Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

VST- początki początków 2009/04/08 02:07 #3912

  • Godlo
  • Godlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

Zaczynam dopiero zabawe z FL8XXL. Do tej pory robiłem zwykłe brzdąkające bity.
Chciałbym się teraz od Was dowiedzieć nieco na temat pluginów VST.

Z góry przepraszam jeśli jest taki temat już gdzieś poruszony. Mam beznadziejne łącze i przeszukanie forum zajęło by godzine. Ewentualnie wdzięczny bym był za linka gdzie jasno by było wytłumaczone.

Oto moje pytania:

1. Czym tak na prawde jest VST. Do czego służą itp.
2. Jak je używać w FL

Zaciekawiło mnie to ponieważ ostatnio szukałem bardzo soundfonta trąbki ale nie znalazłem niczego co by mnie zadowoliło. Ale napotkałem się na jakiegoś VST, który daje super efekty- moc dmuchnięcia, głośność i takie tam.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:VST- początki początków 2009/04/08 10:40 #3915

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
1. Czym tak na prawde jest VST?

(ang. virtual studio technology instruments) technologia opracowana przez firmę Steinberg pozwalająca na odwzorowanie całego środowiska studyjnego w postaci oprogramowania. Otwarta technologia akceptująca tzw. wtyczki programowe napisane przez innych programistów zgodnie z określonymi ramami uwzględniającymi komunikację między aplikacją nadrzędną (sekwencerem Audio/MIDI) i aplikacją podporządkowaną (wtyczką).
Wtyczka to program w postaci pliku z rozszerzeniem *.dll o przeogromnych możliwościach niejednokronie przewyższajaca jakością swoich brzmień oraz możliwościami syntezatory hardwarowe. Są źródłem nieskończonej ilości brzmień, inspiracją dla twórców...

2. Jak je używać w FL?

Temat wielokrotnie poruszany na łamach forum, proszę przejżeć podpięty temat w sekcji Fruity Loops na naszym forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena