym nic mu nie dorównuje w tej chwili .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena