Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 21:28 #3830

  • Michal_K
  • Michal_K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam problem. Na FL Studio pracuję jakieś 2 miesiące (moje 'coś' można usłszeć w "Naszych utworach"). Teraz pracuję nad czymś ciekaweszym, a poza tym użyłem Nexusa w wielu momentach. Praktycznie tylko jego dźwięków. I kiedy jest moment, że wszystkie grają to się zawiesza praca FL Studio, zaczyna się zamulanie piosenki. Nie wiem czy problem tkwi w karcie dźwiękowej bo mam jeszcze zintegrowaną czy może da się zmniejszyć coś albo zwiększyć w ustawieniach, żeby szybciej chodził.

Mój komp:
Sempron 3000+
1gb ram
160gb
gf 7600gs
gigabyte k8nf-9 z kartą d. zintegrowana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 21:58 #3831

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jak cały dźwięk opierasz na ośmiu nexusach to się nie zdziw jak Ci FLS szlag trafia...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 22:13 #3832

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
z wszystkich ścieżek w których użyłes nexusa zrób oddzielnie sample i wprowadź przez samlera i po problemie --oczywiście wtedy usuwając nexusa --no jednego sobie zostaw na pocieszenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 22:14 #3833

  • Michal_K
  • Michal_K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
nie wiem czy na 8.... ale 5-6 ich jest. Chodzi mi o to czy to wina sprzętu czy tego, że tak dużo ich dałem, czy może jeszcze coś innego. Kurcze bo szkoda mi to usuwać, a nexus ma naprawde fajne dźwięki. Jakbym miał np. Sound Blastera X-Fi Music albo coś podobnego to byłoby lepiej? czy też zmaulałoby?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 22:42 #3834

  • Dj Vorte
  • Dj Vorte Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 0
Powiem ci tak, że Twój komputer jako tako to wogóle nie spełnia wymagań do produkcji muzyki na tylu wtyczkach, jak Nexus. Poza tym większość wtyczek jest pisana na architekturę procesorów klasy Intel. Procesory firmy AMD, jak najbardziej się do tego nie nadają. Podstawa też jest posiadanie dobrej płyty głównej, do tego procesor Core 2 Duo 8200-8400 oraz od 2 Gb ramu wzwyż. Tak więc wymiana karty dźwiękowej ci nic nie pomoże w tym przypadku.

Podro :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 22:46 #3835

  • Dj Vorte
  • Dj Vorte Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 0
I pamiętaj, że gdybyś kiedykolwiek kupował komputer, to staraj się szukać takiej płyty głównej która, nie ma nic zintegrowanego. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 23:40 #3836

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Po 1. Panie Vortex- co za bzdury wypisujesz, każda praktycznie obecnie wydawana karta ma swój zintegrowany układ karty graficznej, dźwiękowej i sieciowej- to jest już standard.

Po 2. Michale- Szajsblastera się nie tykaj, bo to prowadzi do niczego. Jak już to Esi, Terratec, w ostateczności E-Mu lub M-Audio. SB to shit nie nadający się do niczego.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zawieszanie się Fl Studio 2009/03/31 23:48 #3837

  • Michal_K
  • Michal_K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuje panowie za rady. Dobrze, że nie zakupiłem tych SB. Płyte główną mam pod 2 rdzeniowy proc ale niestety AMD (był kupowany pod okiem grania 2 lata temu, dopiero jak wspomniałem od 2 miesięcy się zająłem tworzeniem, a gram na keyboardzie już pare łądnych lat). Myślałem, że nie potrzebna jest super maszyna do robienia muzyki.

Narazie postaram się zrobić to co TRIOBAS mi napisał. Ale mógłby ktoś w skrócie powiedzieć o co chodzi dokładniej (jakaś mini instrukcja). Bo w 2 miesiące nie zdążyłęm się jeszcze zapoznać ze wszystkim. Po 1. jak się robi oddzielne sample, po 2 jakiego samlera (tu nie rozumiem nic).

Sorki za problem i dzięki z góry za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena